11 laimingų porų įpročių


poru iprociai

Jūs žiūrite į laimingas poras ir užduodate klausimą: ką jie žino, ko aš nežinau? Psichologas pateikė 11 principų, kurie skiria laimingas poras nuo nelaimingų. Prisiminkite juos ir pritaikykite praktiškai. Paprastos taisyklės gali padėti sustiprinti jūsų porą ir pagerinti santykius.

PARODYKITE, KAD VERTINATE VIENAS KITĄ

Sveiki santykiai grindžiami teigiamomis emocijomis, intymumu ir meilumu. Laimingos poros kiekvieną dieną stengiasi pabrėžti savo antrosios pusės svarbą. Nereikia nieko ypatingo, tiesiog būkite nuoširdus.

Palikite partneriui padėkos raštelį, nusiųskite žinutę, priminkite, ką manote apie jį. Darykite tai, ką jis ar ji vertina. Poros dažnai skundžiasi: partneriai nejaučia, kad antroji pusė juos vertina. Jaustis reikšmingu ir svarbiu yra normalus žmogaus poreikis. Kasdien išreikštas dėkingumas jį puikiai patenkina.

laiminga pora

GINČYKITĖS TEISINGAI

Kiekviena pora susiduria su problemomis, kivirčais ir nesutarimais. Jei daug ginčijatės, tai nereiškia, kad jūsų santykiai blogi. Svarbu, kaip elgiatės šiose situacijose. Ginčytis teisingai reiškia vengti kritikos, įžeidimų, gynybinio elgesio ir abejingumo. Toks elgesys tik mažina santykių tvirtumą.

PAPRAŠYKITE TO, KO JUMS REIKIA

Nuolat girdžiu iš klientų: „Jei jis mane mylėtų, jis žinotų, ko man reikia. Man nereikėtų prašyti. Jis turi žinoti, ką padarė ne taip.“ Partneris negali skaityti minčių. Jis turi skirtingą patirtį ir lūkesčius. Jūsų užduotis yra kalbėti apie savo jausmus ir poreikius. Kartais jūs turite tai padaryti keletą kartų. Laimingos poros nesiremia spekuliacijomis. Vietoj to partneriai klausia vienas kito, ko jiems reikia, ir daro tai, atvirai aptaria skirtumus ir juos gerbia.

IŠREIKŠKITE MEILĘ PARTNERIO KALBA

Kiekvienas meilę dovanoja ir gauna savaip. Svarbu tai, kas tinka tau ir tavo partneriui. Tikėtina, kad turite skirtingų poreikių – ir tai gerai. Yra penkios meilės kalbos: dovanos, skiriamas laikas, žodžiai, pagalba ir fizinis kontaktas. Laimingose ​​porose partneriai supranta, kaip antroji pusė suteikia ir gauna meilę. Tai padeda palaikyti santykiuose šilumą, meilumą ir draugiškumą.

KARTU DALINKITĖS ATSAKOMYBĘ DĖL BUITIES DARBŲ

Namų ūkio pareigų nepasidalijimas yra vienas iš dažniausių nesutarimų santykiuose priežasčių. Laimingos poros dirba kartu. Net jei nepatinka, jie vis tiek tai daro.

Galbūt vienas nemėgsta plauti indų, o kitas nemėgsta kloti lovos. Aptarkite, kaip geriausiai pasidalinti darbus, tada pradėkite juos vykdyti. Pasidalijimas atsakomybe sukuria pasitikėjimą ir artumą poroje.

NEPAMIRŠKITE APSIKABINIMŲ

Bendravimas yra svarbus santykių elementas, tačiau dažnai partneriai pamiršta apie apkabinimo svarbą. Sąlyčio metu susidaro oksitocinas. Jis taip pat vadinamas „meilės hormonu“, nes vaidina didžiulį vaidmenį santykiuose, malšina emocinį ir fizinį skausmą, stiprina imuninę sistemą ir suartina partnerius. Poros turėtų skirti laiko taip išreikšti meilę, net kai partneriai užimti ar pavargę.

APTARKITE PROBLEMAS

Yra du variantai: vengti problemos ir tikėtis, kad ji išnyks, arba susidurti su ja. Kai vengiame problemų, jos auga ir patenka į mūsų kasdieninį gyvenimą kitais būdais. Laimingos poros diskutuoja apie problemas ir ieško konkrečių sprendimų.

LAIKYKITĖS RIBŲ

Laimė poroje neįmanoma nepaisant asmeninių ribų. Ribos apibrėžia, kur baigiasi jūsų asmenybė ir prasideda partnerio asmenybė. Laimingos poros atvirai diskutuoja šia tema ir gerbia viena kitos ribas. Taigi, kiekvienas patenkina savo poreikius ir jaučiasi patogiai santykiuose.

Ribų tipai:

  1. Emocinis: kiek laiko praleisti kartu ir kiek atskirai;
  2. Fizinis: lytėjimo ir intymių santykių dažnis;
  3. Socialinių tinklų: kaip dažnai rašyti apie santykius socialiniuose tinkluose, kelti bendras nuotraukas ir pan.

MOKĖKITE ATSIPRAŠYTI, ATLEISTI IR PAMIRŠTI

Santykiai negali išlikti be atleidimo. Išmokti prašyti atleidimo ir atleisti yra esminis taikaus sambūvio ir tvirtų santykių elementas. Atsiprašymas yra nuoširdus mėginimas komandiškai išspręsti problemą ir tada pamiršti liūdną įvykį. Sveikuose santykiuose partneriai siekia būti laimingi, o ne įrodyti, kad yra teisūs.

PRALEISKITE LAIKĄ ATSKIRAI

Derinkite artumą ir nepriklausomybę savo santykiuose. Partneriai turi gerbti vienas kito intymumo ir nepriklausomybės poreikius. Tai lemia pasitenkinimo santykiais lygį.

IEŠKOKITE PAGALBOS

Poros, palaikančios sveikus santykius, nori kreiptis pagalbos, jei pačios nesugeba susidoroti su problemomis. Padėti gali apsilankymas pas psichoterapeutą, šeimos santykių seminarų lankymas ar pokalbis su artimu žmogumi, kuris pasirengęs pasidalinti objektyvia nuomone.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos