Žiedadulkių koncentracija ore

ir ką privalome žinoti? (Žiedadulkių )

, tai labai smulkios vos 0,008-0,2 mikrometro skersmens augalinės kilmės dariniai. Žiedadulkės sukelia alergines reakcijas žmonėms ir gyvūnams. Tai svarbu žinoti, kadangi Lietuva yra viena iš šalių, kurioje žiedadulkių koncentracija yra didžiausia Europoje.

Daugiausiai alergiją sukelia žiedadulkės nuo: lazdyno, beržo, varputis. Taip pat alergijas gali sukelti blindė, gluosnis, karklas ir kietis.

Žiedadulkės įkvepiamos į kvėpavimo takus ir prisitvirtina prie odos, plaukų ir akių. Daugumai žmonių tai nesukelia problemų. Tačiau alergiško žmogaus gleivinių imunitetas aktyvuojamas ir kyla uždegiminė reakcija nosyje ir (arba) akyse. Skaičiuojama, kad visame pasaulyje žiedadulkėms alergiškų žmonių yra daugiau nei 20 proc. visos populiacijos.

Turint alergiją žiedadulkėms, gali varvėti ir niežėti nosis, ji gali užsikimšti, kilti čiaudulys ar net kosulys. Akys gali ašaroti, niežtėti, parausti ir patinti. Žmonės dažniau pradeda kvėpuoti per burną, todėl į plaučius keliaujantis oras nesušyla, nesudrėksta ir neišsivalo nuo žiedadulkių.

Back to top button