Nustatyti kito žmogaus emocinį nebrandumą nėra taip lengva, ypač ankstyvosiose santykių stadijose: dažniausiai tai pasireiškia tik praėjus keliems mėnesiams ar dar vėliau. Vis tik, pateikiame kelis pastebėjimus, kurie padės atpažintį emociškai nebrandų žmogų.
Emociškai nebrandų žmogų, dažniausiai, įsivaizduojame kaip tokį, kuris elgiasi vaikiškai, nemoka susitvarkyti su savo jausmais, nesugeba užmegzti tvirtų santykių, pasižymi savanaudiškumu ir pavydu. Vis tik, nebrandumas gali pasireikšti ir kitomis formomis. Aptarkime jas kartu.
Emociškai nebrandus partneris: pagrindiniai jo bruožai
KALTĖS PERKĖLIMAS
Gebėjimas atsiprašyti nėra stipriausias šio partnerio bruožas. Jis puikiai moka viską apversti aukštyn kojomis: ne tik, kad pats neatsiprašo, bet dar ir priverčia savo antrąją pusę pasijusti kaltu, kad drįso išsakyti savo požiūrį ar išreikšti nepasitenkinimą jo vienokiais ar kitokiais veiksmais.
Nenorėdamas klausytis priekaištų, toks žmogus gali tiesiog užtrenkti duris, išeiti į kitą kambarį ir užsidėti ausines. Ir kai dešimtą kartą prašydamas jo nusiimti ausines ir su jumis pratęsti pradėtą pokalbį nuimsite jo ausines, jis jus apkaltins emociniu bei fiziniu smurtu prieš jį ir pirminė ginčo priežastis bus pamiršta.
Giliai viduje emociškai nesubrendę žmonės žino, kad klysta ar yra neteisūs, bet patys to niekada nepripažins. Užuot prisiėmę atsakomybę už savo žodžius ir veiksmus, jie sutelkia dėmesį į jūsų reakciją ir elgesį, taip užkraudami jums visą santykių išsaugojimo naštą.
PASYVUS-AGRESYVUS BENDRAVIMAS
Tai jų stiprioji pusė. Įsivaizduokite situaciją: antradienis, draugai pakviečia jūsų porą į gimtadienį, kuris vyks penktadienį. Iš pradžių partneris entuziastingai sutinka, tačiau paskirtą dieną, likus pusvalandžiui iki išėjimo iš namų, jis pasako, kad savaitė buvo labai sunki ir jis neturi nuotaikos niekur eiti. Kai paklausiate, kodėl jis to nepasakė anksčiau (juk draugai jau laukia, nesmagu pranešti, kad neatvyksite), išgirstate jo pasipiktinusį toną: „Ačiū už supratimą. Dabar aišku, kas tau svarbiau“.
Svarbiausia yra ne tai, kokiais žodžiais ir kokiu tonu su jumis kalba partneris. Esmė tame, kad užuot nuoširdžiai prisipažinęs iškart, kad nenori niekur eiti ir tikisi laiką praleisti namie, jis tai pasako paskutinę valandą prieš išėjimą. Tokiu savo elgesiu emociškai nebrandus partneris siekia pademonstruoti savo galią ir jūsų menkavertiškumą.
SKAUDINANTYS ŽODŽIAI
Emociškai nesubrendusiems žmonėms, dažniausiai, yra labai sunku valdyti savo emocijas, todėl neretai galima išgirsti tokius sąmoningai sakomus žodžius, kaip: „tu psichikos ligonis“, „tu visai kaip tavo motina“, „tu kvailas“ ir pan.
KONTROLIUOJANTIS ELGESYS
Jie mano, kad turi neginčijamą teisę žinoti absoliučiai viską apie savo partnerį – pradedant nuo to, kur jis susitiks su draugais po darbo, baigiant tuo, koks jo elektroninio pašto slaptažodis.
PAVYDAS
Žinoma, kartais pavydą jaučiame visi, tačiau nebrandūs žmonės pavydą jaučia nuolatos. Jiems net nebūtina turėti tam priežasties, jei reikės – ją sukurs arba sugalvos.
SIEKIS BŪTI PARTNERIO PASAULIO CENTRU
Yra žinoma, kad partneriams, retkarčiais, naudinga leisti laiką atskirai – pasirūpinti savimi, savo reikalais ir pomėgiais. Tai sustiprina poros santykius ir sumažina stresą. Tačiau emociškai nesubrendusio partnerio atveju jūs neturite tokios galimybės. Toks žmogus nori būti prioritetu (svarbesniu už šeimą, draugus, laisvalaikį ir kt.) jums visada – 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus.
Savaime suprantama, nei vienas žmogus nėra tobulas. Mūsų baimės, emocinės ar fizinės traumos ir pažeidžiamumo jausmas kartais priverčia elgtis nebrandžiai. Tačiau, jei mes to net nebandysime kontroliuoti ar stengtis to išvengti, toks elgesys ne tik stipriai paveiks mūsų santykius, tačiau gali juos ir galutinai sužlugdyti.
Taip pat skaitykite: