Naujienos

Po daugiau kaip 6 tūkst. metų Islandijoje išsiveržė ugnikalnis

VIDEO transliacija

Islandijos „Reykjanes“ pusiasalyje prasidėjo „Fagradalsfjal“ ugnikalnio išsiveržimas, kuris nebuvo aktyvus jau daugiau kaipo 6 tūkstančius metų. Šio ugnikalnio išsiveržimas buvo planuojamas jau ankščiau, apie tai rašėme čia.

Ugnikalnio išsiveržimas buvo nufilmuotas iš sraigtasparnio ir paskelbtas Islandijos meteorologijos biuro Facebook puslapyje. Filmuotoje medžiagoje matyti iš ugnikalnio kraterio sklindantys dūmai, o lava šlaitu teka visomis kryptimis.

 Vaizdo įrašas, kuriame išvysite Islandijos ugnikalnio išsiveržimą

Ugnikalnis Islandijoje

Valdžios institucijos nemato jokios priežasties evakuoti vietos gyventojų, nes kalnas yra saugiu atstumu nuo pagrindinių greitkelių ir gyvenviečių.

Pažadintas ugnikalnis nerodė aktyvumo jau 6 tūkstančius metų, tai yra pirmasis išsiveržimas Reikjanso pusiasalyje per 781 metus.

Kovo 15 dieną Nepaprastųjų situacijų ministerija paskelbė apie ledyno griūties pavojų išsiveržus „Fagradalsfjal“ ugnikalniui. Pasak gelbėtojų, lava juda palei ledyną ir eina žemiau jo, o tai gali išprovokuoti ledyno judėjimą. Šiuo atžvilgiu žmonių buvimas šalia išsiveržusio ugnikalnio kelia pavojų jų gyvybei.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: