Bendravimas su kai kuriais žmonėmis sukelia neigiamas emocijas (pyktį, neviltį, melancholiją), gadina nuotaiką ir neskatina pozityvių minčių. Tai yra tikri kontakto su „toksišku“ žmogumi ženklai.
Ne tik atsitiktiniai pažįstami ar įkyrūs kolegos gali būti laikomi „toksiškais žmonėmis“. Giminaitis, verslo partneris ar artimas draugas gali atitikti vieną iš žemiau pateiktų aprašymų. Žinoma, bus sunku visiškai nustoti bendrauti su tokiu žmogumi, tačiau bent jau pasistenkite, savo labui, kuo mažiau su juo kontaktuoti. Ir ne, tai nėra egoizmo ženklas.
Turinys
Kritikas
Jis mato jūsų veiksmų ir sprendimų klaidas, nuolat kritikuoja jūsų elgesį, tai, kaip rengiatės ar elgiatės viešumoje. Šalia kritiko visada jautiesi nieko vertas. Kad ir kaip stengtumėtės, niekada nesulauksite palaikymo ar padrąsinimo žodžių.
Tarkime, jūs pavėlavote 15 minučių į susitikimą su juo ir užuot paklausęs, kas nutiko, kritikas iškart puola jums priekaištauti: „Tu toks kvailas – niekada negali ateiti laiku! Štai kodėl tau viskas taip nesiseka!” Užuot paklausęs, kas nutiko ir pasiūlęs pagalbą, jis tik priekaištauja ir slopina jus kaip asmenybę, taip įtvirtindamas savo neginčijamą autoritetą.
Svarbus momentas: kritikas smerkia asmenį, o ne jo elgesį.
Pasyvus agresorius
Šis asmuo nepasitenkinimą jumis ar jūsų elgesiu reiškia užuominomis, nutylėjimais, „prasminga“ tyla ar kitais subtiliais signalais. Jis niekada tiesiogiai nekalba apie savo norus ir nepasitenkinimą. Jūs turite tai atspėti patys ir pradėti elgtis teisingai (taip, kad jam įtiktumėte). Į pateiktus klausimus jis atsako mįslėmis: “Ką tu pats galvoji?”. Arba atsakydamas nutaiso aukos toną: „Viskas gerai, aš neįsižeidžiau“.
Tuo pačiu metu pasyvus agresorius ir toliau laikosi atstumo, demonstruodamas, kad jūs esate kaltas. Bendravimas su tokiu žmogumi yra tarsi bandymas vaikščioti ant kiaušinių lukštų jų nesutraiškant. Kad ir koks atsargus būtum, krizė vis tiek bus girdima.
Bendravimas su tokiu žmogumi, skatina nuolat mąstyti apie tai, ką jis ar ji iš tikrųjų galvoja, kodėl pyksta. Pusę savo gyvenimo galite praleisti bandydami išsiaiškinti pasyvaus agresoriaus elgesio logiką. Bet ar jums to reikia?
Narcizas
Šis asmuo visada nori būti dėmesio centre. Jis žino viską ir apie viską, yra geriausias bet kokioje srityje ir nedvejodamas apie tai primena kiekvieną minutę. Net jei pats esate protingas ir sėkmingas žmogus, šalia jo visada atliksite tik antraeilį vaidmenį. Pagalvokite, kam jums to reikia?
Narcizai, pajutę norą su jais konkuruoti, nevengia demonstruoti pykčio, agresijos, neapykantos bei kitų blogų emocijų. Tiesa ta, kad po „kietuolio“ kauke slepiasi ypatingai žemos savivertės žmogus.
Asociali asmenybė
Tokio asmens elgesyje galima atsekti tiek sociopato bruožus (agresyvumas ir nenuspėjamumas), tiek psichopato polinkius (nesugebėjimas atgailauti ir užjausti, noras naudotis kitais, godumas, kerštingumas). Asociali asmenybė yra psichologinis chameleonas, žaidžiantis su kitų žmonių emocijomis bei siekiantis valdyti situaciją.
Toks žmogus meistriškai audžia savo tinklą, o kiti net neįtaria apie jo kėslus. Jis geba pasislėpti po puikaus draugo ar aistringo įsimylėjėlio kauke. Vis tik, pajutęs tam tinkamą laiką, toks asmuo parodo savo tikrąjį veidą ir psichopatiniai bei sociopatiniai polinkiai pasireiškia visu gražumu.
Taip pat skaitykite: