Kaip perrašyti savo gyvenimo istoriją


Gyvenimo istorija

Mes pasakojame žmonėms ir sau savo gyvenimo istorijas apie tai, kas esame, kas mums nutiko ir koks yra pasaulis. Kiekvienuose naujuose santykiuose galime laisvai rinktis, ką pasakoti, o ko ne. Kas verčia mus vėl ir vėl kartoti neigiamus dalykus? Juk galima papasakoti savo gyvenimo istoriją, net ir labai sunkią, taip, kad ji suteiktų mums jėgų, įkvėptų ir nesukeltų pykčio ar poreikio jaustis auka.

Mažai kas supranta, kad istorijos, kurias pasakojame apie savo praeitį, keičia mūsų ateitį. Jos formuoja požiūrį ir suvokimą, daro įtaką pasirinkimams ir būsimiems veiksmams, kurie galiausiai nulemia mūsų likimą.

Kaip gyventi gyvenimą be pykčio dėl kiekvienos nesėkmės, svarbiausia – atleisti, atsako psichologinių bestselerių autorė, Amerikos scenaristų gildijos apdovanojimo už geriausią psichologinio serialo scenarijų laimėtoja Tracy McMillan.

Ji teigia: „Išmokite kitaip mąstyti ir kalbėti apie tai, kas nutiko jūsų gyvenime, ypač apie įvykius, kurie kelia nusivylimą ar pyktį. Turite absoliučią galią savo istorijai. Be abejo, kiti žmonės bandys jus įtikinti priimti jų versiją, bet rinktis turite jūs.“

Tracy McMillan pasakoja, kaip ši tiesa pasitvirtino jos gyvenime.

MANO GYVENIMO ISTORIJA

Tracy McMillan

MANO GYVENIMO ISTORIJA (SCENARIJUS NR.1)

“Mane užaugino globėjai. Mama Linda mane paliko. Mano tėtis Fredis pateko į kalėjimą. Teko pereiti daugybę globos namų, kol galiausiai apsigyvenau geroje šeimoje, kurioje gyvenau ketverius metus.

Tada tėvas grįžo, pareikalavo manęs ir išsivežė iš tos šeimos gyventi pas save ir savo draugę. Netrukus po to jis vėl dingo, o aš likau su jo mergina, kol man sukako 18 metų, ir gyventi su ja buvo labai nelengva.“

Pakeiskite požiūrį į savo gyvenimo istoriją ir pyktis savaime išnyks. Mano gyvenimo suvokimas buvo dramatiškas ir atitiko mano istorijos versiją, kuri susiformavo po vidurinės mokyklos: “Tracy M.: nepageidaujama, nemylima ir vieniša”.

Buvau siaubingai supykusi ant Lindos ir Fredžio. Jie buvo košmariški tėvai ir elgėsi su manimi šiurkščiai ir nesąžiningai. Tiesa?

Ne, tai ne tiesa. Nes tai tik vienas iš būdų pažvelgti į faktus.

Pateikiu „perdirbtą“ mano istorijos versiją.

MANO GYVENIMO ISTORIJA (SCENARIJUS NR. 2)

“Aš gimiau. Kai šiek tiek paaugau, pažvelgiau į savo tėvą, kuris, tiesmukai tariant, buvo didelis girtuoklis, ir į motiną, kuri mane paliko, ir pasakiau sau: “Aš tikrai galiu padaryti geriau nei jie”.

Stengiausi ir po kelių nesėkmingų bandymų, iš kurių daug sužinojau apie gyvenimą ir žmones, man vis dėlto pavyko patekti į labai malonią liuteronų kunigo šeimą.

Jis turėjo žmoną ir penkis vaikus, ir ten aš susipažinau su viduriniosios klasės gyvenimu, mokiausi gražioje valstybinėje mokykloje ir gyvenau tokį ramų ir stabilų gyvenimą, kokio niekada nebūčiau turėjusi su Linda ir Fredžiu.

Prieš paauglystės nesutarimus su šiais nuostabiais, bet itin konservatyviais žmonėmis, atsidūriau feministės namuose, kuri supažindino mane su daugybe radikalių idėjų ir meno pasauliu, o svarbiausia – leido žiūrėti valandų valandas televizorių, taip sudarydama sąlygas dabartinei mano, kaip rašytojos, kuri rašo televizijai, karjerai.”

IŠVADA

Pabandykite į dalykus pažvelgti kitaip.

Pradėkite galvoti, kaip perrašyti savo gyvenimo istoriją. Atkreipkite dėmesį į epizodus, kai patyrėte daug skausmo: bjaurus santykių nutrūkimas po studijų, ilga vienatvės juosta sulaukus trisdešimties, sunki vaikystė, didelis nusivylimas karjeroje ar kt.

Pabandykite į visus įvykius pažvelgti kitaip: galbūt jums pavyks perkelti dėmesį ir daugiau nepatirti nemalonių išgyvenimų. O jei tuo metu galite pasijuokti, tuo geriau. Leiskite sau būti kūrybingiems!

Tai yra jūsų gyvenimas, kurį gyvenate tik vieną kartą. Pakeiskite požiūrį į savo istoriją, perrašykite savo gyvenimo scenarijų taip, kad jis pripildytų jus įkvėpimo ir naujų jėgų. Taip natūraliai išnyks užslėptas pyktis.

Jei seni išgyvenimai vėl sugrįžta, pasistenkite į juos nekreipti dėmesio – jums svarbu sukurti naują istoriją. Iš pradžių bus nelengva, bet netrukus pastebėsite, kad jūsų gyvenime prasideda teigiami pokyčiai.


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos