Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Atrastas daug žadantis vaistas nuo depresijos. Paslaptis slypi vaisto ir kompiuterinės programos derinyje

Mokslininkai nustatė, kad paprasti kompiuteriniai pratimai, skirti savigarbai didinti, gali padėti prailginti antidepresinį ketamino poveikį depresija sergantiems žmonėms.

Daugiau nei prieš du dešimtmečius mokslininkams pasisekė atrasti, kad ketaminas, naudojamas kaip anestetikas, turi greitai veikiantį antidepresinį poveikį, jei skiriamas mažesnėmis dozėmis nei tos, kurios naudojamos anestezijai.

Šiuo metu depresija yra plačiai paplitusi liga, kuria serga apie 280 milijonų žmonių visame pasaulyje. Todėl atradus greitai veikiantį antidepresinį ketamino poveikį atsirado nauja galimybė palengvinti šios ligos simptomus.

Amerikiečių mokslininkai savo naujame tyrime svarstė, kaip išlaikyti šį poveikį, nesikliaujant vien tik pakartotiniu ketamino vartojimu.

Iš viso tyrime dalyvavo 154 suaugę depresija sergantys pacientai. Trečdalis jų gavo ketamino dozę ir po dienos grįžę pradėjo keturias dienas (30-40 minučių per dieną) dirbti su kompiuterine programa. Jiems buvo rodomos pasikartojančios susijusių žodžių ir paveikslėlių poros, pavyzdžiui, raidė „I” ir paciento nuotraukos, suporuotos su pozityviomis užuominomis.

Tai buvo teigiami žodžiai, tokie kaip „gražus”, „mielas” ir „patrauklus”, taip pat besišypsančių nepažįstamųjų nuotraukos.

Pratimai buvo pagrįsti ankstesniais mokslininkų darbais, kurie parodė, kad netrukus po ketamino infuzijos su mūsų asmenybe susiję mąstymo modeliai gali tapti plastiškesni, todėl atsiranda galimybė pagerinti savęs suvokimą.

Likusieji du trečdaliai pacientų pateko į vieną iš dviejų kontrolinių grupių: pacientai, kuriems buvo suleistas ketaminas, po kurio buvo taikoma neutrali arba placebo mašininio mokymosi versija, ir pacientai, kuriems buvo suleistas fiziologinis tirpalas, po kurio buvo atliekami tikri mokymo pratimai.

Nustatyta, kad po vienkartinės ketamino infuzijos į veną pacientams bent vieną mėnesį palengvėjo depresijos simptomai, jei jie buvo priskirti grupei, kuri pirmąsias penkias dienas mankštinosi. Lyginant su kontroline grupe, kuriai buvo skirtas fiziologinis tirpalas, abiejose grupėse, kurioms buvo skirta ketamino infuzija, pirmąją dieną prieš bet kokius kompiuterinius pratimus depresija labai palengvėjo.

Kontrolinės grupės nariams, kurie tęsė fiktyvius kompiuterinius mokymus, po 1,5 savaitės vėl pasireiškė depresijos simptomai, o grupės, kuriai po kompiuterinių mokymų buvo skiriamas ketaminas, depresijos sunkumas ir toliau mažėjo.

Tiriamųjų, kuriems skaitmeniniai mokymai buvo atliekami be ketamino, būklė beveik nepagerėjo.

Pirminiai rezultatai rodo, kad šie pratimai bent tris kartus pailgino ketamino poveikio trukmę. Ateityje atliekant kitus tyrimus šie metodai gali būti taikomi ir įprastiems psichologiniams sutrikimams, tokiems kaip nerimas, valgymo sutrikimai ir kt.

Specialūs vaistai nuo depresijos

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *