Ką daryti, jei jus paliko: 9 patarimai vyrams


NEPRIIMKITE SKUBOTŲ SPRENDIMŲ

Tai gali nutikti kiekvienam vyrui, tačiau ne visi yra pasirengę tokiam įvykių posūkiui. Kaip susidoroti, kai mylimoji palieka ir užvaldo emocijos? Kaip nenuleisti rankų ir grįžti į pažįstamą gyvenimo ritmą? Pakalbėkime apie tai šiandienos straipsnyje.

Patarimai vyrams

DUOKITE SAU LAIKO

Tai universali taisyklė, taikoma staiga kilus stresinei situacijai. Jei išsiskyrimas jus iš tiesų sužeidė, neskubėkite grįžti prie senosios rutinos. Turėsite priprasti prie to, kad jūsų mylimo žmogaus nebebus šalia. Tai gali užtrukti kelis mėnesius.

Pradiniu laikotarpiu ypatingą dėmesį skirkite savo komfortui. Jei draugai kviečia į susitikimą, pagalvokite, ar galėsite komfortiškai jaustis draugų būryje, ar vidinio nerimo fone jausitės nejaukiai.

 

NEPRIIMKITE SKUBOTŲ SPRENDIMŲ

Tai svarbu, nes iš pradžių jus valdys emocijos ir racionalus mąstymas bus antroje vietoje.

Galbūt norėsite atkeršyti jus palikusiam žmogui arba kuo greičiau užmegzti naujus santykius, kad pamirštumėte išsiskyrimą ir užsigydytumėte vis dar kraujuojančias žaizdas. Patikėk, po mėnesio gailėsiesi, kad, nepagalvojęs apie pasekmes, padarei kokį nors amoralų veiksmą. Tau nebūdingas elgesys praeis, kai gyvenimas grįš į įprastas vėžes. Todėl prieš ką nors darydami pagalvokite, ar jūsų veiksmai tikrai neturės neigiamų pasekmių.

LEISKITE SAU PATIRTI NEIGIAMAS EMOCIJAS

Deja, daugelis iš mūsų esame priklausomi nuo tokių stereotipų kaip: tikras vyras neturi rodyti silpnumo, juolab verkti, turi būti stiprus ir bet kokiose stresinėse situacijose slopinti emocijas. Tai klaidingi įsitikinimai. Slopindamas emocijas žmogus pasmerkia save dar didesniam stresui, nes problema lieka neišspręsta. Priimkite faktą, kad jūsų stiprūs jausmai yra normalūs šioje situacijoje, o kai praeis sielvarto laikotarpis, bus lengviau.

Svarbu: čia nekalbama apie atvirą agresiją, nukreiptą į žmogų. Jei jaučiate pyktį, norą įžeisti, pažeminti buvusią partnerę, pasistenkite nusiraminti – tokių emocijų tikrai nereikėtų rodyti. Išsiskyrimas yra ilgas procesas, palaukite, kol situacija taps aiškesnė.

NESEKITE JOS INTERNETINĖJE ERDVĖJE

Tai panašu į persekiojimą, todėl geriau į tai nesivelti. Žinoma, įdomu sužinoti, kas vyksta jūsų buvusiosios gyvenime po išsiskyrimo, tačiau jos puslapių tikrinimas greitai taps įpročiu, ir ne itin maloniu. Atrodo, kad jos nebėra, bet tu ir toliau ją seki, tarsi nenorėdamas jos paleisti. Žinoma, galbūt ir nenorite, bet galiausiai turite tai padaryti – juk išsiskyrėte. O kasdien stebėdami jos veiklą internete tik padidinsite savo apmaudą ir nerimo lygį.

PABANDYKITE PASIKALBĖTI SU SAVO BUVUSIĄJA

Tai ne visada įmanoma, ypač jei išsiskyrimas buvo skandalingas. Tačiau jei išsiskyrėte daugiau ar mažiau taikiai, verta pasikalbėti su moterimi, kad suprastum, kodėl taip atsitiko, koks buvo galutinis santykių taškas, kas kaltas dėl išsiskyrimo (dažniausiai abu partneriai).

Kartais buvę partneriai eina pas santykių konsultantą, kad iki galo išsiaiškintų savo jausmus ir visiškai užbaigtų santykius. Pasiūlykite tokį išsiskyrimą savo buvusiajai. Ji taip pat gali būti ne visiškai tikra dėl savo minčių ir veiksmų.

NEĮSIVELKITE Į BLOGUS ĮPROČIUS

Šiuo atžvilgiu labai svarbus sąmoningumas. Ypač apmaudu, kai į blogų įpročių spąstus patenka sportuoti mėgstantys ir savo sveikata besirūpinantys vyrai: jų pažanga sparčiai ritasi žemyn. Taip, stresas yra nemalonus, tačiau tokie jo slopinimo būdai išprovokuoja dar didesnį stresą. Geriau kurį laiką apsišarvuoti kantrybe ir rasti dvasios ramybę sveikuose pomėgiuose, nei žlugdyti savo kūną.

NUKREIPKITE DĖMESĮ Į SAVE

Žinoma, tai padaryti nėra lengva, bet labai reikalinga. Pirmą kartą išsiskyrus, jūs tarsi atsiskiriate nuo savo buvusios partnerės, todėl turite atsiriboti nuo bendrų įpročių ir planų. Pavyzdžiui, anksčiau su drauge eidavote pasivaikščioti į parką, o po to eidavote į mėgstamą kavinę išgerti kapučino. Dabar, po išsiskyrimo, pasivaikščiojimas parke verčia jus jaustis neigiamai. Sėdint kavinėje jus aplanko prisiminimai, vienatvė tampa našta.

Pasistenkite senus dalykus pakeisti naujais. Norėdami įveikti negatyvumą, eikite į parką su draugais. Galite pasiimti antklodę ir surengti pikniką ant žolės. O kavinėje paragaukite naujo gėrimo, būkite kūrybingi – niekada nevėlu pradėti rašyti dienoraštį ar parašyti eilėraštį sėdint prie mėgstamos kavinės staliuko.

Tas pats ir su planais: anksčiau su buvusiaja norėjote pirkti butą – dabar tai bus tik jūsų asmeninis ateities planas. Pagalvokite, kada įsigysite butą, kaip įrengsite savo naująją gyvenamąją erdvę. Gal net įsigysite katę ar šunį – kas žino?

IŠLIKITE POZITYVUS

Pasistenkite rasti atsvarą – pozityvų požiūrį. Iš pradžių svarstyklės pakryps neigiamų emocijų linkme, tačiau laikui bėgant pamažu jūsų būsena “atsistatys į pusiausvyrą”.

Norėdami užsitikrinti sau šiek tiek pozityvumo kiekvieną dieną, turite savęs paklausti: “Ko aš dabar noriu?” Ir sąžiningai atsakykite sau: “Dabar noriu žvejoti”. Sutelkite dėmesį į trumpalaikius planus. Po išsiskyrimo nelengva galvoti apie ateitį. Galbūt planavote susituokti… Galvojimas apie neišsipildžiusį norą yra varginantis ir neraminantis veiksmas. Geriau galvokite apie tai, kaip praleisite šį vakarą ir rytojaus rytą, o laikui bėgant noras kurti planus pats sugrįš.

PRIIMKITE FAKTĄ, KAD JŪSŲ STATUSAS KEIČIASI

Dabar, kai visiškai nutraukėte santykius, pasimokėte iš praeities klaidų ir paleidote buvusią antrąją pusę, laikas prisiminti, kad esate puikus vyras, kuris, galbūt net ir netolimoje ateityje, tikrai nebus vienišas.

Net jei buvusioji jus paliko, tai nereiškia, kad negalite rasti žmogaus, kuris jus mylėtų. Pasistenkite mąstyti pozityviai: taip padidės jūsų šansai įsitraukti į sėkmingesnius santykius.

Išeiti iš AMP versijos