Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

6 frazės, kurias patariama ištarti depresija sergančiam žmogui 

Kaip padėti depresija sergančiam žmogui pasijusti bent šiek tiek geriau? Kaip parodyti, kad jūs jį suprantate ir palaikote? Pateikiame 6-ias frazes, kurios leis jūsų artimajam pasijusti geriau.

Tiesiog žinok: aš visada šalia

Pasakydami, kad esate pasirengę būti šalia bet kokioje situacijoje, jūs jau teikiate paramą. Kenčiantis žmogus suvokia, kokia skausminga ir sunki jo būsena tiek jam, tiek jo artimiesiems, todėl, neretai, siekia atsiskirti bei užsidaryti „savame emociniame kiaute“. Todėl, ši jūsų ištarta frazė jam padės jaustis  ne tokiu vienišu bei izoliuotu.

Be abejo, jūs galite nieko nesakyti – tiesiog būkite šalia, klausykitės ar, jeigu reikia, patylėkite kartu. Jūsų buvimas padės artimajam įveikti vidinę blokadą, leis jausti, kad jis vis dar yra mylimas ir priimamas toks, koks yra.

Kuo galėčiau tau padėti?

Žmonės, patiriantys psichologinį sutrikimą, dažnai negali atsakyti į šį klausimą. Tačiau, jūsų žodžiai padės sunkų laikotarpį išgyvenančiam asmeniui įsiklausyti į save, savo norus.

Net jei jums atsakoma, kad nieko nereikia, patikėkite – jam labai svarbu išgirsti šį klausimą.

Kaip sau pad4ti kai tau depresija

Tu man labai patinki…

Depresijos valdomomis akimirkomis prarandame pasitikėjimą savimi ir, dažnai, savigarbą. Todėl, jūsų ištartas komplimentas (galima pagirti išvaizdą, gerumą, subtilumą, dėmesingumą ir pan. Svarbu, kad tai būtų sakoma nuoširdžiai) padės depresijos kamuojama žmogui pasijusti kur kas užtikrinčiau.

Taip, aš taip pat manau, kad tai sunku ir nesąžininga

Depresinės būklės paliesti žmonės tampa itin jautrūs, o tam, kad pašnekovas jumis pasitikėtų, svarbu aiškiai parodyti, kad dalinatės jo emocijomis. Jūs pripažįstate, kad su juo buvo elgiamasi nesąžiningai ir kad jo išgyvenamos aplinkybės yra sunkios. Jei toks žmogus jaučia, kad jo emociškai sunkūs jausmai yra priimami, o ne nuvertinami, jis, greičiausiai, ras jėgų judėti toliau.

Aš padėsiu tau rasti išeitį

Jei matote žmogų, grimztantį į gilią depresiją, geriausia, ką galite padaryti, tai padėti jam gauti profesionalią pagalbą.

Daugelį žmonių, kurie niekada anksčiau nepatyrė psichoterapijos, gąsdina galimybė kreiptis į specialistą. Galite patys kreiptis į psichoterapeutą ir pakviesti artimą žmogų kartu nueiti į pirmąjį susitikimą. Sergant depresija, dažniausiai, žmogus neturi jėgų ieškoti pagalbos, todėl tokia  jūsų parama būtų neįkainojama.

Kaip depresijoje rasti iseiti

Aš tave suprantu: taip atsitiko ir man

Jei jūs ar jūsų artimas žmogus patyrėte panašių gyvenimo peripetijų, papasakokite apie tai. Jūsų atvirumas padės žmogui tapti nuoširdesniam.

Kuo daugiau ir laisviau depresija sergantis žmogus kalbės apie tai, kas jį kankina, tuo mažiau jis jausis bejėgiu ir vienišu. Ir pamažu, laikui bėgant, esanti situacija pradės atrodyti nebe tokia beviltiška.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *