Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

6 aukšto emocinio intelekto poros požymiai

Kuo išsiskiria tikrai laimingos poros? Galbūt jas sudarantys partneriai yra protingesni už kitus? Turtingesni? Daugiau laiko praleidžiantys kartu? Turintys daugiau bendrų interesų? Nebūtinai. Pasirodo, kartu išlikti jiems padeda aukštas emocinio intelekto (EQ) lygis. Kaip tai pasireiškia?

Pasak santykių eksperto Johno Gottmano, EQ yra „stebėtinai paprasta” poros laimės paslaptis, pagal kurią galima gana tiksliai nustatyti, ar žmonės bus laimingi kartu. Emocinis intelektas – tai mūsų gebėjimas stebėti savo emocijas, sveikai jas reikšti ir valdyti.

Santykiuose EQ turi įtakos daugeliui dalykų: bendravimui, pasitikėjimui, intymumui ir gebėjimui spręsti konfliktus, o jei partnerių EQ žemas, bet kokie nesutarimai neišvengiamai virs kivirčais, atotrūkis tarp žmonių tik didės, atsiras nerimas.

Taip yra todėl, kad žemo EQ žmonėms sunku pripažinti ir išreikšti savo jausmus, todėl jie arba užsisklendžia savyje, arba staiga išsiveržia, arba pakaitomis ir viena, ir kita. Jei abu partneriai tokie, jų santykiai primena tango šokį minų lauke.

Tačiau, kodėl vieniems iš mūsų pasisekė pasiekti aukštą emocinio intelekto lygį, o kitiems – ne? Šį rodiklį lemia įgimtas temperamentas ir aplinka, kurioje gyvenome vaikystėje.

Gera žinia yra ta, kad emocinius įgūdžius galima ir reikia „sustiprinti” – vienam arba kartu su mylimu žmogumi.

Kuo išsiskiria aukštą EQ turintys partneriai

Kuo išsiskiria aukštą EQ turintys partneriai?

JIE GERBIA VIENAS KITO DĖMESIO, PRIPAŽINIMO IR MEILĖS POREIKIUS

Jie, kaip ir visi kiti, turi daug darbo, degančių terminų ir išsiblaškymo, tačiau pastebi, kad partneriui reikia kontakto, ir reaguoja į šį poreikį. Tokie žmonės dažniau sako „taip” nei „ne”.

Tai nereiškia, kad jie paaukos save ir savo interesus, bet tikrai stengsis būti su savo partneriu, paguosti, pralinksminti ir padaryti jį bent šiek tiek laimingesnį. Jie žengia vienas kito link, o ne į priešingas puses.

 

JIE VIENAS KITAME MATO DAUGIAU GERO NEI BLOGO

Ilgai gyvendami kartu žmonės dažnai pastebi net menkiausias vienas kito klaidas ir dėl jų kaltina vienas kitą. Aukšto EQ partneriai mato vienas kito geriausias savybes ir bruožus, nesigilindami į trūkumus ir ydas.

JIE NEUŽSISKLENDŽIA SAVO JAUSMUOSE

JIE NEUŽSISKLENDŽIA SAVO JAUSMUOSE

Emocinis intelektas taip pat yra gebėjimas adekvačiai reaguoti į stresinę situaciją ir atsargiai reikšti savo jausmus, kad neįskaudintų partnerio.

Aukštą EQ turintys partneriai neleidžia savo emocijoms užgožti proto ir iškreipti tikrojo įvykių vaizdo. Tačiau, jei partneriai visada pasiduoda savo jausmams, neadekvačios reakcijos yra neišvengiamos, o tai po truputį kenkia santykiams.

 

JIE MOKA Į VISKĄ PAŽVELGTI PARTNERIO AKIMIS

Dauguma iš mūsų mano, kad ir mes galime tai padaryti, tačiau iš tiesų ginčo įkarštyje daugelis galvoja tik apie tai, kaip apsaugoti save ir savo požiūrį. Emociškai „pasikaustę” partneriai neabejotinai jaučia, kai kitas blogai jaučiasi ir rodo empatiją.

Jie aktyviai klausosi, įsisavina informaciją, o tolesnis jų elgesys patvirtina, kad jie tikrai supranta kitą asmenį.

JIE DRAUGIŠKAI GINČIJASI

JIE DRAUGIŠKAI GINČIJASI

Žemo EQ partneriai yra įsitikinę, kad visos priemonės kivirče yra geros (kaip kare): jie stengiasi vienas kitą įskaudinti, primena seniai pamirštus dalykus ir retai atsiprašo arba daro tai formaliai, nenuoširdžiai.

Aukšto emocinio intelekto partneriai taip pat ginčijasi, tačiau niekada nenusileidžia sarkazmui, pažeminimui ar nuvertinimui. Jie neapipila vienas kito lediniu tylos lietumi, nenaudoja sekso kaip ginklo. Net ir bardamiesi jie prisimena, kad myli vienas kitą ir nori būti kartu.

BE MEILĖS, JUOS SIEJA IR GILI DRAUGYSTĖ

Jie yra geri draugai: kiekvienam iš jų įdomi kito diena, jie noriai išklauso kito rūpesčius, abejones ir intymias paslaptis, kartu gali garsiai juoktis. Iš tikrųjų tai nereiškia, kad jie viską daro kartu – kartais partneris gali juos net erzinti, tačiau jie tikrai žino, kad nenorėtų šalia savęs matyti kito žmogaus.

BE MEILĖS, JUOS SIEJA IR GILI DRAUGYSTĖ

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *