Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

6 būdai, padėsiantys išmokyti smegenis būti laimingomis

Neil Pasricha, kanadiečių rašytojas ir Visuotinės laimės instituto direktorius, įsitikinęs, kad norint būti laimingam reikia tik lavinti smegenis. Jis netgi parašė knygą „Laimės lygtis“, kurioje paaiškino, kaip lavinti smegenis, kad jos būtų laimingos. Taip atrodo jo pateikta formulė: „nieko netrokšti + kažką daryti = turėti viską“. Jis rado šešis paprastus sprendimus, kuriuos galime naudoti kiekvieną dieną, kad būtume laimingesni.

Pasivaiksciojimai gamtoje

TRYS PASIVAIKŠČIOJIMAI

Pasak mokslininkės Amandos Hyde, fiziškai aktyvūs žmonės yra pozityvesni nei tie, kurie neužsiima jokia fizine veikla. Tai nereikalauja daug jūsų laiko: pusvalandis greito ėjimo tris kartus per savaitę. Įrodyta, kad 30 minučių greito ėjimo ar bėgiojimo depresiją gydo net geriau nei vaistai.

20 MINUČIŲ KOMPOZICIJA

Per 20 minučių parašykite, kas gero ir pozityvaus nutiko jums šiandien, ir tai tikrai padarys jus laimingesnį. Kodėl? Nes vėl ir vėl išgyvensite šią patirtį: kol rašysite ir skaitysite, jūsų smegenys „nuves“ jus ten, kur jautėtės gerai.

Teksaso universitete buvo atliktas eksperimentas: susituokusių porų buvo paprašyta prisiminti ir užrašyti viską, kas jiems nutikdavo per dieną (jų buvo paprašyta skirti po tris minutes tam tris kartus per dieną). Vėliau paaiškėjo, kad ne tik šie žmonės, bet ir jų santykiai tapo laimingesni.

Bukite spontaniski

BŪKITE MALONUS IR SPONTANIŠKAS

Penki geri darbai per savaitę – ir jūs būsite laimingesni! Pabandykite be jokios priežasties sumokėti už draugo kavą, padėkite kaimynui pjauti veją ar parašykite padėkos laišką žmogui, kuris, jūsų nuomone, to nusipelno. Eksperimentas parodė, kad visų tų, kurie sugalvojo, kaip padėti savo kaimynui ar kitam žmogui, nuotaika žymiai pagerėjo. Kodėl? Atsakymas paprastas: žmonės vertino jų pagalbą, nuoširdžiai dėkojo ir tai leido visiems pasijusti kur kas geriau.

VISIŠKAS ATSIJUNGIMAS

Išmokite atsipalaiduoti „atsijungdami“ nuo visko. Pabandykite vieną dieną nieko neveikti grįžę po darbo arba praleisti „tuščią savaitgalį“, kad padėtumėte sau nusiteikti naujai nuotaikai ir savaitei.

Atraskite save ir savo pomegius

ATRASKITE SAVE: KUO DAŽNIAU UŽSIIMKITE TUO, KAS JUS PANARDINA Į „TĖKMĖS“ BŪSENĄ

„Tėkmės“ būsena yra ypatinga būsena, kuri pasiekiama visiškai susiliejus žmogui su jo veikla, kai vietoj nuovargio jis jaučia energijos antplūdį. „Tėkmės“ būsenoje nepastebime laiko, pamirštame alkį ir troškulį, savo socialinius vaidmenis, ištirpdami veiksme, kuris mums atrodo svarbus ir įdomus.

DVIEJŲ MINUČIŲ MEDITACIJA

Atliktų tyrimų metu paaiškėjo, kad po meditacijos sesijos smegenų dalis, atsakinga už užuojautą ir savęs pažinimą, padidėjo, o dalis, susijusi su stresu – sumažėjo. Tyrimai rodo, kad meditacija padeda mūsų smegenims „persiprogramuoti“ šviesesnių minčių link, o tai padidina mūsų laimės lygį.

Meditacija


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai