Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip elgtis su toksiškais kolegomis: 5-ios elgesio taisyklės

Ar tarp jūsų kolegų yra tokių, kurie mėgsta tyčiotis iš kitų? Nuolat skundžiasi, įtarinėja, rezga intrigas? Galbūt tai net ne kolegos, o lojalūs jūsų įmonės klientai? Bet kuriuo atveju, labai tikėtina, kad darbe dažnai tenka bendrauti su nemaloniais žmonėmis. Taigi, ką daryti? Kaip toliau efektyviai dirbti ir komfortiškai jaustis, jei negalite išvengti bendravimo su nemaloniomis asmenybėmis?

 

Elgesio taisyklės, padėsiančios bendraujant su toksiškais kolegomis

PAMATYKITE PLATESNĮ VAIZDĄ IR IŠMOKITE UŽJAUSTI

Pirmiausia verta prisiminti, kad “nepakenčiami” žmonės dažnai tiesiog labai skiriasi nuo mūsų. Pasaulis yra labai įvairus, o mus supantys žmonės gali turėti visiškai skirtingą suvokimą ir įsitikinimus. Jei į šiuos skirtumus žvelgsime atvirai, suprasime, kad daugeliu atvejų kitoks nereiškia “neteisingas” ar “blogas” – jis tiesiog skiriasi.

Be to, mes nežinome, kas šiuo metu vyksta su tuo žmogumi. Gali būti, kad jis išgyvena sunkų laikotarpį ir nuolatinis stresas gali paveikti jo elgesį. Taigi, prieš vertindami žmogų ir vadindami jį nemaloniu, įsijauskite ir pabandykite pažvelgti į situaciją jo akimis. Pasistenkite suprasti kitus ir tuomet galėsite užmegzti draugiškesnius santykius su jais.

 

SUTELKITE DĖMESĮ Į TEIGIAMUS DALYKUS

Dažnai mums lengviau įžvelgti tik blogas žmogaus, kuris verčia mus jaustis nepatogiai, savybes. Kad bendravimas su juo būtų patogesnis, stenkitės sutelkti dėmesį į teigiamus jo aspektus. Kai pradėsite atkreipti dėmesį į šias savybes ir pagirsite kolegą už jas, tikėtina, kad jo elgesys ims keistis į gerąją pusę, o kartu ir jūsų santykių dinamika.

SUTELKITE DĖMESĮ Į TEIGIAMUS DALYKUS

ATMINKITE: KONTROLIUOJATE TIK SAVO ELGESĮ

Lengva dėl savo jausmų kaltinti kitą asmenį arba visą situaciją, bet, deja, net jei jums nepatinka kito asmens elgesys, bandydami jį pakeisti nieko nepasieksite.

Kiekvienas esame atsakingas tik už savo mintis, jausmus ir veiksmus – tai viskas, ką galime kontroliuoti.

Kad ir koks piktas ar nepatenkintas būtumėte, tik jūs, o ne kas nors kitas, galite kontroliuoti savo emocijas ir elgesį. Sutelkite dėmesį į tai, ką jūs asmeniškai galite padaryti, kad ištaisytumėte padėtį. Pagalvokite, kaip geriausiai reaguoti į dalykus, kurie jus erzina. Stenkitės suvaldyti pirmąją impulsyvią reakciją, kad nepablogintumėte situacijos.

 

IŠMOKITE NUSTATYTI RIBAS

Kiekvienas žmogus turi skirtingas asmenines ribas – vieni žmonės yra atviri ir noriai dalijasi visomis savo gyvenimo detalėmis, o kiti nori užsidaryti nuo pasaulio ir tylėti net tarp draugų.

Svarbu žinoti savo ir kolegų ribas. Jei pažeidžiamos jūsų ribos, pagalvokite apie tai, kad galbūt asmuo tai padarė nesąmoningai: jo ribos tiesiog yra daug mažiau griežtos nei jūsų.

Tokiu atveju aiškiai, užtikrintai ir ramiai paaiškinkite, kur yra jūsų ribos, informuokite apie savo pageidavimus ir poreikius.

Daugeliu atvejų, kai bendraujate su nepažįstamu žmogumi, geriausia laikytis formalių ribų, kol jį pažįstate pakankamai gerai, kad žinotumėte, kur yra riba tarp jam priimtino ir įžeidžiančio elgesio.

 

UŽMEGZKITE ABIPUSĖS PAGARBOS SANTYKIUS

Ne visada sutinkame su kitais, kartais jie mums nepatinka, bet net ir tokiu atveju galime palaikyti abipuse pagarba grįstus santykius.

Lengva žinoti, kad jus gerbia: jaučiate, kad jūsų nuomonė ir idėjos priimamos, jūsų teigiamos savybės vertinamos, o jūsų ribos neperžengiamos. Stenkitės taip elgtis su visais, net ir su tais, kurių nemėgstate.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai