5 savybės, kurios itin svarbios sėkmingai karjerai

karjera

karjera

Šiandieninė darbo rinka nėra tokia, kokia buvo prieš kelis dešimtmečius. Šiuolaikinio gyvenimo tempas greitesnis, konkurencija didesnė, o kelias į sėkmę nėra toks tiesus kaip anksčiau.

Baigėte „padorų“ universitetą ir einate „teisingu“ keliu? Deja, šiais laikais tai negarantuoja gero ir stabilaus darbo. Kad gautumėte darbą savo svajonių įmonėje, turite būti išskirtinis.

Kai kurie darbdaviai džiaugiasi darbuotojais, kurie nuleidžia galvas ir neabejodami vykdo nurodymus, tačiau pažangesnės įmonės vertina tuos, kurie turi ką pasakyti. Tokie darbuotojai yra jungiamoji grandis, būtiniausias komandos elementas.

Kaip tapti tokiu darbuotoju? Būtina parodyti kolegoms ir vadovui, kad turite vertingų savybių.

Būtinos savybės sėkmingai karjerai

ĮTIKINAMA ATEITIES VIZIJA

Kad nepasiklystumėte tarp daugybės karjeros krypčių, svarbu turėti aiškią ateities viziją. Jei sugebėsite įtikinamai parodyti šią viziją, tapsite ambicingu ir įžvalgiu darbuotoju.

Esate žmogus, kuris tiksliai žino, ko nori. Esate lyderis, kuris mato didžiules naujas galimybes. Vizija parodo jūsų gyvenimo misiją ir tikslus, kurių siekiate. Kai klausiama: “Kur save įsivaizduojate po penkerių metų?”, svarbu parodyti, kad turite aiškią viziją, kur einate. Nebijokite kalbėti pernelyg ambicingai, pieškite įspūdingą sėkmės paveikslą.

ATSPARUMAS

Kiekvienas gali papasakoti istoriją apie tai, kaip susidūrė su sunkumais ir sėkmingai juos įveikė. Prisiminkite, kada parodėte ryžtingą atsparumą. Istorija nebūtinai turi būti asmeninė ar atskleisti jūsų gyvenimo detales. Svarbiausia – parodyti pavyzdį, kaip įveikę tam tikras kliūtis tapote stipresni ir labiau patyrę. Tai rodo, kad nesileidžiate į verksmingas kalbas susidūrę su sunkumais.

Nepamirškite – jūs galite ugdyti savo stiprybę ir atsparumą. Padės analitinis požiūris į augimą ir tobulėjimą. Nebijokite nesėkmių, nepasiduokite sunkumams.

INICIATYVUMAS IR KŪRYBIŠKUMAS

Paklauskite savęs, ką sukūrėte, kuo galite didžiuotis. Galbūt rašote poeziją, muziką ar kuriate populiarų tinklaraštį. Kūrybiškumas ir iniciatyvumas, kuriuos parodėte anksčiau, jums pravers ir dabartiniame darbe. Prisiminkite, kada radote neįprastus problemų sprendimus arba kada tiesiog mąstėte nestandartiškai. Pagalvokite, kaip tada pasižymėjusias savybes galėtumėte pritaikyti dabar.

LYDERYSTĖ

Net jei neužimate vadovaujančių pareigų, kartais tenka prisiimti lyderio atsakomybę. Kokiose gyvenimo srityse jaučiatės esąs lyderis?

Jei tokios situacijos pasitaiko retai, ugdykite savo ryžtą ir dažniau praktikuokite lyderio vaidmenį. Pradėkite nuo neformalių santykių: šeimos ir draugų. Padėkite aplinkiniams pagerinti jų gyvenimą. Svarbu parodyti savo gebėjimą užmegzti ryšį su kitais ir juos sudominti.

GEBĖJIMAS UŽMEGZTI SANTYKIUS

Kiekvienai įmonei reikia žmogaus, galinčio užmegzti ryšį su žmonėmis. Kuo daugiau kolegų pažinsite ir padėsite jiems efektyviau dirbti kartu, tuo nepakeičiamesniu darbuotoju tapsite.

Užmegzkite ryšius su svarbiausiais įmonėje žmonėmis ir padėkite užtikrinti veiksmingą jų tarpusavio bendravimą sukurdami bendrą socialinių išteklių tinklą.

Labai konkurencingoje šiandieninėje darbo rinkoje svarbu būti sumaniems, iniciatyviems ir versliems. Atsižvelgiant į pasirinktą karjeros kelią, jums gali prireikti įvairių įgūdžių, tačiau penkios pirmiau išvardytos savybės padės greičiau ir veiksmingiau siekti užsibrėžtų tikslų.


Taip pat skaitykite:

Dalintis:
Exit mobile version