Kaip nerimas ir stresas kankina mūsų kūną?

Kaip nerimas ir stresas kankina mūsų kūną

Dažnai net nepastebime mus užvaldžiusio streso ir nerimo. Vis tik, jei nepatingėsime atkreipti dėmesio į mūsų pačių kūno skleidžiamus signalus – suvoksime mus supančio streso/nerimo lygį.

Stresas ir nerimas yra nuolatiniai gyvenimo palydovai. Visiškai jų išvengti neįmanoma. Tačiau jei nuolat jaučiatės išsekę ir pavargę, tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Svarbu atpažinti nerimą fiziologiniu lygmeniu, išgirsti ir suprasti, ką sako jūsų kūnas. Pateikiame keletą pagrindinių ženklų, kurie padės atpažinti savo nerimo lygį ir paskatins jus imtis veiksmų.

Ženklai, įspėjantys apie padidėjusį nerimo/streso lygį

Migrena

Gali būti, kad naktį griežiate dantimis dėl darbe ar namuose patiriamo streso. Pernelyg didelis stresas kitą dieną gali pasireikšti migrena. Ar jaučiate šiuos simptomus? Gerkite daug vandens ir stenkitės pailsėti. Jei įmanoma, išeikite iš darbo anksčiau, atšaukite susitikimą su draugais, o vakare atsipalaiduokite karštoje vonioje.

Žarnyno problemos

Nerimą neretai gali lydėti nemalonus jausmas skrandyje. Taip pasireiškia nerimui būdinga aktyvuota “bėgimo, kovos arba sustingimo” būsena. Tai žinant lengviau išsiaiškinti daugelį dalykų, pavyzdžiui, kodėl tam tikri maisto produktai mums netinka arba kodėl patiriame stresą ir prarandame apetitą.

Raumenų įtampa

Nerimas gali pasireikšti raumenų skausmu, todėl labai svarbu skirti savo kūnui pakankamai meilės ir dėmesio, kurio jis nusipelno.

Pavyzdžiui, masažas gali atrodyti kaip mada, užgaida. Tiesą sakant, tai veiksmingas būdas atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą. Daugelis žmonių nesuvokia, kokie įsitempę yra, kol neapsilanko masažo salone.

Raumenų sustingimą taip pat gali padėti sumažinti tempimo pratimai, joga ir kt.

Nuovargis ir ligos

Daugelis žmonių nuolat pervargsta ir lengvai suserga gripu ar peršalimo ligomis. Taip yra dėl to, kad organizmas negali visą laiką dirbti geriausiu pajėgumu.

Be to, stresas sukelia miego trūkumą. Galbūt esate prie to pripratę, bet žinokite, kad sėsti prie vairo, kai jums trūksta miego, yra tas pats, kas vairuoti apsvaigus nuo alkoholio. Tie, kurie miega mažiau nei keturias valandas per naktį, 12 kartų dažniau patenka į autoįvykį nei tie, kurie miega bent septynias valandas.

Atminkite du svarbius dalykus:

Esame įpratę įsikišti tik tada, kai kažkas organizme nustoja veikti. Vis tik turime mąstyti aktyviau: atkreipti dėmesį į tai, kas stiprina kūną ir protą – mankšta, sąmoningumo praktika, meditacija ir tinkama mityba.

Exit mobile version