Naujienos

Po daugiau kaip 6 tūkst. metų Islandijoje išsiveržė ugnikalnis

VIDEO transliacija

Islandijos „Reykjanes“ pusiasalyje prasidėjo „Fagradalsfjal“ ugnikalnio išsiveržimas, kuris nebuvo aktyvus jau daugiau kaipo 6 tūkstančius metų. Šio ugnikalnio išsiveržimas buvo planuojamas jau ankščiau, apie tai rašėme čia.

Ugnikalnio išsiveržimas buvo nufilmuotas iš sraigtasparnio ir paskelbtas Islandijos meteorologijos biuro Facebook puslapyje. Filmuotoje medžiagoje matyti iš ugnikalnio kraterio sklindantys dūmai, o lava šlaitu teka visomis kryptimis.

 Vaizdo įrašas, kuriame išvysite Islandijos ugnikalnio išsiveržimą

Ugnikalnis Islandijoje

Valdžios institucijos nemato jokios priežasties evakuoti vietos gyventojų, nes kalnas yra saugiu atstumu nuo pagrindinių greitkelių ir gyvenviečių.

Pažadintas ugnikalnis nerodė aktyvumo jau 6 tūkstančius metų, tai yra pirmasis išsiveržimas Reikjanso pusiasalyje per 781 metus.

Kovo 15 dieną Nepaprastųjų situacijų ministerija paskelbė apie ledyno griūties pavojų išsiveržus „Fagradalsfjal“ ugnikalniui. Pasak gelbėtojų, lava juda palei ledyną ir eina žemiau jo, o tai gali išprovokuoti ledyno judėjimą. Šiuo atžvilgiu žmonių buvimas šalia išsiveržusio ugnikalnio kelia pavojų jų gyvybei.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button