Kaip neprarasti savęs artimuose santykiuose


Kaip neprarasti saves artimuose santykiuose

Beveik visi svajojame rasti antrąją pusę. Tačiau ar norime visiškai „ištirpti“ partneryje, o gal santykiuose visada turėtumėme išlikti vientisi ir nepriklausomi? Kaip išmokti dalintis neprarandant savęs?

Kai užmezgame naujus santykius, patirtis gali būti tokia intensyvi, kad atrodo, jog niekada nepatyrėme nieko panašaus ir pagaliau radome savo sielos draugą.

Į santykius įžengiame kaip nepriklausomas asmuo. Tačiau santykiai ir partneris gali užimti tokią svarbią vietą mūsų gyvenime, kad iškart pradeda koreguoti mūsų asmenybę. Deja, kai kurie žmonės taip nori įtikti savo partneriui, kad pamiršta apie save. Kiekvienam žmogui būdingas vidinis poreikis padaryti ką nors malonaus tiems, kuriuos myli, ir duoti jiems tai, ko jiems reikia, tačiau turime nepamiršti ir savo poreikių.

Svarbu, kad abu partneriai turėtų aiškų požiūrį į save santykiuose ir į save, kaip atskira individą.

Noras būti tobulu partnerio papildymu yra suprantamas, jei dėl to neaukojamas mūsų individualumas. Ne visada lengva rasti ir išlaikyti sveiką pusiausvyrą santykiuose, tačiau labai svarbu nepamiršti savo asmenybės ir interesų.

Keletas patarimu padesianciu issaugoti savo tikraja tapatybe

Keletas patarimų, padėsiančių išsaugoti savo tikrąją tapatybę

KĄ TURĖTUMĖTE DARYTI:

Neatsisakykite jus dominančių pomėgių ar dalykų, net jei jūsų partneris jais nesidomi.

Neretai žmonės atsisako pomėgių, kuriems jų partneris nepritaria. Tačiau sveiki santykiai grindžiami ir panašumais, ir skirtumais, todėl partneriai gali dalytis bendrais interesais ir tuo pat metu išlaikyti individualius pomėgius.

Susitikite su draugais ir šeima – su partneriu ar be jo.

Visada gerai, jei draugams ir šeimos nariams patinka jūsų partneris, tačiau kartais turėtumėte su jais pabendrauti ir be jų. Jie dažnai elgiasi kitaip, kai jūsų partneris yra su jumis. Pavyzdžiui, geriausias draugas, kuris paprastai būna linksmas ir kalbus, gali pasverti kiekvieną žodį, kurį sako prieš jūsų partnerį, stengdamasis būti kuo labiau “politiškai korektiškesnis”.

Palaikykite ilgalaikius partnerio pomėgius ir interesus.

Svarbu ne tik neatsisakyti savo pomėgių ir interesų, bet ir paskatinti partnerį neatsisakyti savųjų. Kai abu partneriai turi individualių poreikių, jie turi sveiką norą prisidėti prie santykių, o ne tik imti iš jų tai, ko jiems patiems trūksta.

Normalu, kad norite turėti bendrų pomėgių su savo partneriu, tačiau turite turėti ir savo individualių pomėgių.

Išreikškite poreikius ir norus, kurių jūsų partneris neturi.

Svarbu, kad abu partneriai turėtų savo poreikius ir juos tenkintų, nes taip jie į santykius įdės kažkiek savęs. Daugelis žmonių galvoja, kad santykiams reikia ieškoti kompromisų ir slopinti savo norus bei poreikius, tačiau tai netiesa. Dauguma mūsų klaidingai mano, kad visiškas ar dalinis savo norų ir poreikių atsisakymas padės išsaugoti santykius, tačiau pati baimė prarasti partnerį rodo, kad jūsų santykiuose yra aiškių problemų.

 

Neleiskite, kad santykiai jus „negrįžtamai įtrauktų“.

Svarbu vengti situacijos, kai neįsivaizduojate savęs už santykių su partneriu ribų.

Nebijokite daryti asmeninių dalykų be partnerio.

Neprivalote kiekvieną minutę pasakoti partneriui, ką darote. O kai praleidžiate laiką atskirai vienas nuo kito, nereikia nuolat skambinti ir rašyti žinučių.

Išbandykite ką nors naujo, kas jus domina, net jei jūsų partneris tuo nesidomi.

Stenkitės būti atviri naujai patirčiai. Norint išlaikyti sveiką savimonę, svarbu įsitikinti, kad galite išbandyti naujus dalykus, neprarasdami pagrindinių vertybių ir interesų. Visiškai normalu norėti dalytis partnerio pomėgiais ir interesais, tačiau turite turėti savo pomėgius, kad galėtumėte tobulėti. Žinoma, verta bent jau išbandyti tai, kas jam ar jai patinka, bet jei paaiškės, kad tai “ne jums”, visada galite grįžti prie savo hobio.

KO NETURĖTUMĖTE DARYTI:

Leisti santykiams pakeisti požiūrį į save ir savo pasiekimus.

Mūsų asmenybę apibūdina mūsų stipriosios pusės ir pasiekimai – mokykloje, darbe, dvasiniame tobulėjime – ir šie pasiekimai priklauso tik jums.

Tapti per daug priklausomu nuo santykių ar partnerio.

Santykiai nepanaikina jūsų atsakomybės rūpintis savimi ir savo jausmais. Patys įveikdami sunkumus ugdote savo stiprybę ir atsparumą.

Be galo daug kalbėti apie savo partnerį ir santykius.

Kai esame laimingi (o dažnai ir nelaimingi), norime pasidalyti savo džiaugsmais ir liūdesiu su artimiausiais žmonėmis. Kad ir kaip norėtumėte papasakoti, kas vyksta jūsų asmeniniame gyvenime, geriau nuo to susilaikykite, nes pasakę ką nors blogo apie savo partnerį (žinoma, jei tai nėra smurtas šeimoje), įtraukiate tą žmogų į savo asmeninius santykius.

Ignoruoti santykius su kitais žmonėmis.

Visi santykiai – šeimos, socialiniai ir meilės – yra svarbūs mūsų augimui ir vystymuisi. Sveiki meilės santykiai visada leidžia partneriams skirti laiko, dėmesio ir rūpesčio ne tik vienas kitam, bet ir draugams bei artimiesiems.

Greitai „pereiti“ nuo vienų santykių prie kitų.

Po išsiskyrimo iš karto neieškokite naujo partnerio. Svarbu pirmiausia įveikti išsiskyrimo liūdesį, susitvarkyti su savo jausmais ir nuspręsti, kas mes esame patys savaime, be santykių. Neturėtumėte naudotis santykiais kaip pasiteisinimu nespręsti savo problemų ir „pabėgti“ nuo asmeninio tobulėjimo.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos