Skyrybos ne visada būna abipusis sprendimas: dažnai vienas iš partnerių turi sutikti su kitos šalies noru nutraukti santykius. Kaip gebėti susidoroti su „karštais“ jausmais skyrybų metu?
Patarimai
NESIVADOVAUKITE NUOSKAUDOMIS
Pykčiui ir apmaudui kartais sunku atsispirti. Tai vienas iš atsisveikinimo etapų, kurį reikia įveikti, tačiau veikti vadovaujantis noru atkeršyti partneriui yra blogiausia, ką galite padaryti. Jei norite jam paskambinti ar parašyti piktą žinutę, priversti jį blogai atrodyti šeimos ar draugų akivaizdoje – išeikite pasivaikščioti, nueikite į baseiną arba pradėkite sportuoti namuose, t. y. psichinę energiją paverskite fizine.
Jei tai neįmanoma, pabandykite giliai įkvėpti ir sulaikyti kvėpavimą. Tai suteikia jums galimybę nusiraminti ir nedaryti klaidų veikiant užplūdusioms emocijoms. Pokalbis su psichologu gali padėti jums pažvelgti į situaciją atsainiau ir persiorientuoti. Jūsų agresija nesugrąžins partnerio, tačiau dėl jos jums bus sunkiau rasti bendrą kalbą ir kompromisą.
NEAŠTRINKITE KONFLIKTO
Jei kivirčai ilgą laiką buvo įprasta jūsų gyvenimo dalis, o dabar jūsų partneris pirmą kartą prakalbo apie skyrybas, pasistenkite sukurti ramią atmosferą ir pradėti dialogą. Jo sprendimas gali atrodyti galutinis, bet galbūt viskas, ko jis nori, yra grįžti į įprastas vėžes. Skyrybos jam tėra galimybė užbaigti jūsų konfliktus, o giliai širdyje jis nori visai ko kito.
PASITRAUKITE IŠ SAVO VAIDMENS
Pagalvokite, kaip elgiatės kivirčo situacijoje. Dažnai vaidmenys pasiskirsto gana aiškiai: vienas partneris yra kaltintojas, o kitas bando apsiginti. Kartais vaidmenys pasikeičia, tačiau ratas lieka uždaras, o tai neskatina vienas kito supratimo ir noro viską išsiaiškinti.
PAGALVOKITE, KAM SKIRTI SANTYKIAI
Pasitaiko, kad mes nemylime savo partnerio tiek, kiek mylime šeimos statusą, jo teikiamą saugumo ir stabilumo jausmą. Deja, bet kita pusė tai tikrai jaučia, net jei mes patys dar nesuvokiame savo motyvacijos aspektų.
Pagalvokite, kaip jūsų santykiuose nustatomos ribos. Net jei negalite išsaugoti esamų santykių ar santuokos, pagarba partnerio erdvei ir teritorijai, sprendimams ir norams padės lengviau išgyventi išsiskyrimą ir kurti kitus santykius pagal sveikesnį scenarijų.