Kaip keičiasi meilė: keturi jausmų vystymosi etapai

Kas sutiks savo meilę spalio mėn.

Nuo palaimingo susiliejimo vienas su kitu – iki atsiribojimo… Santykiai poroje keičiasi, juda iš vienos trajektorijos į kitą. Jei suvokiate šį maršrutą, atsirandantys sunkumai tampa šiek tiek suprantamesni.

Kiekviena pora išgyvena šiuos keturis etapus: bendrasis priklausomumas, priešinga priklausomybė, nepriklausomybė ir tarpusavio priklausomybė. Praleisti vieną iš jų vargu ar įmanoma, nes kiekvienas etapas padeda mums palaipsniui prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių ir reikalauja tobulinti tam tikrus socialinius įgūdžius.

Šią „raidos sistemų“ teoriją pasiūlė praktikuojantys amerikiečių psichologai Berry ir Janey Wanhold. Susipažinkite su kriterijais, pagal kuriuos galite nustatyti, kuriame santykių vystymosi etape yra jūsų pora.

1 ETAPAS. „MES ESAME VIENA VISUMA“

Bendrosios priklausomybės požymiai

Minusai

Jei šiame etape partneriai užsibūna per ilgai, jų santykiai tampa destruktyvūs. Vienas ar abu partneriai praranda galimybę būti atskirais asmenimis, tampa bejėgiai ir priklauso nuo kito. Tuo pačiu tampa nuobodu prisitaikyti ir pasiduoti. Santykiuose staiga pasidaro ankšta, nepatogu.

2 ETAPAS. „AŠ NORIU BŪTI SAVIMI“

Priešingos priklausomybės požymiai

Minusai

3 ETAPAS. „TU – TU“

Nepriklausomybės ir patogaus intymumo ženklai

Minusai

4 ETAPAS. „AŠ IR MES“

Tarpusavio priklausomybės ir partnerystės ženklai

Minusai


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version