6 klausimai, kuriuos užduoda laimingos poros


Laiminga pora

Laiminga pora

Įsimylėjimo laikotarpis yra nuostabus ir ypatingas. Pilve „plasnoja“ drugeliai, emocijos nevaldomos… Tačiau pamažu priprantate vienas prie kito. Naujumą ir jaudulį keičia komfortas, jaukumas ir muilo operų žiūrėjimas kartu. Vis tik, kai kurios poros aistros liepsną išlaiko daugelį metų. Kaip joms tai pavyksta?

Vaikystėje mūsų to nemokė. Tačiau tiesa yra ta, kad sveiki ir laimingi santykiai neatsiranda savaime – juos reikia puoselėti, kasdien pridedant po žiupsnelį aistros ir meilės.  Be abejo, kad tai būtų galima padaryti, svarbu gebėti bendrauti tarpusavyje.

Laimingose porose žmonės žino, kaip svarbu gebėti išreikšti savo jausmus, kalbėti apie savo baimes, troškimus ir poreikius. Jei jūsų santykiuose to nėra, pradėkite nuo šešių klausimų vienas kitam, kurie, galbūt, taps puikia pradžia atviresniems, tvirtesniems ir geresniems jūsų tarpusavio santykiams.

6 klausimai, kurie padės kurti tvirtesnius bei laimingesnius santykius

“KĄ NORĖTUM IŠ MANĘS GAUTI?”

Kiekvienas žmogus turi poreikių ir norų, bet, deja, ne visi moka apie juos pranešti. Jei kalbėsite nepakankamai aiškiai, rizikuojate, kad partneris jūsų neišgirs arba praleis jums svarbią informaciją. Paprastas klausimas gali padėti išvengti ginčų, nuoskaudų ir nesusipratimų. Kai išgirsite atsakymą, galėsite kartu pagalvoti, kaip pradėti tenkinti vienas kito poreikius, o tai galiausiai turės teigiamos įtakos jūsų santykiams.

“KO TAU REIKIA UŽ MŪSŲ SANTYKIŲ RIBŲ?”

Negalime ir neturėtume 100% patenkinti vienas kito poreikių. Be abejo, tvirtos poros žino, kaip svarbu kiekvienam turėti gyvenimą už šeimos ribų. Turite ir toliau susitikinėti su draugais, skirti laiko savo pomėgiams – ilgainiui tai tik padeda santykiams.

“KĄ MANAI APIE MŪSŲ SANTYKIUS?”

Kartą per savaitę, kartą per mėnesį, kartą per pusmetį – raskite jums abiem tinkamą santykių “inventorizacijos” dažnumą. Pasirinkite laiką ir vietą išsamiam pokalbiui, kad niekas netrukdytų.

Būna atvejų, kai mes arba partneris jaučiame neaiškų susirūpinimą ar nepasitenkinimą, bet tinkamo laiko apie tai pasikalbėti niekaip nerandame. Tokį pokalbį būtina suplanuoti iš anksto. Būkite pasirengę išgirsti konstruktyvią kritiką ir abejones, nesmerkti jų ir kartu pagalvoti, ką daryti toliau.

“KAIP PAGERINTI MŪSŲ SEKSUALINĮ GYVENIMĄ?”

Jau seniai įrodyta, kad seksas yra labai svarbus aspektas kuriant laimingus santykius, tačiau daugeliui porų tai vis dar nėra įprasta tema, apie kurią galėtų atvirai kalbėti. Jei taip yra ir jūsų atveju, pagalvokite, kaip galėtumėte ištaisyti padėtį.

Nepaisydami nepatogumo, pradėkite užduoti partneriui svarbius klausimus apie tai, kaip jis įsivaizduoja savo idealų seksualinį gyvenimą (pavyzdžiui, kaip dažnai norėtų užsiimti seksu), ką norėtų pakeisti, ar turi neišsipildžiusių seksualinių fantazijų ir kt.

“APIE KĄ DABAR SVAJOJI, KO SIEKI?”

Pabandykite prisiminti save prieš penkerius metus, o koks buvote prieš dvejus metus ir koks dabar? Tikėtina, kad tai trys skirtingi žmonės – bent jau jų tikslai ir siekiai gali skirtis.

Taip pat yra ir su jūsų partneriu – tikėtina, kad jis nėra tas pats žmogus, kuris buvo jūsų santykių pradžioje, jo planai ir svajonės gali būti pasikeitę. Laimingose porose žmonės supranta vienas kito pokyčius ir palaiko vienas kitą kiekviename žingsnyje.

“KAIP ŠIANDIEN JAUTIESI?”

Klausimas atrodo visiškai banalus, bet ar užduodate jį savo partneriui, norėdami išgirsti nuoširdų atsakymą? Žinoma, jūsų mylimas žmogus turi teisę nuspręsti, ar dalytis su jumis emocijomis ar ne, tačiau galite sukurti saugią ir patogią atmosferą išsamiam pokalbiui.

Bet koks stresas, net ir nesusijęs su santykiais, vienaip ar kitaip veikia porą. Kiekvieną akimirką svarbu suprasti, kas vyksta su kiekvienu iš jūsų ir kaip galite vienas kitam padėti. Kad ir kas vyktų jūsų santykiuose, bendravimas yra raktas į jų pagerinimą.

Niekada nesužinosite, ką išgyvena jūsų partneris ir kaip jam galite padėti, kol nepaklausite. Štai kodėl laimingos poros daug metų vienas kitam užduoda tuos pačius klausimus – jie žino, kad laikui bėgant atsakymai keičiasi.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos