Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Psichologija ir santykiai Nesveikas noras patikti visiems: ką tai sako?
Psichologija ir santykiai

Nesveikas noras patikti visiems: ką tai sako?

Patikti visiems
Patikti visiems
Dalintis

Neįmanoma, kad visi aplinkiniai mums patiktų ar, kad mes patiktumėme visiems – tai, regis, neginčijamas faktas. Tačiau yra žmonių, kuriems tiesiog būtina būti mėgstamiems. Kodėl taip atsitinka ir kaip šis potraukis gali pasireikšti?

Net jei apsimetame, kad mums nelabai rūpi kitų nuomonė, giliai širdyje beveik visi norime būti mylimi, priimti, pripažinti ir patvirtinti. Deja, pasaulis veikia šiek tiek kitaip: visada atsiras tokių, kurie mūsų nemėgsta – ir mes turime su tuo susitaikyti.

Vis tik, yra didelis skirtumas tarp norėjimo ir nuolatinio poreikio būti mylimam. Noras būti mėgstamam yra gerai, tačiau įkyrus poreikis sulaukti betarpiško pritarimo gali būti žlugdantis.

Noras ar poreikis

NORAS AR POREIKIS?

Kiekvienam iš mūsų svarbu, kad jaustume, jog esame priimami, kad esame kažko didesnio dalis, kad priklausome savo „genčiai”. O kai kas nors mūsų nemėgsta, mes tai suvokiame kaip atstūmimą – tai nėra malonu, bet galime su tuo susitaikyti: arba tiesiog priimti atstūmimą „ir gyventi toliau”, arba bandyti išsiaiškinti, kodėl mūsų nemėgsta.

Tačiau yra žmonių, kurie negali pakęsti, kai kas nors jais nesižavi. Vien mintis apie tai sugriauna jų pasaulį ir jie iš visų jėgų stengiasi pelnyti jiems abejingo žmogaus palankumą, atkreipti jo dėmesį ir sulaukti pritarimo. Deja, tai beveik visada turi nemalonių ir priešingų pasekmių.

Žmonės, beviltiškai trokštantys kitų žmonių simpatijų, dažnai elgiasi taip:

nuolat stengiasi visiems įtikti;

yra pasirengę daryti dalykus, kurie neatitinka jų charakterio ar vertybių, yra neteisingi ar net pavojingi, jei mano, kad tai padės jiems pelnyti kitų simpatijas;

bijo „eiti“ prieš minią, netgi leidžia, kad įvyktų netinkamas dalykas, vien tam, kad sulauktų pritarimo;

sutiktų daryti tai, ko nenori, kad susirastų ar išlaikytų draugus;

patiria nerimą ar stiprų stresą, jei sužino, kad kažkas jų nemėgsta.

Buti mylimam

IŠ KUR KYLA POREIKIS BŪTI MYLIMAM BET KOKIA KAINA?

Dauguma tų, kuriems visuotinė meilė ir pripažinimas yra gyvybiškai svarbūs, iš tikrųjų kovoja su problemomis, kurių šaknys glūdi vaikystėje. Tokie žmonės gali net nesuvokti, kas juos skatina taip elgtis.

Greičiausiai asmuo, kuris nori būti mylimas bet kokia kaina, vaikystėje patyrė emocinę nepriežiūrą. Jis galėjo patirti emocinę, žodinę ar fizinę prievartą. Tokios traumos gali ilgam palikti jausmą, kad nepakanka būti savimi, kad patys savaime nesame vertingi, todėl nuolat ieškome aplinkinių paramos ir pritarimo.

Nesveikas noras būti visų mylimam rodo vidinę kovą su žema savigarba ir nepasitikėjimu savimi, kurią gali sukelti bet kas. Pavyzdžiui, socialinės žiniasklaidos paplitimas tik sustiprina šiuos jausmus. Konkurencija dėl „patinka” mygtuko paspaudimo skatina nesveiko poreikio būti mėgstamam kamuojamų žmonių vidinį nerimą. Nesulaukus norimo pritarimo, gali paaštrėti psichologinės problemos, pavyzdžiui, vis giliau ir giliau grimzdama į depresiją.

Ką daryti, jei įprastas noras būti mėgstamam virto įkyriu poreikiu? Deja, greito sprendimo nėra. Norint nustoti jaustis nepageidaujamam, nemylimam ir net nereikšmingam, kai aplinkiniai mūsų nemėgsta, gali prireikti artimųjų paramos ir galbūt profesionalios pagalbos. Ir, žinoma, svarbiausia užduotis – išmokti mylėti save.


Taip pat skaitykite:

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Lina Sasnauskienė / Nuotr. Giedrius Matulaitis

Atokvėpis, kurio nėra: kai pagalbos sistema sunkios negalios šeimoms Lietuvoje neveikia

Lietuvoje tėvai, dažniausiai motinos, prižiūrintys vaikus su sunkia negalia, patiria milžinišką kasdienį...

Kodėl tikime prietarais

Kodėl tikime prietarais? Psichologinis žvilgsnis į šiuolaikinę magiją

XXI a. žmogus skaito apie dirbtinį intelektą, skraido į kosmosą ir modeliuoja...

Nematoma kasdienybė

Nematoma kasdienybė: psichologiniai reiškiniai, kurie valdo mūsų elgesį

Žmogaus smegenys yra vienas paslaptingiausių ir tuo pačiu galingiausių organų – jos...

Pykčio anatomija

Pykčio anatomija: ką iš tikrųjų mums bando pasakyti ši emocija?

Pykčio emocija dažnai vaizduojama kaip sprogimas – destruktyvi jėga, kuri griauna tiltus...