Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Jūsų ego – kas tai?

Žodį “egoistas” dažnai tariame su neigiamu atspalviu. Mums sakoma: “pamirškite savo ego”, o tai reiškia, kad darome kažką blogo. Ką iš tikrųjų reiškia būti savanaudžiu ir ar tai yra taip blogai?

Dalinamės rašytojos, tinklaraštininkės ir apžvalgininkės Nicolos Mar mintimis

Ką mes iš tiesų darome čia, žemėje? Dirbame visą dieną. Miegame naktimis. Daugelis iš mūsų kasdien dirba pagal monotonišką grafiką. Mes tampame nelaimingi. Norime vis daugiau ir daugiau pinigų. Mes trokštame, nerimaujame, nekenčiame ir nusiviliame.

Pavydime kitiems, tačiau nesame tikri, ar to pakanka, kad pasikeistume patys. Galiausiai visi siekiame kitų žmonių meilės ir pritarimo, tačiau daugelis niekada to nesulaukia. Taigi, kas iš tikrųjų yra visos šios veiklos, kurias mes visi vadiname GYVENIMU?

Ką jums reiškia žodis ego? Vaikystėje ir paauglystėje visada girdėdavau tokias frazes kaip “Pamiršk savo ego” arba “Jis savanaudis”. Tai buvo frazės, kurių, tikėjausi, niekas niekada nepasakys nei man, nei apie mane.

Bandžiau rasti būdą, kuris padėtų man paneigti tai, kad ir aš tik retkarčiais pagalvoju apie savo jausmus ir troškimus, bet niekada nenustoju jaustis ir elgtis užtikrintai. Juk dauguma vaikų nori sėkmingai pritapti ir likti nepastebėti. Ne tam, kad išsiskirtų iš kitų.

Dažnai nepasitikime savimi tiek, kad galėtume apginti savo nuomonę. Taip randame būdą, kaip pritapti prie kitų. Mes vengiame tų, kurie yra kitokie, ir kartu stengiamės būti atviri, altruistiški ir jokiu būdu nedemonstruojame savo troškimų pernelyg atvirai, bijodami būti laikomi egoistais.

Nicolos Mar mintys

Iš tikrųjų žodis “ego” reiškia tiesiog “aš” arba bet kurio nepriklausomo asmens “aš”.

Svarbu tik tai, ką žinome apie save. Turime suvokti ne tik save, bet ir savo veiksmus kitų atžvilgiu. Be šio suvokimo negalime rasti ir įgyvendinti savo tikrosios paskirties žemėje.

Visada stengiamės “pritapti”, kad vėliau ir toliau bijotume savo troškimų ir darytume bei sakytume tik tai, ko iš mūsų tikimasi. Naiviai manome, kad taip elgdamiesi esame saugūs.

Tačiau dėl viso to negalime svajoti, o tai reiškia, kad negalime augti, tobulėti ir mokytis. Jei gerai nepažįstate savo asmenybės, ir toliau gyvensite manydami, kad visos jūsų nuotaikos, įsitikinimai, partneriai, santykiai ir draugai yra visiškai atsitiktiniai ir kad visko, kas vyksta, jūs negalite kontroliuoti.

Jums ir toliau atrodys, kad gyvenimas – tai viena didžiulė nuobodi diena, kuri seka tą pačią ankstesnę dieną. Kaip galite žinoti, kad jūsų siekiai ir svajonės iš tikrųjų yra įgyvendinami, jei netikite savo jėgomis ir nesiekiate jų tobulinti?

Vidutinis žmogus per dieną turi apie 75 000 minčių. Tačiau daugelis jų lieka nepastebėtos, dažniausiai todėl, kad į jas nekreipiame dėmesio. Mes ir toliau neklausome savo vidinio “aš” arba, jei norite, “ego”, todėl ignoruojame tai, ko mūsų nepastebimos mintys ir slapti troškimai mums liepia siekti.

Nepaisant to, visada pastebime savo jausmus. Taip yra todėl, kad kiekviena mintis sukelia emociją, kuri savo ruožtu veikia mūsų nuotaiką. Dažniausiai, kai turime džiugių minčių, jaučiamės puikiai, o tai padeda mums jaustis pozityviai.

Kai viduje yra blogų minčių, jaučiamės liūdni. Mūsų bloga nuotaika yra neigiamo mąstymo priežastis. Tačiau jums pasisekė! Galite kontroliuoti savo nuotaiką, kai tik suvoksite savo “aš”, savo ego, ir išmoksite nukreipti arba kontroliuoti savo mąstymą.

Jūsų ego nėra blogas ar neteisingas. Tai tiesiog jūs. Jūsų vidinė esybė yra čia tam, kad padėtų jums sėkmingai manevruoti gyvenimo tikslo link. Taip pat vadovauti jums, mokyti priimti teisingus ir neteisingus sprendimus ir galiausiai padėti jums realizuoti savo didžiulį potencialą.

Kiekvienas turi teisę svajoti apie kažką pasaulinio, beveik neįtikėtino.

ego gali padeti jums kelyje i tiksla netapti blogu minciu auka

Būtent ego gali padėti jums kelyje į tikslą netapti blogų minčių auka. Kai kitą kartą būsite blogos nuotaikos, paklauskite savęs, kodėl. Stenkitės stebėti kiekvieną mintį ir išsiaiškinti priežastis, dėl kurių ji neša neigiamą informaciją. Reguliariai vizualizuodami tai, ko norite iš gyvenimo, anksčiau ar vėliau pradėsite tikėti savimi ir tuo, kad galite tai pasiekti.

Rizikuokite. Leiskite sau norėti daugiau! Neapsiribokite mažais tikslais ir svajonėmis, kurių, jūsų manymu, negalite pasiekti. Negalvokite, kad jūsų gyvenimas yra viena didelė pasikartojanti diena.

Galimybės yra tiesiai virš jūsų galvos. Tad neatidėliokite, kad įsitikintumėte, jog net drąsiausios svajonės gali tapti realybe. Mes nesame čia tam, kad darytume tai, kuo esame nepatenkinti arba kas kelia tik nusivylimą. Esame čia tam, kad atrastume išminties ir meilės, kad augtume ir saugotume vieni kitus.

Savo “aš” suvokimas šiame didžiajame tiksle jau yra pusė sėkmės.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai