„Tikiuosi, kad mes galėsime likti draugais ” – šia fraze dažnai siekiama palengvinti išsiskyrimo skausmą. Vis tik, ar iš tiesų galėsite likti draugais, t. y. pereiti nuo romantinių santykių prie platoniškų, priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių. Norint priimti aiškia logika pagrįstą sprendimą, svarbu neskubėti ir tinkamai įvertinti įvairius veiksnius.
KOKIAIS ATVEJAIS PO IŠSISKYRIMO TIKRAI NEGALĖSITE LIKTI DRAUGAIS?
Jei vienas iš jūsų vis dar puoselėja jausmus kitam
Šiuo atveju neįmanoma apsimesti, kad viskas gerai, ir pradėti tiesiog draugauti. Tokie stiprūs jausmai neišnyksta per vieną naktį, reikia laiko suvokti, kas įvyko. Jei ir toliau bendrausite kaip draugai, jūsų emocinės žaizdos niekada neužgis ir negalėsite judėti toliau.
Jei kuris nors iš jūsų po neseniai įvykusio išsiskyrimo užmezgė naujus santykius
Nėra blogai po įvykusio išsiskyrimo susirasti naują meilę. Tačiau jei nuspręsite palaikyti draugystę su buvusiuoju, tai gali būti pražūtinga naujiems santykiams. Faktas tas, kad „nauja“ meilė ir „sena“ meilė, virtusi draugyste, yra du skirtingi santykių tipai, kurių kiekvienas – labai sudėtingas ir reikalauja daug jūsų psichologinių išteklių. Jei bandysite juos palaikyti lygiagrečiai, tai greičiausiai nuves į naujų santykių žlugimą, nes tam, kad jie klestėtų, turite atiduoti visą save.
KADA BUVUSIEJI GALI LIKTI DRAUGAIS?
Jei buvote draugai prieš tapdami mylimaisiais
Šiuo atveju atvirkštinis perėjimas – nuo partnerių prie draugų – įvyks daug lengviau.
Jei išsiskyrėte abipusiu sutarimu – ramiai ir draugiškai
Tai rodo, kad abu esate brandūs, rimti žmonės, vienas su kitu elgiatės maloniai ir pagarbiai. Jūs neturite kuo dalytis, todėl galite lengvai sukurti platoniškus santykius, pagrįstus abipusiu supratimu ir parama, be nuoskaudų, kartėlio, priešiškumo ir apgailestavimų.