Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

6 trūkumai, kurie pritraukia pagarbą ir meilę

Kas iš mūsų nė karto nebandė ištaisyti tikro ar įsivaizduojamo savo trūkumo? Manome, kad taip sulauksime meilės, pagarbos, pripažinimo. Tačiau trūkumai yra tokia pat svarbi mūsų asmenybės dalis, kaip ir dorybės. Tad kodėl mes norime jų atsikratyti? Kodėl taip yra?

Iš tiesų atsakymas paprastas: be juodos spalvos nėra baltos, be blogio nėra gėrio, be ydų nėra dorybės. Mūsų netobulumai parodo kitiems žmonėms, kad ir mes esame tikri ir gyvi. Štai kodėl dažnai neideali mūsų versija traukia kitus daug labiau nei ideali. Taigi, kokie netobulumai slapta ar tiesiogiai patinka kitiems?

Trūkumai, kurių dėka esame mylimi ir gerbiami

SAVANAUDIŠKUMAS

Gyvenimas dėl savęs yra pavyzdys, kaip nešvaistyti gyvenimo veltui. Savanaudis yra patrauklus, nes žino, ko nori. Jis neabejoja savo troškimais ir stengiasi juos įgyvendinti.

Daugelis iš mūsų jaučiasi kalti dėl savo troškimų. Juk nuo vaikystės esame įpratę girdėti: „tai dabar ne svarbiausia”, „yra kažkas svarbiau”, „yra žodis – privalau”… Dėl to mums lengviau ką nors pasiekti dėl kitų nei dėl savęs.

Būtent tokie žmonės mielai bendrauja su egoistais: jie pamiršo, kaip trokšti, o egoistas žino, kaip tai daryti.

Įsivaizduokite vyrą, kuris tiksliai žino, ko nori. Jei moteris jį sudomino, jis iš karto jai pasakys „noriu”. Moteris tai traukia labiau nei pastangos padaryti gerą įspūdį. Sveikas egoizmas nuspalvina gyvenimą ryškiomis išsipildžiusių troškimų spalvomis.

AROGANCIJA ARBA SAVIGARBA

Būti arogantiškam – tai vertinti save labai gerai. Arogancija būdinga aukštas pareigas užimantiems žmonėms. Taip jie nustato ribas ir pasirenka savo socialinį ratą. Todėl, kai sutinkame arogantiškai besielgiantį žmogų, suvokimo schema veikia taip: jei asmuo taip aiškiai demonstruoja pranašumą, tikėtina, kad jis turi tam pagrindo.

Aroganciją sustiprina vidinė būsena. Jei iš tiesų vertinate save ir esate įsitikinęs, kad esate unikalus, tai ženklas, kad ir kiti galvoja taip pat.

ABEJINGUMAS ARBA PASITIKĖJIMAS SAVIMI

Pasitikėjimas savimi yra pasekmė, o pagrindinė priežastis yra ta, kad jums nerūpi, ką apie jus galvoja kiti. Dauguma žmonių praleidžia galimybę laimėti ir pasiekti sėkmę dėl paprastos priežasties: jie per daug galvoja apie tai, ką apie juos mano ar sako kiti.

Tarkime, du darbuotojai parengė projektus: prieštaringus, kontraversiškus, puikius… Deja, kaip dažnai pasitaiko, jie buvo sukritikuoti: pasakyta, kad šansų nedaug, kad projektai yra pernelyg prieštaringi ir kad vargu ar pavyks juos įgyvendinti.

Vienas iš kolegų pasidavė ir nepateikė savo sumanymo…

Jo kolega neklausė kitų nuomonės. Jis sėkmingai pristatė projektą, susilaukė daug šalininkų ir priešininkų nuomonių, tačiau niekas neliko abejingas. Kuriam iš jų simpatizuojate? Ar tam, kuris klausėsi kieno nors kito nuomonės ir nusivylė savo idėja, ar tam, kuris liko ištikimas sau ir sulaukė pripažinimo?

Abejingumas

AMBICINGUMAS

Sunku įsivaizduoti vadovą be ambicijų. Troškimas užimti vadovaujančias pareigas yra ambicijų požymis. Žmonės skirstomi į tuos, kurie slepia ambicijas, ir tuos, kurie jas demonstruoja.

Viena moteris svajojo būti paaukštinta. Ji gerai dirbo savo darbą, bet stengėsi neparodyti susidomėjimo, kai viršininkas užsiminė apie trokštamas pareigas. Ji bijojo pasirodyti nemandagi ir kvaila, jei visi sužinotų apie jos ambicijas ir postas atitektų kam nors kitam. Tačiau vadovas savaip interpretavo jos elgesį.

Jis manė, kad ji yra patenkinta savo dabartinėmis pareigomis ir nenori būti paaukštinta, todėl pasirinko mažiau kvalifikuotą, bet aktyvesnę kandidatę.

Mus supantys žmonės nėra linkę spėlioti mūsų slaptų troškimų, jie linkę tikėti faktais ir tuo, kas pasakyta garsiai. Neslepiamos ambicijos padeda siekti sėkmės.

GEBĖJIMAS MYLĖTI SAVE

Įsivaizduokite merginą, kuri sau patinka, žavisi savimi ir rūpinasi savo kūnu. Matuodamasi suknelę ji niekada nepasakys: „Aš stora” arba „Aš turiu blogą figūrą”, bet pasakys, kad suknelė prastai tinka, nes yra netinkamo kirpimo arba blogo stiliaus.

Dabar įsivaizduokite kitą merginą, objektyviai patrauklesnę už pirmąją, kuri nuolat randa trūkumų ir priekabiauja prie savęs. Vyrų žvilgsniui malonesnis pirmasis paveikslas. Kai mergina yra patenkinta savimi, ji neturi galimybės susimąstyti apie savo trūkumus.

HEDONIZMAS ARBA GEBĖJIMAS MĖGAUTIS

Malonumas, jaučiamas iš gyvenimo, sekso ir laisvalaikio yra prabanga, kurią ne visi gali sau leisti, nes jiems sunku: jie negali atsipalaiduoti, jie turi pritapti, jie bijo, kad jiems nepatiks, jie jaučiasi kalti.

Vis dėlto, visiems maloniau būti su žmogumi, kuris moka atsipalaiduoti ir pailsėti, nei su tuo, kurį slegia problemų našta.

Moteris, kuri nuoširdžiai mėgaujasi seksu, labiau žavės nei moteris, kuri tik imituoja malonumą. Nebijokite mėgautis…

Žinoma, mūsų trūkumai yra skirtingi ir sukelia skirtingą poveikį. Daug kas priklauso nuo jų išraiškos laipsnio ir paties žmogaus sąmoningumo lygio. Tačiau neskubėkite jų atsisakyti, kol neįsitikinsite, kad jie nėra didžiausias jūsų turtas.

Žemas savęs vertinimas nepriklauso nuo padėties visuomenėje ar kilmės – su šiuo reiškiniu gali susidurti įvairaus amžiaus, kilmės ir socialinės padėties žmonės. Gera žinia ta, kad galite pagerinti savo savivertę. Norint ją kurti ir puoselėti, reikia tikslingų ir nuolatinių pastangų. Bet patikėkite – tikrai verta!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *