Ieškokim savo meilės


Ieskokim savo meiles

Dažnai sakoma, kad rasti tikrąją meilę – tai tas pats, kas laimėti loterijoje. Ar tikrai tai taip sudėtinga?  Antropologė, žmogaus elgesio tyrinėtoja Helen Fisher padės atsakyti į šį klausimą.

Interviu su antropologe, žmogaus elgesio tyrinėtoja Helen Fisher

Kokios aplinkybės geriausiai prisideda prie meilės atsiradimo? Kaip rasti meilę?

Dažnai įsimylime permainų metu: kai randame naują darbą, kai mus atleidžia iš darbo arba kai persikraustome į kitą miestą. Pavojingi laikai taip pat nuteikia mūsų smegenis meilei.

Pavyzdžiui, bet koks ekonominis nuosmukis verčia žmones daugiau dėmesio skirti pagrindinėms vertybėms. Tačiau griežtų ir aiškių taisyklių nėra. Tiesiog bandau sudėlioti skirtingas dėlionės dalis.

Kodėl pirmenybę teikiame vienam asmeniui, o ne kitam?

Galite įeiti į kambarį, kuriame visi žmonės priklauso tam pačiam ratui, yra maždaug vienodo protinio išsivystymo, išsilavinimo ir fizinio patrauklumo, ir nė vieno iš jų neįsimylėti, nes nė vienas iš jų jums nesukels atitinkamos cheminės reakcijos.

Ką turite omenyje sakydama cheminė reakcija?

Atlikdama tyrimus priėjau prie išvados, kad egzistuoja keturi pagrindiniai asmenybės tipai, kurie skiriasi tuo, kad gamina daug dopamino, serotonino, testosterono arba estrogeno.

Išnagrinėjau 28 000 atsakymų į mano specialiai parengtą klausimyną ir nustačiau, kad kiekvieną iš mūsų traukia tam tikro tipo žmonės. Ir tai vyksta visiškai natūraliai.

Kuo skiriasi keturi jusu isskirti zmoniu tipai

Kuo skiriasi keturi jūsų išskirti žmonių tipai?

Tie, kuriuos vadinu „tyrinėtojais“, pasižymi dideliu dopamino kiekiu, jie nuolat siekia naujų dalykų ir yra kūrybingi. Iš pradžių maniau, kad tokie žmonės rinksis stabilius ir į šeimą orientuotus „statybininkus“, bet tai buvo klaida.

Nustatėme, kad „tyrėjai“ ieškojo panašaus į save žmogaus. „Statybininkai“, kuriems didžiausią įtaką daro serotoninas, ieško žmogaus, į kurį galėtų atsiremti – taip pat „statybininko“. Tokios poros sukuria tvirtas šeimas.

Tačiau teorija, kad priešingybės traukia, pasitvirtina, jei priklausote „direktoriaus“ arba „derybininko“ tipui. Šios dvi grupės jaučia abipusę trauką.

„Direktoriai“ pasižymi dideliu konkurencingumu ir ryžtingumu, jie turi daug testosterono, o „derybininkai“ turi daug estrogeno, todėl jie yra rūpestingi ir kupini empatijos. Puikus „derybininko“ pavyzdys yra Billas Clintonas. Jis išraiškingas ir moka gerai kalbėti, o Hillary yra tipiška „direktorė“.

Jei norime sukurti šeimą, ar tai reiškia, kad turime ieškoti „statybininko“?

Gali būti, kad tokio tipo žmogus iš prigimties jūsų netraukia, tačiau gyvenimo aplinkybės gali priversti sąmoningai nuspręsti susirasti žmogų, kuriuo galėtumėte pasikliauti ir kuris vertina namų ir šeimos vertybes.

Tai nereiškia, kad kitokio tipo žmonės nesugeba užmegzti ilgalaikių santykių. Pavyzdžiui, „direktoriai“ gali būti labai atsidavę šeimai, tačiau jie yra darboholikai ir paprastai sunkiai atitrūksta nuo darbo, be to, jie nemėgsta pasimatymų.

Ar galime kalbėti apie žmonių tipus, kurie absoliučiai nėra sukurti vienas kitam?

Žinoma, ne. Kiekviena pora turi savų pasiekimų ir problemų. Pavyzdžiui, du „tyrėjai“ atsiduria kartu. Jie nesiginčys dėl to, kaip paruošti vakarienę. Tačiau kadangi jie abu linkę į blogus įpročius, nerūpestingumą ir flirtą, gali kilti problemų.

Kiekviename iš mūsų susimaišę keturi asmenybės tipai, ir dažnai mūsų asmenybė ir tai, kas mums patinka, priklauso nuo antrinio tipo. Dauguma „tyrėjų“ labai lanksčiai žiūri į moralę, tačiau „tyrėjai statybininkai“ paprastai turi tvirtesnę moralę ir ieško partnerio, kuris pritaria jų pareigos idėjoms.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos