Mes norime pasitikėti žmonėmis, tačiau ne visi jie yra patikimi. Kartais verta pasidomėti atidžiau… Štai keli ženklai, rodantys, kad šalia jūsų yra melagis ir manipuliatorius.
Būtų daug lengviau gyventi, jei mokėtumėme nesunkiai atpažinti kiekvieną egoistą, apgaviką, piktybišką manipuliatorių. Deja, jie puikiai slepia savo tikruosius ketinimus.
Pateikiame 11 ženklų, kurie gali padėti atpažinti nesąžiningus žmones, apgavikus ir manipuliatorius.
Jie slepia tikrus savo ketinimus
Jei kas nors ragina kitus būti atvirais, tačiau pats nedaug kalba apie save, tai yra priežastis būti atsargiems. Ši taktika leidžia sužinoti daugiau apie kitus, suartėti su jais ir tada sukauptas žinias panaudoti savo tikslams pasiekti.
Jie pasisavina kitų darbo vaisius
Toks žmogus renka informaciją apie kitų žmonių planus ir projektus, bando sužinoti vertingą informaciją, taip visus nuopelnus prisiskirdamas sau. Jei kas nors aktyviai domisi kitų reikalais, gali būti, kad jis tiesiog nori pasisavinti kažkieno idėją.
Jie slepia svarbią informaciją
Apribodami prieigą prie svarbios informacijos, manipuliatoriai pastato kitus į nuo jų valios priklausančią padėtį, taip priversdami juos paklusti.
Jie jaukina jus dovanomis
Netikėta dovana labai padeda prisijaukinti žmogų. Be to, dovanos gavėjas jaučiasi skolingas manipuliatoriui. Atminkite, kad dovana, pagal šios sąvokos apibrėžimą, yra nesavanaudiškas gestas. Ji nieko jūsų neįpareigoja.
Jie užmezga naudingus ryšius nesąžiningais metodais
Daugybė nenuoširdžių žmonių nuolat ieško naujų naudingų kontaktų, kurie jiems gali būti naudingi ateityje. Paprastai manipuliatorius mainais siūlo kai kurias paslaugas ar dovanas, dažnai neteisėtas ar galinčias pakenkti reputacijai. Ateityje tai gali būti naudojama spaudimui ar net šantažui.
Jie bando atrasti jūsų silpnybes
Kita manipuliatorių taktika – apsimetę draugais, jie bando sužinoti daugiau apie jūsų silpnąsias vietas. Toks žmogus gali netikėčiausiu momentu užduoti, atrodytų, nekaltą klausimą, tikėdamasis sulaukti atviro atsakymo. Ši informacija, greičiausiai, bus panaudota prieš jus.
Jie prideda sau vertės
Apgavikai ir manipuliatoriai mėgsta dingti iš akių tada, kai jums jų skubiai prireikia. Tokiu būdu jie bando padidinti savo vertę jūsų akyse. Paprastai toks asmuo pasirodo paskutinę akimirką ir išsprendžia problemą, užsitarnaudamas „didvyrio“ ir „gelbėtojo“ reputaciją. Kartais vėliau paaiškėja, kad jis pats ir sukūrė šią problemą.
Jie nenuspėjami
Nuolat keisdamas savo įpročius ir elgesį, apgavikas visus aplinkinius laiko nuolatinėje įtampoje, taip versdamas kitus eikvoti savo laiką ir energiją norint nuspėti, ko iš jo galima tikėtis.
Jie apsimeta kvailiais
Protingam manipuliatoriui, dažnai, pravartu būti laikomam kvailoku žmogumi. Tai suteikia jam laiko įvertinti situaciją ir pasiruošti „atakai“, taip pat padeda nuslėpti tikruosius motyvus.
Jie bando tapti viršininkų favoritais
Viršininkams ypač sunku atpažinti apgavikus tarp pavaldinių, net jei kiti pavaldiniai viską puikiai supranta. Manipuliatoriai pataikauja viršininkui, vykdo visus paliepimus ir apsimeta auka, tikėdamiesi, kad viršininkas juos apgins. Žinoma, jie to niekada nepripažins.
Jie kaltina visus kitus, išskyrus save
Patikimiausias būdas nustatyti manipuliatorius, apgavikus ir intrigantus yra pasikapstyti jų praeityje. Saugokitės tų, kurie dėl visų buvusių ar esamų problemų nuolat kaltina ką nors kitą.
Taip pat skaitykite: