Dažna situacija: žmogus gyvena ir vis laukia laimės, bet iš tikrųjų ji jau seniai atėjo. Pažįstama? Susipažinkime su dar 7-iomis keistomis mintimis apie laimę.
Turinys
LAIMĖ NIEKUR NESISLEPIA
Taip, yra toks posakis. Laimė nesislepia nuo mūsų, kaip mes manome, ir ji neateina ir neišeina. Laimė visada yra.
Mes visi turime priežasčių skųstis gyvenimu ir visi turime tiek pat priežasčių šypsotis. Laimė visada yra šalia mūsų ir norint ją rasti, reikia kreipti dėmesį į tai, kas suteikia mūsų gyvenimui prasmę.
Tai, kas jus domina, formuoja jūsų aplinką. Ir tai turi įtakos jūsų gyvenimui. Kiekvieną kartą kai atrodo, kad laimė kažkur slepiasi, pagalvokite – galbūt jos ieškote ne toje vietoje?
JŪS TIESIOG TURITE NUSPRĘSTI BŪTI LAIMINGU
Daugelis žmonių mano, kad žmogus gimsta arba laimingas, arba ne. Tačiau kaip ir gerai santuokai, taip ir laimei reikia nuolatinio darbo. Jūs turite pasistengti. Ir taip ateina laimė – žodis po žodžio, mintis po minties, diena po dienos.
Kaip sakė Abraham Lincoln: „Dauguma žmonių yra laimingi tiek, kiek nusprendžia būti laimingi“.
LAIMĖ NĖRA GALUTINĖ STOTIS, BET VISOS 22 TRAUKINIŲ STOTELĖS
Mes neretai manome, kad laimė yra kažkokia siurrealistinė vieta, į kurią mes turime keliauti.
Tiesa ta, kad laimė yra kažkas, kas gimsta mumyse, kai atsisakome visko, kas neaktualu ir beprasmiška. Laimė – tai proto būsena. Nepamirškite, laimė yra ne kelionės tikslas, o būdas keliauti.
GALITE BŪTI LAIMINGI NET TADA, KAI DAR NEIŠSPRENDĖTE VISŲ PROBLEMŲ
Žmonės dažnai galvoja, kad negalės jaustis laimingi, kol turi kokių nors neišspręstų problemų, tačiau dažniausiai būna priešingai. Gyvenimas pripildytas jausmo, kad šiandien esi išties laimingas, suteiks jėgų lengviau išspręsti savo problemas ir rasti išeitį iš keblių situacijų.
Jei sutelksime dėmesį tik į slegiantį sudėtingumą, pasaulį matysime per savo problemas. Ir mums nebeliks laiko pastebėti, kiek daug gėrio yra mūsų gyvenime. Nereikia daug pastangų, kad jaustumėmės dėkingi už tai, ką turime dabar.
Carl Gustav Jung sakė: „Net ir laimingas gyvenimas negali apsieiti be tamsios dalelės, o žodis „laimė“ amžinai neteks prasmės, jei šalia jo nebus liūdesio. Daug geriau įvykius priimti tokius, kokie jie yra, kantriai ir ramiai.“
VISUR YRA LAIMINGŲ ŽMONIŲ
Kai mums liūdna, mus supantis pasaulis atrodo nuobodus ir neįdomus. Tačiau džiaugsmo akimirkomis, gyvenimas nusidažo visai kitokiomis spalvomis – staiga suvokiame, kiek daug aplink mus malonių ir laimingų žmonių. Ir jų, išties, yra daug.
Pereikite į šią saulėtą gatvės pusę. Nepraraskite ryšio su tais, kurie jums brangūs, ir nepasinerkite į piktus pokalbius ar apmąstymus – vien to pakanka, kad pakeistumėte savo gyvenimą.
LAIMĖ NE VISADA YRA EUFORIJA
Susikrauk lagaminą ir leiskis į kelionę. Absoliuti laimė! Deja, po to ateina pilkos dienos…
Džiaugsmo akimirkomis mes esame kažkur labai arti laimės, tačiau ne visada spėjame pamatyti jos kontūrus už pilko lietaus miglos darbo rytą. Tačiau tikroji, rami laimė yra kiekvieno iš mūsų ramioje kasdienybėje ir visiškoje ramybėje pačiuose mumyse.
Kaip sakė Adam Smith: „Laimė mus aplanko beveik nepastebimai, bet daug dažniau nei kitose vietose, aš ją mačiau tarp mažų vaikų, prie židinių kaimo trobose.“
LAIMĖ NIEKADA NĖRA AMŽINA
Kaip bebūtų keista, laimės grožis yra būtent tame, kad ji nėra ilgalaikė.
„Amžina laimė, geriausiu atveju, būtų nuobodi, blogiausiu atveju – košmariška“ – sako psichoanalitikas ir garsus laimės tyrinėtojas Manfred F. R. Kets de Vries.
Taip pat skaitykite: