18 žingsnių į sveikatingumą


18 zingsniu i sveikatinguma

Kokių taisyklių reikia laikytis norint gyventi laimingą ir ilgą gyvenimą? Kaip atrasti kelią į sveikatingumą? Pateikiame jums keletą patarimų.

Mityba

Gaminkite pagal senovišką principą

Pabandykite kuo dažniau pasirinkti pagrindinį patiekalą pagal tipą, kuris buvo priimtinas prieš pramoninės gyvulininkystės erą: 80% daržovių ir ankštinių augalų, ne daugiau kaip 20% gyvūninės kilmės baltymų. Visiška priešingybė greito maisto „kotletas su bulvytėmis“ variantui. Tegu mėsa tampa priedu, skonio komponentu, o ne pagrindine patiekalo dalimi.

Valgykite įvairias daržoves

Brokoliai yra veiksmingas vėžio prevencijos ir detoksikacijos šaltinis, tačiau jis dar geriau veikia kartu su svogūnais ar česnakais ir pan. Įpraskite prie savo patiekalų pridėti svogūnų, česnakų ir porų bei kitų daržovių.

Naudokite (jei įmanoma) ekologiškus produktus

Tačiau atminkite, kad geriau valgyti brokolius ar kitas daržoves, užaugintas naudojant šiuolaikines chemines technologijas, nei išvis jų nevalgyti.

Naudokite prieskonius

Ciberžolė yra galingas priešuždegiminis prieskonis. Jo, kaip ir juodųjų pipirų, galima dėti beveik į visus patiekalus, taip pat į salotų padažą.

prieskoniai

Teikite pirmenybę žuviai

Geriau valgyti žuvį tris kartus per savaitę – silkes, skumbres, sardines, kurių gyvsidabrio ir polichlorintų bifenolių yra mažiau nei didesnėse žuvyse, pavyzdžiui, tunuose.

Pakeiskite augalinį aliejų

Alyvuogių ir rapsų aliejus puikiai tinka gaminant įvairius patiekalus, salotas. Saulėgrąžų, sojų ir kukurūzų aliejus geriau naudoti rečiau: juose yra per daug omega-6.

Pasinaudokite žolelių galia

Čiobreliai, raudonėliai, bazilikai, rozmarinai, mėtos… Šios kvapnios žolelės yra labai naudingos sveikatai. Be malonumo, jos suteikia mums įvairių antioksidantų ir net kai kurių medžiagų, turinčių priešvėžinį poveikį. Jos turėtų būti reguliariai dedamos į valgį.

Valgykite „pilną“ maistą

Rinkitės nesmulkintus grūdus, pavyzdžiui, pilno grūdo makaronus bei duoną. Jei įmanoma, venkite baltųjų miltų produktų. Virkite makaronus „al dente“, kaip įprasta tarp italų, kad išvengtumėte cukraus kiekio kraujyje padidėjimo.

Ribokite cukraus kiekį

Desertai, saldūs gazuoti gėrimai ir sultys, į kuriuos pridėta cukraus, neturėtų tapti kasdieniu įpročiu. Venkite maisto produktų, kuriuose cukrus yra tarp ingredientų vienoje iš trijų pirmųjų vietų. Dažniau valgykite vaisius, ypač raudonas uogas, slyvas ir persikus. O jei norite ko nors skanaus desertui, pagalvokite apie juodąjį šokoladą, kurio kakavos kiekis yra didesnis nei 70%.

Trys puodeliai žaliosios arbatos per dieną

Geriausia juos gerti tarp pagrindinių dienos valgių.

Kasdieninis gyvenimas

Nebūkite kategoriškas

Turime prisiminti, kad mūsų kasdieniai įpročiai turi didžiausią reikšmę mūsų sveikatai, o ne kulinariniai malonumai, kuriuos kartkartėmis galite sau leisti.

Raskite laiko vaikščioti

Arba šokti, bėgti. Stenkitės kiekvieną dieną pasivaikščioti bent po pusvalandį. Tai ne tik pagerins jūsų fizinę būklę, bet ir suteiks geresnę nuotaiką.

Būkite saulėje, net jei debesuota

Bent apie 20 minučių per dieną. Arba pasitarkite su gydytoju apie vitamino D kiekį kraujyje ir apie tai, ar galite vartoti vitaminą D kapsulėmis ar lašais.

Venkite buitinių „teršalų“

Pasirinkite mažiau agresyvias valymo priemones (soda, ūkiškas muilas) arba mūvėkite pirštines. Stenkitės nekaitinti vandens ir kitų skysčių plastikiniuose induose (virduliuose ar kituose induose). Venkite pesticidų savo namuose ir, kiek įmanoma, savo sode.

Pakeiskite senas subraižytas teflonines keptuves. Filtruokite vandenį, jei jūsų vietovėje jis gali būti užterštas pesticidais. Kalbėdami mobiliuoju telefonu, laikykite prietaisą toliau nuo kūno ir naudokite ausines.

Palaikykite ryšį bent su dviem draugais

Ir nepamirškite, kad sunkiausiais laikais galite kreiptis į juos pagalbos, bent jau internetu ar telefonu. Jei jie gyvena netoliese, susitikite su jais dažniau – kaip ir su visais, kuriuos mylite.

Išmokite paprastų atsipalaidavimo būdų

Pavyzdžiui, gilaus kvėpavimo pagalba galite nesunkiai atsipalaiduoti. Tereikia neskubėti.

Būtinai darykite tai, kas jums patinka

Skirkite tam, kad ir nedaug, laiko. Tegu tai tampa jūsų dažnu įpročiu. Leiskite sau pasijusti gerai…

Padarykite ką nors gero

Raskite galimybę padaryti ką nors tikrai reikalingo ir naudingo tiems, kurie gyvena jūsų įėjime, kieme ar kaimynystėje. Ir tikrai tai darykite – pasijusite kur kas geriau.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos