Populiarusis automobilių mechanikas Skotis Kilmeris pasidalino savo patirtimi, kaip suprato, kad automobilis gali būti saugus prieglobstis perkūnijos metu. Savo „Youtube“ vaizdo įraše jis papasakojo, kaip žaibas trenkė į jo automobilį, stovėjusį važiuojamojoje kelio dalyje. Nepaisant to, kad žaibas sugadino telefono įkroviklį, pats automobilis liko sveikas, o mechanikas nenukentėjo.
Kaip tai įmanoma?
Paslaptis slypi fizikiniame reiškinyje, vadinamame Faradėjaus narvu. Metalinis automobilio kėbulas veikia kaip laidininkas, kuris žaibo elektros krūvį paskirsto po visą jo paviršių, neleisdamas jam patekti į vidų. Taip sukuriama saugi erdvė keleiviams.
Žinomas automobilių mechanikas savo kailiu patyrė, kad perkūnijos metu automobilis gali tapti saugiu prieglobsčiu
Svarbūs niuansai
- Nelieskite jokių metalinių dalių. Per perkūniją venkite prisilietimo prie metalinių automobilio elementų, pavyzdžiui, durų rankenų ar radijo imtuvo.
- Uždarykite langus. Įsitikinkite, kad visi langai sandariai uždaryti, kad į automobilį nepatektų elektros iškrova.
- Venkite atvirų erdvių. Jei įmanoma, statykite automobilį toliau nuo medžių, stulpų ir kitų aukštų objektų, kurie gali pritraukti žaibą.
- Kabrioletai ir automobiliai, pagaminti iš stiklo pluošto. Tokio tipo automobiliai neužtikrina tokio pat lygio apsaugos kaip automobiliai su metaliniu kėbulu.
Dėl Faradėjaus narvo efekto automobilis iš tikrųjų gali būti saugi vieta perkūnijos metu. Tačiau svarbu imtis tam tikrų atsargumo priemonių, kad išvengtumėte sužalojimų.