6 žingsniai į lengvą darbo savaitę: teisingas sekmadieninis nusiteikimas 

Lengva darbo savaitė

Išgirdę žodį “pirmadienis” iškart priduriame, kad tai itin sunki diena… Bet taip neturi būti! Ką turėtumėte padaryti sekmadienį, kad palengvintumėte darbo savaitės pradžią?

Darbo savaitė – lengviau, žvaliau, produktyviau!

Kad ir kaip norėčiau būti tas žmogus, kuris pirmadienį po rytinės treniruotės, šviežia galva ir su iš anksto paruoštais pietumis į darbą ateina laiku, deja, tai ne apie mane! Keletą kartų nuspaudžiu žadintuvo mygtuką “snausti” ir atsikeliu per vėlai. Vos galiu atmerkti akis, nes visą naktį save įtikinėjau: “Pažiūrėsiu dar vieną serialo epizodą, o tada tikrai eisiu miegoti.” Taigi, užuot ramiai praleidusi rytą, bėgu pasigaminti pusryčių ir baigiu gerti kavą automobilyje.

Be abejo – tai nėra gerai, tai kelia stresą, erzina ir trukdo produktyviai pradėti įtemptą savaitę. Todėl sudariau sąrašą dalykų, kuriuos reikia nuveikti savaitgalį, kad būtų lengviau išgyventi darbo dienas.

6 žingsniai link lengvos darbo savaitės

IŠSTUDIJUOKITE SAVO DARBO KALENDORIŲ

Nemalonu staiga suprasti, kad ryte turite suplanuotus penkis susitikimus iš eilės, arba pamiršote savo pietų planus. Kad taip nenutiktų, sekmadienį pasitikrinkite kalendorių ir atidžiai peržiūrėkite, ką esate suplanavę artimiausioms dienoms.

Ar netrukus vyksite į komandiruotę? Galbūt reikia atšaukti susitikimą arba ką nors susitarti? Patikrinkite, ko trūksta sąraše. Iš anksto numatykite, kiek darbų reikės atlikti, ir jums bus lengviau su tuo susidoroti. Nepamirškite skirti laiko maloniems dalykams: išvykoms, susitikimams su draugais, pasivaikščiojimams su šunimi.

PASIRUOŠKITE MAISTO SAVAITEI

Nesiūlau jums ruošti atsargų pramoniniu mastu ar praleisti savaitgalį virtuvėje. Tačiau verta skirti šiek tiek laiko maisto pasiruošimui ateinančiai savaitei. Kiekvienas žmogus yra skirtingas: vieni mėgsta pasigaminti krūvą patiekalų ir sudėti juos į šaldiklį, kiti rūpinasi tuo, kas yra šaldytuve, o treti eina į prekybos centrą (arba internetinę parduotuvę) ir renkasi tai, ko jiems reikia. Įprotis planuoti savaitės valgiaraštį ne tik padės jums geriau maitintis, bet ir sutaupys daug nervų. Pavyzdžiui, grįžus iš darbo namo 20.00 val. vakaro nereikės sukti galvos, ką gaminti vakarienei, – po ilgos ir įtemptos dienos nereikės eiti į parduotuvę.

SUTVARKYKITE SAVO NAMUS

Atkreipkite dėmesį, kad nesakiau “tobulai susitvarkykite”. Žinoma, jei norite savaitgalį tvarkytis, galite pasiimti dulkių siurblį, šluotą, keletą ploviklių, įsijungti mėgstamą muziką ir imtis darbo. Bet jei to jums per daug, skirkite 15 minučių netvarkai sutvarkyti. Nuvalykite virtuvės stalą, nublizginkite veidrodį vonioje, susitvarkykite kosmetinę, atsikratykite nereikalingų kvitų.

Apžiūrėkite namus ir kelias minutes praleiskite kiekvienoje vietoje, kurioje pastebėjote netvarką. Apsitvarkykite. Nėra nieko blogiau, nei pirmadienio rytą išlipti iš lovos ir iš karto susidurti su kalnu neišskalbtų arba švarių (geriausiu atveju), bet nesurūšiuotų skalbinių.

SUDARYKITE PIRMADIENIO DARBŲ SĄRAŠĄ

Po savaitgalio grįžtate į biurą ir nežinote, ko griebtis: rūšiuoti elektroninius laiškus, atsakinėti į pranešimus ar atlikti planšetėje pažymėtas užduotis? Sekmadienį, kai būsite pakankamai ramūs ir susikaupę, sudarykite trumpą darbų sąrašą arba planą pirmadienio rytui, kuris padės nustatyti prioritetus ir efektyviau pradėti savaitę.

ANKSČIAU EIKITE MIEGOTI

Taip pirmadienio rytą atsibusite žvalūs. Patikėkite manimi, tai nėra smulkmena. Nebesuskaičiuoju, kiek pirmadienių praleidau neproduktyviai dėl miego trūkumo. Žinoma, jums turbūt nelabai norėsis eiti miegoti anksčiau, juk daug įdomiau naršyti savajame išmaniajame telefone… Tačiau padėkite telefoną, išjunkite šviesą ir geriau pradėkite skaičiuoti avis.

Jūsų kūnas ir protas jums padėkos už poilsį. Jūsų partneris, draugai ir bendradarbiai taip pat jums padėkos.

Jei jums sunku anksti užmigti, prieš eidami miegoti skirkite sau papildomą valandą nusiraminimui.

ATSIPALAIDUOKITE

Daug kartų esu mėgavusis savaitgaliu, o sekmadienio vakarą mane kankindavo kaltės jausmas. Nemanau, kad tai tik mano problema. Kad to išvengtumėte, pabandykite sekmadienio dieną skirti tik sau: užsirašykite į masažą, skaitykite, valgykite ką nors sveiko, eikite pasivaikščioti su draugais, išsimaudykite karštoje vonioje, pasidarykite veido kaukę, pažiūrėkite filmą, pasirinkite bet kokią jus džiuginančią/raminančią veiklą, kad savaitę pradėtumėte žvalūs ir pailsėję.

Išeiti iš AMP versijos