Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

3 meilės pamokos: psichoterapeutės patirtis

Gyvenimas dažnai mums suteikia pamokų, bet ne visi jas išmokstame iš karto. Ypač kalbant apie meilę, kartais tikrasis supratimas ateina per vėlai. Psichoterapeutė Danielle Sachs dalijasi meilės pamokomis, kurias išmoko iš savo gyvenimo.

Psichoterapeutės Danielle Sachs mintys

Kartais vėl ir vėl darome tas pačias klaidas, kol išsiaiškiname, ką darome ne taip ir kodėl mums nesiseka. Jei teks kalbėti su vaikais ir anūkais apie meilę, pasakysiu jiems tris dalykus, kurių išmokau:

Negalite „priversti“ savęs mylėti

Galiu tik tapti tokiu žmogumi, kurį galima mylėti. O žmogus, kuris man rūpi, gali reaguoti į mano jausmus arba net nepagalvoti apie mane. Jei būčiau tai žinojusi anksčiau, nebūčiau bandžiusi pasikeisti dėl vaikino ar vyro dėmesio ir meilės. Bet kai buvau jauna, buvau pernelyg jautri ir nerimaudavau, jei nesulaukdavau atsako. Jaučiausi taip, tarsi su manimi būtų kažkas negerai, tarsi būčiau nepakankamai gera.

Mane trikdė ne tik vyrai. Nesupratau, kodėl draugės, mokytojai, seneliai manęs nemėgsta taip, kaip aš juos mėgstu, ir stengiausi jiems įtikti. Dabar suprantu, kad neįmanoma kontroliuoti kito žmogaus jausmų. Tačiau įmanoma tapti geresne savęs versija ir tada aplinkiniai galės pamatyti ir įvertinti mūsų privalumus. Tačiau tik jie patys nuspręs, ar nori, kad mes dalyvautume jų gyvenime. Be abejo, nereikia pamiršti, kad mes patys taip pat turime teisę rinktis: neprivalome įtikti/atsilyginti visiems, kurie mus myli.

3 meiles pamokos

Kiekvienas myli savaip

Apie tai reikėtų papasakoti kiekvienai merginai ir moteriai, kuri stengiasi išmokyti savo partnerį mylėti ir elgtis taip, kaip ji nori. Bandžiau priversti savo partnerį mylėti mane taip, kaip aš jį myliu, bet man nepavyko.

Negalite besąlygiškai mylėti kito žmogaus, jei neišmokote mylėti savęs.

Nustokite nurodinėti kitiems, kaip turėtumėte būti mylimi. Leiskite jiems būti savimi, nes meilė yra žmogaus sielos unikalumo apraiška. Santykius gali išgelbėti tik jausmų, kurie mus sieja, supratimas ir įvertinimas.

Tikra meilė visada yra besąlygiška

Mylėti besąlygiškai – tai ne tik mylėti kitus, bet ir mylėti save. Šią pamoką nelengva išmokti, nes visi esame sąlyginės meilės meistrai. Nuolat vertiname ir kritikuojame. Tačiau tikrąją meilę galime patirti tik tada, jei nustosime teisti vieni kitus.

Nepamirškite – neįmanoma besąlygiškai mylėti kito žmogaus, jei neišmokote taip pat mylėti savęs. Mylėti save yra ne prabanga, o būtinybė. Priešingu atveju visi santykiai bus pasmerkti. Kuo greičiau pradėsite priimti save ir savo partnerį be vertinimo ir smerkimo, tuo geriau.

Neabejotinai gyvenime mūsų laukia daug daugiau iššūkių susijusių su meile. Bet jei būčiau išmokusi šias tris pamokas kai buvau jaunesnė, būčiau kentėjusi ir aukojusi daug mažiau. Dabar žinau, kad mylėti ir būti mylimam lengviau, jei leidi santykiams vystytis natūraliai, nenaudodamas jėgos. Esu dėkinga už meile grindžiamus santykius, kuriuos turiu, ir esu susitaikiusi su tuo, kad kai kurie santykiai nutrūko.


Taip pat skaitykite:

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *