Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

7 dalykai, kuriuos produktyvūs žmonės daro kitaip

Mes manome, kad produktyvumas yra svarbiausias sėkmės komponentas ir tikime, kad jei tikrai padarysi viską, kas įmanoma, pripažinimas ir gerovė greitai ateis. Tačiau produktyvumas yra daugiau nei gebėjimas greitai, našiai ir sunkiai dirbti, įsitikinęs psichologas Benjamin Hardy.

7 produktyvių žmonių bruožai

PRODUKTYVŪS ŽMONĖS ŽINO, KAS JIE YRA IR KUO NORI TAPTI

Mes tikime, kad jei sunkiai dirbsi, neišvengiamai pasiseks. Neretai imamės visko iš karto, greitai palūžtame ir pervargstame, pradedame iš naujo, aršiai konkuruojame su kitais, kenčiame nuo pažeidžiamumo ir nepasitikėjimo savimi… Ir būtent todėl, dažnu atveju, mes ieškome savo sėkmingumo patvirtinimo materialiniuose dalykuose – dideliame atlyginime, diplomų ir apdovanojimų gausoje ar pan.

Tikrai produktyvūs žmonės sumaniai aplenkia šiuos spąstus, nes jiems nereikia išorinio pritarimo. Jie visiškai priima ir supranta save. Jokia įsisenėjusi klišė ir nusistovėję standartai neturi galios jų savivertei. Jie įsitikinę, kad tai, ką jie daro, yra unikalu, todėl bet kokia konkurencija yra beprasmė.

produktyviu zmoniu bruozai

JIE APSISPRENDĖ DĖL SAVO GYVENIMO TIKSLO

Daugelis iš mūsų slapta ar atvirai tikimės, kad kažkas, panašus į išmintingą burtininką, nusileis iš dangaus ir nustatys mūsų gyvenimo kryptį. Svarbiausia, kad ši kryptis būtų socialiai priimtina, o dar geriau – prestižinė. Todėl užuot darę tai, kas mums patinka, mes pasirenkame darbą, kuris yra patikimas, susijęs su geru atlyginimu arba viliojančia šlovės perspektyva.

Produktyvūs žmonės ir be aiškiaregių pagalbos numato, kas jiems nutiks po 10-20-30 metų. Jie vadovaujasi savo idealais, todėl nuosekliai ir ramiai žengia žingsnius sava gyvenimo kryptimi.

JIE NESIDOMI TUO, KĄ DARO KITI ŽMONĖS

Mes daug laiko praleidžiame stebėdami kitus žmones. Juose ieškome pavyzdžių arba, paprasčiausiai, lyginamės su jais, bandome juos pralenkti.

Tie žmonės, kurie yra produktyvūs, nesirūpina kitų žmonių pasiekimais. Jie mano, kad toks „stebėjimas“ atitraukia juos nuo jų kasdieninės veiklos. Verslininkas ir bestselerių apie sėkmės strategijas autorius Gary Vaynerchuk kartą pasakė, kad neskaito kitų žmonių tekstų, nes jis „per daug užsiėmęs kurdamas savo turinį“.

JIEMS NERŪPI, KĄ ŽMONĖS APIE JUOS GALVOJA

Visuomenės pasmerkimo ir nepritarimo baimė yra vienas didžiausių tikro produktyvumo priešų. Prisiminkime Coco Chanel, kuri atvirai prisipažino: „Man nesvarbu, ką tu apie mane galvoji. Aš visai apie tave negalvoju”.

Produktyvūs kūrėjai savo darbo vaisius skiria sau ir visuomenei, kuriai jie skirti. Jie neturi tikslinės auditorijos, todėl yra, praktiškai, nepažeidžiami dėl galimos kritikos.

JIE YRA HUMANISTAI

Nepaisant abejingumo kitų žmonių nuomonei, produktyvūs žmonės nori duoti naudos žmonijai. Jie neįprastai empatiški ir stengiasi padėti kitiems, o dar geriau – padaryti šiek tiek geresnį visą pasaulį. „Manau, kad kuo daugiau žmogus myli, tuo labiau jis nori veikti: meilės, kuri išlieka tik jausmu, niekada nepavadinsiu tikra meile“, – šis aforizmas priklauso Van Goghui, vienam produktyviausių genijų istorijoje.

JIE NELAUKIA TINKAMO MOMENTO

Savo svajones, dažnai, atidedame vėlesniam laikui: kai turėsime pakankamai laiko, pinigų, pažinčių… Tačiau produktyviems žmonėms šios „saugos pagalvėlės“ nereikia. Jie buvo įsitraukę į savo veiklą ir tada, kai net patys artimiausi žmonės jais netikėjo. Dar prieš gaudami atsakymus į visus klausimus. Dar prieš suvokdami, kaip vadinasi tai, ką jie nori padaryti. Vienintelė jų nuolatinio judėjimo sąlyga yra pastovus vidinis balsas, stumiantis juos į priekį.

produktyvus zmogus

JIE NESIDROVI PRAŠYTI PAGALBOS

Pasitikėjimas ir drąsa yra savybės, būdingos produktyviems žmonėms, todėl jiems lengviau kreiptis pagalbos ar patarimo. Kelyje į savo tikslą joks paviršutiniškas išdidumas jų nesustabdo. Jie atvirai kalba apie savo poreikius. Būdama sutelktinio finansavimo platformos „Kickstarter“ įkūrėja, Amanda Palmer paliko savo įrašų kompaniją ir pasiūlė gerbėjams nemokamai atsisiųsti savo dainas. Mainais gerbėjai su džiaugsmu sutiko paremti jos darbą dosniomis aukomis… Ir tai tik vienas iš pavyzdžių.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai