Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Atsakymai į klausimą „Kada…?“

Žemės mokestis 2021: kada ir kaip mokėti?

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet (2021 metais) žemės mokestį reikės sumokėti iki lapkričio 15 dienos (pirmadienio). VMI žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijas suformuoja ir jas pateikia žemės mokesčio mokėtojams iki kalendorinių metų lapkričio 1 d.

Žemės mokestis 2021

Zemes mokestis VMI kaip ir kada moketi

Kiek mokėti?

Mokesčio tarifai:

Nuo 0,01 procento iki 4 procentų žemės mokestinės vertės.
Konkrečius žemės mokesčio tarifus nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

Žemės mokesčio tarifai nesikeičia. Visus žemės mokesčio tarifus rasite čia: https://www.vmi.lt/evmi/zemes-mokescio-lengvatos-tarifai

Mokestinis laikotarpis – Kalendoriniai metai.

Nauji žemės savininkai mokestį turi mokėti

  • jeigu žemė įsigyta pirmąjį pusmetį, – už visus metus;
  • jeigu žemė įsigyta antrąjį pusmetį, – nuo kitų kalendorinių metų.

Žemės mokesčio nebereikia mokėti, kai:

  • žemė perleidžiama pirmąjį pusmetį, – tais pačiais metais;
  • žemė perleidžiama antrąjį pusmetį, – nuo kitų metų.

Kaip sumokėti žemės mokestį?

VMI žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijas suformuoja ir jas pateikia žemės mokesčio mokėtojams iki kalendorinių metų lapkričio 1 d.

Apskaičiuotą žemės mokestį galite sužinoti tokiais būdais:

  • jeigu esate Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS) vartotojas, žemės mokesčio deklaraciją galite rasti EDS, skiltyje „Deklaravimas“ – „Žemės mokestis“;
  •  jeigu nesate EDS vartotojas žemės mokesčio deklaraciją gausite klasikiniu paštu (neregistruotu laišku);
  • paskambinę į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 arba +370 5 260 5060 ir išklausę automatinę žemės mokesčio konsultaciją, nelaukdami kol atsilieps konsultantas. Šia paslauga galite pasinaudoti užsisakę PIN kodo ar atpažinimo telefonu paslaugą per Mano VMI sistemą. Išsamesnę informaciją, kaip tą atlikti, rasite čia.
  • prisijungę prie Mano VMI sistemos, skiltyje „Mokesčių mokėtojo kortelė“ −> „Apskaitos duomenys“ −> „Prievolės ir delspinigiai“.
  • paskambinę į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 arba +370 5 260 5060, pokalbio su konsultantu metu, prieš tai atsakius į papildomus identifikuojančius klausimus.

Žemės mokesčio apmokėjimas 2021 metais

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

Šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 719 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės apie 40 mln. eurų: apie 33,6 mln. eurų sumokės gyventojai, 6,6 mln. eurų – įmonės. Dėl pritaikytų įvairių lengvatų 323 tūkst. žemės savininkų žemės mokesčio mokėti nereikės. 2020 m. 704 tūkst. mokesčių mokėtojų buvo apskaičiuota 39,4 mln. eurų žemės mokesčio.

„Gyventojus, kurie naudojasi VMI e. paslaugomis informacija apie mokesčius pasiekia greičiau ir patogiau. Nuo šių metų sužinoti ir sumokėti žemės mokestį yra dar paprasčiau, nes Mano VMI Beta versija tapo pagrindine – prisijungęs gyventojas iš karto mato „Mokesčių ir baudų“ kortelę, o prie žemės mokesčio sumos ir tiesioginio apmokėjimo mygtuką“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

VMI atstovė taip pat priduria, jog Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) e. pašto adresus nurodę mokesčių mokėtojai apie jiems suformuotą ir EDS patalpintą išsamią žemės mokesčio deklaraciją sulauks asmeninio e. laiško.

Primename, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Mokesčio suma apskaičiuojama pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes, kurios yra tokios pat kaip ir praėjusiais metais, ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus[1], kurie svyruoja nuo 0,01 iki 4 proc. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., o įsigiję po liepos 1 d. – žemės mokestį pradės mokėti nuo kitų metų.

Žemės mokestį galima sumokėti prisijungus prie e. bankininkystės. Taip pat pateikus deklaraciją pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą, kuris yra 3011.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button