Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

7 patarimai, padėsiantys išlaikyti gerą nuotaiką nepaisant patiriamo streso

Dauguma mūsų nuolat patiria stresą. Tai ne tik trukdo susikaupti ar kokybiškai išsimiegoti, bet ir kenkia sveikatai.

Nesklandumai darbe, problemos su vaikais, nesutarimai su partneriu – visi šie dalykai kasdien, diena iš dienos, gadina mūsų nuotaiką. Stresas mus veikia labiau, nei įsivaizduojame. Mes pavargstame, pykstame, ginčijamės ir galiausiai – susergame.

Tikėdamiesi, kad jums pavyks to išvengti, pateikiame septynis patarimus, kurie gali padėti įveikti patiriamą stresą ir pagerinti nuotaiką.

Geros nuotaikos

Patarimai, padėsiantys išlaikyti gerą nuotaiką

PRAKTIKUOKITE GILŲ KVĖPAVIMĄ

Paprastai nekreipiame dėmesio į tai, kaip kvėpuojame. Žinoma, deguonies ir taip gauname pakankamai, tačiau praktikuodami gilų kvėpavimą galite sumažinti nerimą ir įtampą.

Jei jaučiate, kad nerimaujate, atlikite paprastą pratimą:

Įkvėpkite pro nosį 4 sekundes, sulaikykite kvėpavimą 2 sekundes ir iškvėpkite 4 sekundes. Pakartokite bent tris kartus, kad išvalytumėte mintis ir sulėtintumėte minčių srautą.

MALŠINKITE ALKĮ SVEIKAIS MAISTO PRODUKTAIS

Reklaminiuose skelbimuose teigiama, kad “kai esi alkanas, nesi savimi”, ir tai ne taip jau toli nuo tiesos. Ilgai trunkantis alkis gali sukelti psichologinę įtampą ir irzlumą.

Visada turėkite sveikų maisto produktų, pavyzdžiui, obuolių ar riešutų. Tai padės išlaikyti gerą nuotaiką ir aiškų protą.

PRAKTIKUOKITE TAI ČI

Praktikuojant tai či (kinų kovos menus) pagerėja gyvenimo kokybė, nuotaika ir energijos lygis. Kadangi tai či nereikalauja didelio fizinio krūvio, juo lengva užsiimti visiems. Yra net pratimų, skirtų neįgaliųjų vežimėliais judantiems žmonėms.

Norint išmokti tai či, nebūtina mokėti mokesčio – internete galima rasti daug nemokamų vaizdo pamokų.

Pasirinkite keletą pratimų pradedantiesiems ir išmokite/praktikuokite juos.

Taip galėsite praktikuoti tai či, kai jausitės įsitempę ar suirzę. Žinoma, šie pratimai nepanaikins stresinių situacijų, tačiau jie gali padėti geriau su jomis susidoroti.

KELIAUKITE Į KAIMĄ/MIŠKĄ/PARKĄ

Pasivaikščiojimas miške yra paprasčiausias ir prieinamiausias būdas pagerinti nuotaiką. Buvimas gamtoje mažina nerimą ir depresiją bei gerina protinę veiklą. Be to, pasivaikščiojimas ar bėgimas, kaip ir kitas fizinis aktyvumas, teigiamai veikia psichinę būseną.

Kaip issaugoti gera nuotaika

PAILSĖKITE SU KNYGA IR PUODELIU ARBATOS

Dažnai klaidingai manoma, kad atsipalaiduoti ir atsikratyti streso reikia daug laiko. Todėl daugelis žmonių neskiria pakankamai laiko pasirūpinti savimi. Mokslininkai įrodė, kad galima sumažinti streso lygį ir pagerinti nuotaiką net ir pailsėjus vos 10 minučių.

Tyrimai rodo, kad skaitymas sumažina streso lygį 68%, o arbatos ar kavos gėrimas – 54%. Suderinus šiuos du dalykus stresas gal ir neišnyks 100 proc., bet jūs tikrai jausitės ramiau.

TINKAMAI PASIRINKITE SPALVAS

Spalvos veikia mūsų psichiką. Vienos ramina, kitos gali padidinti nerimą.

Pavyzdžiui, žalia spalva asocijuojasi su harmonija, ramybe, pusiausvyra, plėtra ir atsinaujinimu.

Žalių atspalvių įtraukimas į namų ar darbo aplinką gali padėti sumažinti kasdienio streso lygį.

MĖGAUKITĖS MALONIU KVAPU

Kvapas atlieka svarbų vaidmenį jūsų atmintyje ir daro įtaką jūsų nuotaikai. Kvapai gali padėti atsipalaiduoti arba suteikti energijos ir akimirksniu pakelti nuotaiką. Tyrimai rodo, kad teigiamas emocijas labiausiai skatina apelsinų, pušų, levandų, vanilės ir šviežiai nupjautos žolės kvapai.

Nusipirkite mėgstamo kvapo eterinio aliejaus buteliuką – kai būsite nusivylę ar įsitempę, įkvėpkite aromato ir iškart pasijusite šiek tiek geriau.

Rūpinkitės savimi ir netrukus pajusite, kad jūsų nuotaika pagerėjo.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai