Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

5 įgudusio manipuliatoriaus požymiai

Su manipuliatoriais susiduriame visur: asmeniniame gyvenime, darbe, politikoje ir kt. Jie žino mūsų silpnąsias vietas ir puikiai moka „pakišti koją“ pačiu netinkamiausiu metu. Deja,  bet juos atpažinti nėra taip paprasta. Todėl pabandykime atkreipti dėmesį į manipuliatorius išduodančius veiksmus: kokie jie?

JIS PALAIKO JŪSŲ „APMAUDO UGNĮ“

Kas jus pykdo? Kas erzina? Kas nervina? Tai, kad dirbate be išeiginių ir vis tiek neturite pakankamai pinigų pragyvenimui? Naujos ribojamosios priemonės? Jūsų šaliai taikomos sankcijos?

Kad ir kas tai būtų, manipuliatorius niekada nebandys jūsų įtikinti, kad klystate, ar pasiūlyti pažvelgti į situaciją kitu kampu. Ne, jis tik įpūs alyvos į ugnį ir dar labiau pakurstys jūsų pykčio liepsnas. Ir tada pasiūlys gana abstraktų problemos sprendimą, kuris, žinoma, nieko nepakeis.

Tai ir yra visa manipuliatorių veiklos esmė: juk jei jie išspręs jūsų problemą, jums jų nebereikės, o jei jie bandys ją išspręsti ir tai nepavyks, jūs jais nebepasitikėsite. Todėl manipuliatoriai siūlo nelogiškus problemų sprendimus, o tada ieško, ką kaltinti, kad jie nepasiteisino. Tokie žmonės suteikia jums vilties ir tuo pačiu pratęsia jūsų kančią, o tai leidžia jiems „laikyti“ jus ant trumpo pavadėlio.

JIS DĖL VISKO KALTINA OFICIALIUS SLUOKSNIUS

Tai ne tik “valdančioji klasė” ir “korumpuota vyriausybė”, bet ir bet kokia oficiali valdžia. Pavyzdžiui, manipuliatorius, parduodantis jums “liaudišką” vaistą, paniekins oficialiąją mediciną. Instinktyviai pradedame jausti jam simpatiją, nes jis, neva, kovoja už mus ir mūsų teises.

JIS DEL VISKO KALTINA OFICIALIUS SLUOKSNIUS

JIS VERČIA JUS JAUSTIS DĖKINGAIS IR PASITIKINČIAIS

Ar kada nors klausėtės visuomenės veikėjo ir pagalvojote: “Taip, aš jau seniai apie tai galvoju, bet nesugebėčiau to taip gerai suformuluoti!” Manipuliatoriai moka tai padaryti – išreikšti jūsų emocijas žodžiais. Taip tarp jūsų užsimezga “nematomas ryšys”, jaučiate, kad pagaliau esate išgirstas ir suprastas, o kaip atsakas į tai atsiranda lojalumo ir pagarbos jausmas.

Manipuliatorius priklijuoja aukai etiketę, kurią auka mielai priima (pvz., “sąžiningas darbininkas, iš kurio visi pelnosi”), kuri tariamai paaiškina jos problemas, o tada pasiūlo sprendimą, kuris, kaip jau minėjome, galiausiai nieko neduoda.

JIS VERCIA JUS JAUSTIS DEKINGAIS IR PASITIKINCIAIS

JIS PERKELIA ATSAKOMYBĘ KITIEMS

Patyręs manipuliatorius žino, kad dauguma iš mūsų, net ir pajutę gudravimą, nenuoširdumą ir neteisybę, dėl visų savo problemų kaltina save – taip buvome auklėjami. Jis tuo naudojasi. Jis niekada ir jokiomis aplinkybėmis neprisiima atsakomybės už save – visuomet kalta kokia nors “trečioji šalis”.

Manipuliatorius būtinai perkels kaltę dėl jūsų nesėkmės kažkam kitam: pavyzdžiui, dėl jūsų verslo nesėkmės kaltos korporacijos, vyriausybė arba migrantų antplūdis. Jis taip pat būtinai pridės: “Nesijaudinkite. Neturėjote pasirinkimo, buvote priverstas tai daryti”. Jausdami emocinį ir fizinį skausmą, intuityviai kreipiamės į asmenį, kuris turėtų jį palengvinti. O manipuliatorius elgiasi kaip tik taip.

 

JIS NAUDOJASI SITUACIJOMIS, KAI JAUČIATĖS PAŽEMINTI

Įsivaizduokite, kad jus atleido iš darbo – nemalonu, ar ne? Ir net ne dėl pinigų stygiaus – į jus buvo pažvelgta kaip į nekompetentingą, netinkamą darbui, nereikalingą, “blogą” ir jums gali tekti prašyti bedarbio pašalpos. Būkite tikri, manipuliatorius jau čia – būtent jis sugebėjo “iššifruoti” jums situaciją dėl atleidimo iš darbo, o dabar tūno kažkur netoliese ir suteikia jums trupinį vilties, kad viskas pasikeis ir jūs nustosite jausti tokią deginančią gėdą.

Net jei dėl situacijos per daug nesijaudinate, manipuliatorius pasuks ją taip, kad pradėsite gėdytis to, kas vyksta.

Kodėl manipuliatorius taip elgiasi? Nes siekia atkreipti jūsų dėmesį, stengiasi palenkti į savo pusę. Visa tai gali būti daroma prisidengiant rūpinimusi jumis, bet saugokitės: jam rūpi tik jo paties interesai. Neleiskite jam prieiti per arti.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai