5 paprasti būdai, padėsiantys pakeisti požiūrį į gyvenimą: FTB agento patarimai


Jei neigiamoms mintims leidžiama įsitvirtinti, jos akimirksniu nuspalvina visas gyvenimo sritis. Tačiau, gera žinia ta, kad jūs galite pakeisti savo realybės suvokimą. Buvusi JAV kontržvalgybos pareigūnė davė keletą paprastų, bet veiksmingų patarimų.

FTB agento patarimai

Žinote, ko išmokau per 24 FTB agento darbo metus? Greitai supratau, kad neigiamas požiūris trukdo analizuoti sudėtingas situacijas. Jūs taip pat turėtumėte pradėti stebėti savo mintis ir neleisti joms iškreipti tikrojo vaizdo.

Pateikiame penkis paprastus būdus, kurie padės pakeisti požiūrį į gyvenimą.

VENKITE ŽODŽIŲ “VISADA” IR “NIEKADA”

Nebūkite kategoriški: juodai baltas mąstymas retai atspindi tikrovę. Kai susiduriate su kliūtimi ir leidžiate sau taip apie ją galvoti, įsijungia smegenų limbinė sistema. Dėl to pradedate jausti baimę arba pyktį.

Pavyzdžiai:

“Vaikai niekada manęs neklauso.”

“Aš taip sunkiai dirbu, bet niekas niekada to nepastebi!”

“Visi visada geresni už mane…”

“Visada lieku be nieko.”

Paklauskite savęs, ar dažnai apie blogą įvykį, incidentą ar situaciją galvojate žodžiais “visada” ir “niekada”. Paprašykite artimo draugo sekti šiuos žodžius jūsų kalboje. Kai vėl pradėsite mąstyti šiomis kategorijomis, pabandykite rasti kitą būdą nepasitenkinimui išreikšti.

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į SAVO VIDINIUS MONOLOGUS

Tyrimai rodo, kad mūsų “minčių šnekos” 70 proc. laiko yra neigiamos. Esame kur kas labiau savikritiški, pesimistiški ir nerimastingi, nei paprastai manome. Blogus dalykus pastebime greičiau ir dažniau nei gerus ir jautriai reaguojame į bet kokias nemalonias naujienas.

Pradėkite tyrinėti savo neigiamus jausmus ir nesitaikstykite su jais. Pavyzdžiui, jei jaučiate gėdą, išanalizuokite šį jausmą. Ar tai padės jums ko nors išmokti ir pakeisti savo elgesį? O gal tai tik neracionali reakcija į situaciją?

ATKREIPKITE DĖMESĮ Į SAVO VIDINIUS MONOLOGUS

PERRAŠYKITE SAVO PRISIMINIMUS APIE SUNKŲ ĮVYKĮ

Kai susidarysite nuomonę apie save ir savo gebėjimus, pastebėsite tik tą nuomonę patvirtinančią informaciją. Jūsų smegenys paprasčiausiai išbrauks viską, kas prieštarauja jūsų požiūriui į save.

Pavyzdžiui, jei laikote save nevykėliu, bet kokią sudėtingą situaciją suvoksite vienareikšmiškai: jums nepavyko. Dar kartą. Jūsų požiūris į gyvenimą tampa realybe.

Jei neįvertinate savo talentų ir gebėjimų, ribojate save ir iš tikrųjų pasiekiate mažiau, nei galėtumėte.

Tyrimai rodo, kad įvykus įvykiui mūsų prisiminimai apie jį yra labai nestabilūs. Turite tuo pasinaudoti! Pavyzdžiui, baimės galime atsikratyti ištrindami prisiminimus apie ją – geriau per pirmąsias dvi valandas po to, kai mums atsitinka kas nors blogo.

Po nemalonios ar bauginančios patirties stenkitės iškart pakeisti prisiminimus apie ją kuo nors pozityvesniu. Niekada nepraleiskite progos perrašyti ar redaguoti savo atmintį. Žinoma, prieš tai turite įsitikinti, kad esate saugūs.

NUSITEIKITE POZITYVIAI

Pozityviosios psichologijos tyrinėtoja Barbara Fredrickson mano, kad toks požiūris padeda iš esmės pakeisti gyvenimą. Teigiamų ir neigiamų emocijų pusiausvyra yra labai svarbi psichologinei sveikatai, augimui ir atsparumui.

Suaugę turėtume dažniau šypsotis ir daugiau žaisti. Žaisdami ir mokydamiesi naujų dalykų patiriame džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi, todėl geriau susidorojame su kasdienėmis užduotimis ir pasiekiame sėkmės.

NUSTOKITE LAIKYTI SAVE AUKA

Kai kas nors nepavyksta, dažnai laikome save aukomis ir kaltiname kitus. Jei mums nepatinka tai, ką girdime, arba tai, kaip į mus žiūrima, iškart teigiame, kad tapome mikroagresijos auka. Žmonės, atsakingi už savo gyvenimą, taip nesielgia. Ieškoti pasiteisinimų ir perkelti kaltę kitiems – tai kelias į niekur. Mes meluojame sau ir tai trukdo mums augti ir ko nors pasiekti.

Tik nuo jūsų priklauso, ar leisite kitiems gadinti jūsų gyvenimą, ar tapsite priklausomi nuo to, ką jie galvoja ir daro, ar suteiksite jiems valdžią.

Apie autorių: LaRae Quy – buvusi JAV kontržvalgybos pareigūnė, psichikos sveikatos specialistė, FTB konsultantė ir knygos “Psychological Resilience for Women Leaders: 52 Tips to Recognize and Leverage Your Strengths” autorė.

Išeiti iš AMP versijos