Mūsų nuotaika priklauso nuo daugelio veiksnių: mūsų sveikatos, aplinkos, kitų žmonių elgesio, oro sąlygų ir pan. Be abejo, ne visada pavyksta išlikti pozityvios nuotaikos, todėl siūlome jums keletą paprastų būdų, kurie padės pasijusti geriau.
Kad galėtumėte mėgautis gyvenimu, jums nereikia milijono. Puikios nuotaikos negalima nusipirkti prekybos centre – ją galite įgyti nemokamai, įsisavinę keletą sveikų įpročių. Tereikia laikytis kelių paprastų taisyklių
KIEKVIENĄ RYTĄ PASIKLOKITE LOVĄ
“Toks paprastas patarimas man padėtų pakeisti nuotaiką?“ – kai kurie žmonės gali nusišypsoti… ir nepatikėti. Bet pagalvokite apie tai – paprastas veiksmas suteikia teigiamą toną visai likusiai dienai. Tyrimai patvirtina, kad šis įprotis labai svarbus.
Pasirodo, net tokios smulkmenos gyvenime, padeda jaustis tvarkingam ir organizuotam. Juk pasiklodami lovą mes mokomės būti organizuoti! Paverskite šią veiklą ritualu ir netrukus ji nebeatrodys nuobodi.
NEPAMIRŠKITE PAVALGYTI PUSRYČIŲ
Lengvi pusryčiai yra puikus būdas pradėti dieną – jūsų organizmui reikia visų maistinių medžiagų, kad jis būtų nusiteikęs aktyviai veiklai. Pradėkite valgyti pusryčius rytais ir pastebėsite, kad iškart tapsite žvalesni.
VEIKITE
Pasirinkite sau tinkamą veiklą – fitnesą, jogą, plaukimą, bėgimą ar važinėjimą dviračiu – ir nuotaika pagerės kelis kartus. Tai padidins jūsų protinę ir fizinę ištvermę, tapsite ramesni ir produktyvesni.
KUO DAUGIAU ŠVIESOS!
Dienos apšvietimas turi didelę įtaką mūsų emocijoms ir nuotaikai. Net jei yra debesuota, mėgstame kuo anksčiau ryte atitraukti užuolaidas, kad į vidų patektų kuo daugiau šviesos.
Tai ypač svarbu žmonėms, kurie dirba namuose. Jei kambarys bus apytamsis, nukentės darbingumas, kils apatija ir mieguistumas. Todėl pasirūpinkite, kad jūsų erdvėje būtų šviesu.
ŠYPSOKITĖS (NET KAI NESINORI)
“Mimika veikia todėl, kad smegenys fiksuoja veido raumenų susitraukimą (ypač skruostikaulio raumens, kuris šypsantis pakelia burnos kampučius) ir atpažįsta šį signalą kaip “Aš kažkuo džiaugiuosi”, – aiškina neurofiziologas Aleksas Korbas. – Jei šis raumuo nejuda, smegenys mano, kad nėra ko džiaugtis.”
Net jei nesate itin linksmi, nusišypsokite, tai tikrai pakels jums nuotaiką.
PARODYKITE DĖKINGUMĄ
Dėkingumas yra labai veiksminga nuotaiką gerinanti priemonė. Dėl jo smegenyse pradeda gamintis antidepresantai neurotransmiteriai. Praktikuodami dėkingumą patys tampame laimingesni ir kuriame gerus santykius su kitais.
“Viskas tarpusavyje susiję. Dėkingi žmonės miega ramiau. Miegas mažina skausmą. Kuo mažiau skausmo, tuo geresnė nuotaika”, – aiškina Aleksas Korbas. Gera nuotaika mažina nerimą, todėl galite susikaupti ir logiškai mąstyti. Susitelkimas ir logika padeda priimti teisingus sprendimus. Priėmus sprendimą, nerimas pagaliau išsisklaido ir užleidžia vietą malonumui. Malonumas sukelia dėkingumo antplūdį. Taip sukuriamas naujas nuotaikos kilimo spiralės ratas. Kai esame patenkinti gyvenimu, tampame aktyvesni ir geranoriškesni, todėl jaučiamės laimingi.