7 mitai apie santykius, kurie trukdo mūsų laimei

7 mitai apie santykius

Deja, kai užmezgame santykius, niekas mums neduoda “instrukcijos”… Girdime ir matome daugybę patarimų bei rekomendacijų, tačiau ar viskuo verta tikėti?

Mitai apie santykius

SANTYKIAI STEBUKLINGAI PASIKEIS PO SANTUOKOS

Deja, daugelis žmonių santuoką įsivaizduoja visiškai nerealistiškai. “Būkime realistai – jei ilgą laiką buvote kartu ir galiausiai nusprendėte susituokti, tikėtina, kad jūsų santykiai iš esmės liks tokie patys, kokie buvo”, – pabrėžia santykių psichologijos ekspertė Elisabeth Stone.

GERUOSE SANTYKIUOSE PARTNERIAI NESIPYKSTA

Būkime sąžiningi: bet kurioje poroje visada bus nesutarimų (net jei manote, kad esate sukurti vienas kitam). Tai reiškia, kad tikėtini ir konfliktai.

“Geri santykiai nebūtinai yra tokie, kai nėra konfliktų, bet veikiau tokie, kai partneriai žino, kaip juos veiksmingai spręsti. Jei kas nors man sako, kad niekada nesiginčija su savo partneriu, man tai kelia dar didesnį nerimą, nei kas vakarą vykstantys barniai. Neigiami dalykai neišvengiami bet kokiuose santykiuose”, – sako Elisabeth Stone.

 

ESANT GERIEMS SANTYKIAMS, VISKAS BŪNA LENGVA

Šį mitą sukūrė romantinės komedijos, kuriose kažkodėl beveik niekada nerodoma, kaip partneriai sprendžia problemas, abipusius nesusipratimus ar bando išsklaidyti banalų nuobodulį.

“Daugelis žmonių kažkodėl mano, kad tereikia surasti “savo” žmogų ir toliau viskas eisis lengvai. Deja, taip nėra”, – pabrėžia Stone.

JEI PAKANKAMAI STENGSITĖS, VISKAS TIKRAI PAGERĖS

Deja, nutrūkusius santykius ne visada pavyksta atkurti. Daugelis tiki, kad viską galima pataisyti, jei tik dedama pakankamai pastangų. “Jei esate nesuderinami pagrindiniuose dalykuose, vargu ar tai pakeisite“, – sako Stone.

JEI JŪSŲ PARTNERIS JUS SKAUDINA, VADINASI, TAI DARO TYČIA

“Dažniausiai klaidos santykiuose yra tik klaidos ir nesusipratimai, o ne sąmoningas bandymas jus įskaudinti. Dauguma žmonių stengiasi niekaip neįskaudinti savo partnerio. Netgi neištikimybė – tai dažniausiai rodo paties žmogaus problemas, o ne bandymą įskaudinti partnerį”, – aiškina Elisabeth Stone.

JEI TIK TURĖTUMĖT DAUGIAU LAIKO, PINIGŲ IR VAIKŲ – VISKAS PAGERĖTŲ

Kartais, kai santykiai išgyvena sunkų laikotarpį, manome, kad viskas priklauso nuo išorinių priežasčių.

“Taip, išoriniai veiksniai gali kelti įtampą santykiuose, bet nemanykite, kad viskas stebuklingai pasikeistų, jei staiga turėtumėte daugiau laiko, pinigų ar susilauktumėte dar vieno vaiko”, – sako Stone.

JEI PARTNERIS JUS MYLI, JIS NIEKADA JŪSŲ NEPALIKS

Šis mitas yra pavojingiausias. Deja, kartais blogiausiai elgiamės su tais, kuriuos labiausiai mylime.

Jei esate įsitikinęs, kad “meilė nugali viską” ir leidžiate sau demonstruoti blogiausias savo savybes, tikėtina, kad santykiai nebus ilgalaikiai. Kai pora ilgai gyvena kartu, pasitaiko, kad partneriai nustoja rūpintis savimi arba tampa abejingi vienas kito poreikiams, tikėdami, kad viskas bus atleista.

“Visi turime savo ribas, ir nesvarbu, kaip stipriai jus myli jūsų partneris, kada nors jo kantrybė gali trūkti”, – įspėja Elisabeth Stone.

Exit mobile version