Apsikabinimai, komplimentai, pasimatymai: 14 šeimyninės laimės receptų 

Apsikabinimai, komplimentai, pasimatymai

Visos laimingos šeimos yra laimingos vienodai? Ar tikrai? Galbūt todėl šeimos psichologų rekomendacijos daugeliu atžvilgių sutampa? Pagarba, pritarimas, artumas… Kaip įgyvendinti šiuos principus realiame gyvenime? Pateikiame jums psichologų patarimus. Galbūt jie bus jums naudingi?

14 šeimyninės laimės receptų

SANTYKIAMS TEIKITE PIRMENYBĘ

“Jei karjeros pasiekimai, vaikai ir asmeniniai troškimai yra pirmoje vietoje, prasideda problemos. Tegul jūsų santuoka išlieka svarbiausiu jūsų prioritetu”, – pataria psichologė Katie Meyer.

PRISIIMKITE ATSAKOMYBĘ

“Jei manote, kad visa kaltė dėl santykių problemų tenka tik jūsų partneriui, jūsų santuoka bus panaši į dviejų vaikų kovą smėlio dėžėje”, – tikina šeimos terapeutė Karin Goldstein.

LIESKITE

Prisilietimas stiprina mūsų tarpusavio ryšį, nes gaminasi hormonas oksitocinas. “Laikykitės už rankų, masažuokite vienas kitam pečius, apkabinkite, bučiuokitės, šokite. Stenkitės išlaikyti ir pratęsti prisilietimą!” – rekomenduoja psichologė Laurie Loeh.

DOVANOKITE

Svarbu ne tiek dovanos vertė, kiek jos keliamos emocijos. “Raskite laiko pasirašyti atviruką ar palikti meilės laiškelį. Įdėkite jį į mylimo žmogaus rankinę ar piniginę ir jo diena bus ypatinga”, – sako šeimos konsultantė Susan Oshima.

GERBKITE ASMENINĘ ERDVĘ

Vieni žmonės nori daug laiko praleisti su partneriu, o kiti mėgsta pabūti vieni su savimi. “Suteikdami asmeninę erdvę savo mylimam žmogui, leisite jam vėl pajusti tą pažįstamą aistros liepsną”, – tokį patarimą gauna “MarsVenera” švietimo programos dalyviai.

PRIIMKITE TRŪKUMUS

Pats nenaudingiausias dalykas santuokoje yra bandymas pakeisti sutuoktinį. “Juk sunkumai, kuriuos su juo patiriate, yra jūsų asmeninių problemų atspindys. Kai priekaištaujate vyrui dėl ko nors, sakote jam: “Tu man nepakankamai geras“. Kam tai patinka? Galiausiai nutolsite vienas nuo kito ir nuolat ginčysitės. Geriau padirbėkite su savimi”, – rekomenduoja santuokos konsultantas Rickas Kirscheris.

PRISIMINKITE SAVO LAIMINGIAUSIAS AKIMIRKAS

Sudarykite trijų laimingiausių akimirkų kartu sąrašą. “Kasdien gaivinkite jų atmintį”, – pataria santuokos konsultantė Lucia Bramante.

REMKITE/PALAIKYKITE

Jūsų santykiai pasikeis į gerąją pusę, jei dažniau kartosite tam tikras frazes. “Sakydami: “Myliu tave”, “Padėsiu”, “Suprantu”, “Atsiprašau”, “Ačiū”, “Vertinu tai, ką darai”, “Kaip džiaugiuosi tave matydamas”, “Puikiai padarei!”, diena iš dienos stiprinsite sąjungą”, – tikina psichologė Gina Spielman.

ŽVELKITE Į ATEITĮ

Susikurkite aiškų savo ateities vaizdą dviems. “Atsisėskite vienas šalia kito, išklausykite vienas kitą ir užrašykite, kaip įsivaizduojate savo gyvenimą kartu po 5-10 metų”, – pataria psichoterapeutė Eva Agi.

JUOKITĖS

“Eikite pasivaikščioti (gamta suartina), kartu gaminkite maistą (tai seksualu!), kartu žaiskite tenisą arba užsirašykite į šokių pamokas (atrodysite geriau!), žiūrėkite geras komedijas. Juokas gerina bendravimą”, – neabejoja psichologė Melody Tucker.

VENKITE KALTINIMŲ

Prieš pradėdami plūstis priekaištais ir kaltinimais, giliai įkvėpkite ir paklauskite, kodėl jūsų mylimasis taip pasielgė. “Pavyzdžiui, jis vėl pamiršo išvesti šunį pasivaikščioti ir jums teko valyti kilimą. Pradėkite nuo švelnaus: “Nelabai supratau, kodėl mūsų kilimas ir šuo nesutaria”, – siūlo šeimos konsultantė Jean Fitzpatrick.

KOKYBIŠKAI PRALEISKITE LAIKĄ

Norėdamos išvengti “kambarioko sindromo”, poros turi suprasti, kad laikas, praleistas kartu, skiriasi nuo vadinamųjų “šventų minučių” dviese. “Išvykos, giminaičių lankymas ir namų ruošos darbai nepriklauso pastariesiems. Tačiau žygiai, stovyklavimas ar net kelionė po neatrastus miesto, kuriame gyvenate, kampelius yra kaip tik tai”, – sako santuokos konsultantė Marni Batista.

SAKYKITE KOMPLIMENTUS

“Komplimentas yra pritarimo ir pripažinimo ženklas. Nuolat pabrėžkite, kaip labai rūpinatės savo partneriu”, – rekomenduoja santuokos konsultantė Nicole Johnson.

PASIRINKITE DATĄ

Kiekvieną savaitę eikite į pasimatymą “ir tegul jis baigiasi miegamajame!” – siūlo psichologė Ann Robbins.

Exit mobile version