Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

6 spąstai, kurie neleidžia gyventi savo gyvenimo

Stereotipai yra puikūs psichologiniai pagalbininkai. Galite neeikvoti brangios energijos smulkiems kasdieniams sprendimams priimti ir sutelkti dėmesį į tai, kas svarbu. Tačiau, dažnai svarbūs dalykai nepastebimai patenka į stereotipų įtaką. Automatiškai nepastebime to, kas svarbu, ir vėliau apgailestaujame dėl to, ko nepavyko pasiekti.

Ką daryti? Pažinkite savo priešą ir naudokite veiksmingus kovos su juo metodus. Turime už ką kovoti – ant kortos pastatytas mūsų pačių gyvenimas. Panaikinkime stereotipinius spąstus, kurie trukdo.

Kol nieko nepasirinkau, man prieinamos visos galimybės, visas pasaulis

Toks požiūris iš esmės klaidingas: iš tikrųjų galimybės atsiveria tik po to, kai priimate sprendimą, o prieš tai jos tėra tik spėjimai ir svajonės. Būtent pasirinkimas leidžia žengti pirmąjį žingsnį ir gauti grįžtamąjį ryšį iš realybės, kuris arba sugriaus iliuzijas, arba padės judėti pasirinkta kryptimi. Pasirinkimas yra esminis gyvenimo pokytis, būdas kurti ateitį: pradėti savo verslą, susilaukti kūdikio ar padaryti naują posūkį šeimos santykiuose.

Kažkas kitas žino, ką daryti

Kodėl daugelis iš mūsų taip mėgsta asmenybės testus, horoskopus, spėjimus ir vaikišką entuziazmą tų, kurie užtikrintai aiškina, kas mes esame ir ką turėtume daryti? Iš kur toks tikėjimas „išoriniais stebuklais”? Klausimas gana retorinis, bet, sutikite, tikriausiai norėtumėte gauti kažką panašaus į kompasą, kuris visada rodo tik vieną kryptį: kur tiksliai reikia eiti. Deja, tačiau tik mes patys galime žinoti, kur einame.

Jei nedarysime rimtu pasirinkimu nebus lemtingu klaidu

Jei nedarysime rimtų pasirinkimų, nebus lemtingų klaidų

Kita medalio pusė – „kas nieko nedaro, tas neklysta” – mums teigia, kad saugiausia yra nieko nedaryti. Tačiau tikslas yra abstraktus, o konkrečios yra tik priemonės jam pasiekti. Tarkime, norite pradėti verslą – toks yra jūsų tikslas. Jo įgyvendinimo priemonė bus konkreti jūsų įsteigta reklamos agentūra. Net jei iš pradžių jums nepavyks pasiekti pelno, nieko baisaus. Galėsite pasirinkti kitą, augančią ir mažiau konkurencingą rinką, nusipirkti sėkmingą franšizę ir įgyti trūkstamų verslo įgūdžių.

Kai pasirinksite tikslą ir pradėsite jį įgyvendinti, suprasite, kas kelia sunkumų: priemonės ar tinkamų įgūdžių trūkumas. Bet kuris iš jų nėra mirtinas, tai galima pataisyti.

„Man 50 metų, per vėlu keistis” arba „Man 50 metų, man dar reikia nueiti ilgą kelią”

Iš pirmo žvilgsnio priešingos žinutės, tad kodėl sujungiau jas į vieną elementą? Kol esame gyvi, turime laiko ir išteklių. Kyla klausimas, kiek, kokios jos yra ir kaip jas aktyvuoti bei kuo geriau išnaudoti. Ir nesvarbu, kiek mums metų ar kiek laiko liko gyventi.

Gebėjimas rinktis mums būdingas genetiškai, kad galėtume kuo geriau išnaudoti turimas galimybes.

Gyvenimas – tai ribotas laikas ir ištekliai. Klaidinga manyti, kad galime viską palikti savieigai, nes laiko liko nedaug arba jo visai nėra. Klausimas, kaip norime gyventi likusį laiką ir ką norime pasiekti.

Svarbiausia yra ką nors daryti, o tada sėkmė ateis

Triukšmas ir betikslė veikla (vadinamasis „paukščių šaudymas iš patrankos”) retai kada duoda rezultatų. Tikslai, kuriuos galite pasiekti ir pasieksite – klausimas, kieno ir kokia kaina. Neskubėkite „kažką daryti”, pirmiausia pasirinkite tai, kas įmanoma ir kas pageidautina, išsikelkite tikslą. Tada visi jūsų veiksmai bus tikslūs ir turėsite pakankamai energijos daryti viską, ką reikia.

Svarbiausia yra ka nors daryti o tada sekme ateis

Kam ką nors keisti, jei jums taip gerai sekasi?

Įsivaizduokite, kas nutiktų su jūsų mylimais namais, jei po dešimties metų juose nieko nepakeistumėte. Mažų mažiausiai jūsų namai bus apleisti ir visai ne tokie, kokius juos pamilote. Niekas pasaulyje nestovi vietoje. Nepakankamas vystymasis neišvengiamai lemia degradaciją. Net jei norime, kad viskas liktų taip, kaip yra, turime stengtis. O kadangi pastangų vis tiek reikia, kodėl gi ne tik palaikyti gyvenimą, bet ir nuolat į jį įnešti ką nors naujo? Pastangos tokios pačios, o rezultatas – daug kartų galingesnis.

***

Kaip ištrūkti iš šių spąstų? Mėginti jų išvengti yra nenaudinga. Geriausias būdas – išmokti rinktis. Tai taip išplės gyvenimo ribas, kad peržengsime senus apribojimus ir klaidingus įsitikinimus, o kartu ir su jais susijusias problemas.

Kalbu apie tai, kad reikia rinktis kažką naujo, kažką, kas neateis savaime, be pastangų (pasirinkimas, apie kurį svajojame, bet dažnai bijome jį padaryti, nes jis pakeis mūsų gyvenimą). Gebėjimas rinktis mums būdingas genetiškai, kad galėtume pasinaudoti geriausiomis turimomis galimybėmis. Viskas, ką mums reikia padaryti, tai aktyvuoti šį gebėjimą savyje. Tegul jūsų gyvenimas būna energingas ir kupinas tų realizuotų galimybių, kurias patys pasirinkote.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *