Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar jūsų santuoka nelaiminga? 10 požymių

Dauguma porų per vėlai pastebi, kad jų santuoka iširo. Be abejo, emocinės būklės vertinimas yra labai subjektyvus. Vienam laiminga santuoka yra ta, kuri suteikia stabilumo jausmą, kitam –  tokia, kuri nevaržo laisvės, palaiko ir suteikia energijos.

Santuokos konsultantai Mary Ellen Goggin ir Jerry Duberstein kalbėjosi su pakankamai daug krizių ištiktų porų, kad galėtų nustatyti tam tikrą dėsningumą. Jie pateikia keletą nelaimingos santuokos požymių, kuriuos kiekvienas asmuo gali įsivertinti pats.

10 požymių, kad jūsų santuoka nelaiminga

 

ŽEMA SAVIVERTĖ, CHRONIŠKAS NERIMAS AR DEPRESIJA

Žmonės, kurių santykiai yra nelaimingi, yra labiau linkę į neigiamas emocines būsenas.

ZEMA SAVIVERTE CHRONISKAS NERIMAS AR DEPRESIJA

INTYMUMO IR PRIERAIŠUMO STOKA

Fizinis artumas skiria romantiškus santykius nuo visų kitų santykių. Jei nebeturime lytinių santykių arba jei vienas iš mūsų jaučiasi atstumtas intymia prasme, didelė tikimybė, kad poroje yra gilesnių problemų. Seksualiniai santykiai dažnai atspindi emocinio ryšio kokybę ir santuokinio pasitenkinimo lygį, tvirtina Mary Ellen Goggin ir Jerry Duberstein.

PERDĖTAS SUSIERZINIMAS

Tos mažos „keistenybės”, asmeninės savybės, įpročiai, kurie anksčiau atrodė mieli (ar bent jau toleruotini), dabar sukelia neigiamas emocines reakcijas, pavyzdžiui, susierzinimą ar net pasibjaurėjimą.

NIEKAS NESIKLAUSO, NIEKAS NEGIRDI

„Klausymasis” yra veiksmingiausias būdas parodyti meilę. Kai partneris mus išklauso, jaučiame, kad esame svarbūs ir vertinami. Nors klausytis geba ne kiekvienas, šį įgūdį galima išsiugdyti.

Pirmiausia, turite būti visapusiškai šalia savo partnerio, o tai reiškia, kad turite pašalinti visus trukdžius.

Svarbu ne tik skirti kuo daugiau dėmesio ir suprasti kalbėtoją, bet ir kontroliuoti veido išraišką, emocijas ir kūno judesius. Mes tarsi atsitraukiame į antrą planą ir kartu bandome įsijausti į kalbančiojo vietą. Kai žmogus jaučia empatiją ir užuojautą kitam žmogui, labai padidėja prasmingo pokalbio tikimybė.

PARTNERIO PAKEITIMAS KITU ASMENIU

PARTNERIO PAKEITIMAS KITU ASMENIU

Užuot sprendę santykių problemas su sutuoktiniu, daugelis žmonių kreipiasi į draugus. Jie padeda išsiblaškyti ir išvengti konflikto su partneriu.

NIEKO TEIGIAMO…

Nuolatinė kritika ir kaltinimai, gynybiškumas ir atsisakymas prisiimti atsakomybę, panieka ir sarkazmas, emocinis atsiskyrimas ir sabotažas – tai tikrai nepadeda judėti link laimingos santuokos…

FANTAZAVIMAS APIE GYVENIMĄ BE SUTUOKTINIO

Įsivaizduodami laimingą gyvenimą be partnerio, išsižadame jo ir su juo susijusių problemų. Toks psichologinis pabėgimas atima iš mūsų energiją, kurios mums reikia, kad augtume arba „sutvarkytume” santuoką.

EMOCINĖ AR FIZINĖ NEIŠTIKIMYBĖ

Jei anksčiau neištikimybės sąvoka buvo suprantama kaip labai konkretus veiksmas, dabar galima išduoti net nieko nedarant, niekur neinant. Iš tikrųjų neištikimybė gali įvykti ir kito sutuoktinio akivaizdoje prie bendro pietų stalo, kai vienas iš jų flirtuoja su kuo nors telefono pagalba. Tačiau tiek fizinė, tiek virtuali neištikimybė yra vienodai aiškūs poros santykių problemų požymiai.

SKIRTINGI KELIAI

Jei mano ir mano partnerio pasaulėžiūra, vertybės, svajonės ir tikslai skiriasi, bendras gyvenimas, kurį įsivaizdavome savo vestuvių dieną, gali nebeatrodyti „ilgas ir laimingas”.

Jei neaptarinėsime savo vilčių, svajonių ir baimių ir nesistengsime suderinti iškilusių skirtumų, mūsų gyvenimo trajektorijos gali greitai virsti greitai besiskiriančiomis gyvenimo linijomis.

PASLAPTYS IR TYLA

PASLAPTYS IR TYLA

Devyni pirmiau išvardyti požymiai yra akivaizdūs ir juos galima pastebėti net būnant tiesioginiu santykių dalyviu, tačiau tie, apie kuriuos kalba gyvenimo trenerė Mitzi Bockman, toli gražu nėra tokie akivaizdūs. Ji aprašo situacijas, kurias daugelis laiko įprastu santuokiniu elgesiu, tačiau iš tikrųjų jos yra toksiškos santuokos simptomai.

„Turėjau daug paslapčių nuo savo vyro, – prisimena ji. – Nekalbėjau su juo apie tai, ką jam jaučiu. Mūsų sūnų paskiepijau tik tada, kai jam sukako penkeri metai, ir apie tai nepasakiau sutuoktiniui. Jis mėnesius neapmokėjo sąskaitų, bet apsimetė nustebęs, kai telefonas buvo atjungtas. Slapta nekenčiau marškinių trumpomis rankovėmis, kuriuos mano vyras vasarą dėvėjo biure. Viską aptarinėjau su draugais, bet ne su juo pačiu. Jie mane palaikė ir tam tikra prasme pakeitė mano sutuoktinį.”

Bockman paslaptys nebuvo tikros paslaptys, tačiau ji slėpė daugybę smulkmenų, kad išvengtų skandalų ir apsisaugotų.

„Dabar žinau, kad paslaptys gali pražudyti santuoką”, – prisipažįsta ji. – Jei du žmonės, nusprendę kurti bendrą gyvenimą, negali vienas su kitu dalytis mažais dalykais, jų santuoka, tikriausiai, pasmerkta. Net jei jie mano, kad meluoja norėdami apsaugoti savo partnerį, iš tikrųjų tylėdami jį tik išduoda.

Taigi, jei nesidalijate su partneriu tuo, kas, jūsų manymu, gali jį nuliūdinti, tikriausiai turite pagrindo nerimauti. Kita priežastis nerimauti yra „tyla”: „Tyla reiškia, kad nėra bendravimo, o nuoskaudos yra slepiamos ir neišsakomos.“

Kai gyvenimas teka įprasta vaga ir partneriai jau seniai pripratę vienas prie kito, gali būti sunku pastebėti santykių pokyčius. Dažnai tai pastebime tik tada, kai mūsų bendras gyvenimas tampa nesibaigiančia 24-ių valandų drama. Tačiau, kaip ir bet kokio kito negalavimo atveju, ankstyva diagnozė (ir konfliktų išaiškinimas) gali būti raktas į sėkmingą „gydymą”.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *