Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip rasti gerų dalykų savo trūkumuose? Patarimai perfekcionistams

Neviltis, beviltiškumas ir nusivylimas – tai nuviltų lūkesčių atgarsiai. Kai kuriems žmonėms, ypač perfekcionistams, ypač sunku susitaikyti su nesėkmėmis, bet ar ne geriau nustoti save gniuždyti ir suvokti, kad netobulumas gali būti gražus?

Kaip žinia, perfekcionistai yra labai reiklūs sau ir aplinkiniams, o jei jų lūkesčiai nepasiteisina, pradeda kentėti – nervintis, pykti, liūdėti. Jie negali pakęsti minties apie galimą nesėkmę.

Kaip nustoti suvokti gyvenimą kaip galimų praradimų virtinę? Išmokite išsikelti realius tikslus ir suskirstyti juos į mažus uždavinius, kuriuos galima atlikti per vieną dieną. Tada viskas pavyks – be nereikalingo streso ir nusivylimo.

Pabandykime patikėti, kad viskas šiame pasaulyje, kad ir kaip netobula atrodytų, yra savaip tobula. Leiskime sau būti netobuliems. Kai nustojame stengtis, kad viskas būtų tobula, tampa lengviau kvėpuoti. Štai kaip tai padaryti.

Būkite realistai

Patarimai perfekcionistams

Būkite realistai

Perfekcionistai linkę kelti nerealiai aukštus reikalavimus ne tik sau, bet ir kitiems. Kadangi pasiekti tokį rezultatą yra praktiškai neįmanoma, jie jaučiasi nusivylę ir nuskriausti. Patarimas – reikia sumažinti lūkesčių kartelę iki protingo lygio.

Užrašykite ilgalaikį tikslą ir suskirstykite jį į mažesnius etapus, tarkime, savaitės etapus. Pažymėkite kiekvieną įveiktą etapą. Galiausiai jums pavyks. Toks metodas padeda susikaupti ir susidoroti su baimėmis ir abejonėmis (bet kai bandote atlikti ką nors grandiozinio be konkretaus plano, jos neišvengiamai kyla).

Pasigailėkite savęs

Pasigailėkite savęs

Ar žinote frazę: „griežčiausias kritikas yra mūsų viduje”? Taip stengiamės pasiekti tobulą rezultatą, kad, jei kas nors nepavyksta, patys save sunaikiname. Pernelyg didelė savikritika verčia mus jaustis prastesniais. Tačiau niekas nėra tobulas, kiekvienas patiria klaidų ir sunkumų.

Įprotis nuolat save barti atima jėgas ir stumia mus į tamsią neigiamų emocijų duobę. Kai atleidžiame sau už klaidas, galime tikėti, kad kitą kartą viskas bus gerai. Jei nepavyksta, nepasiduokite: padarykite pauzę ir pradėkite iš naujo. Būkite savimi patenkintas, pakalbėkite su savimi, pasivaikščiokite ir jūsų energija atsigaus.

Nesustokite

Užuot kiekvieną klaidą vertinę kaip žlugimą, žiūrėkite į ją kaip į neatsiejamą judėjimo į priekį dalį. Klysti galima, tik taip įgyjama patirties ir pasiekiama sėkmė. Jei nepavyksta, bandykite dar kartą.

Vertinkite savo savybes, o ne pasiekimus

Tie, kurie savo vertę matuoja asmeniniais pasiekimais, nevalingai stengiasi pranokti patys save ir turi nuolat įrodinėti, kad yra geresni už kitus. Pavojingas įprotis – visada stengtis laimėti, lemia pervargimą ir didėjantį nerimą.

Kiekvienas iš mūsų yra vertingas pats savaime, nepriklausomai nuo to, ką pasiekėme ar ką geriausiai mokame. Svarbiausia – būti kuo geresne asmenybe, todėl daugiausia dėmesio skirkite savo savybėms, stiprybėms ir gebėjimams, o ne apdovanojimų skaičiui.

 

Mėgaukitės procesu kai siekiate savo tikslų

Perfekcionistų savivertė glaudžiai susijusi su jų pasiekimais, todėl jie susikoncentruoja ties rezultatu ir nesugeba mėgautis procesu. Pradėdami sudėtingą projektą, nepamirškite išlaikyti susidomėjimo: įgyti naujos patirties yra puiku. Ar ne to norėjote?

Jei turite daryti tai, kas jums nepatinka, sutelkite dėmesį į detales. Taip galėsite daug sužinoti apie save ir įsitikinti, kad galite sėkmingai daryti tai, kas jums nepatinka. Galimybė pasinerti į procesą sumažina nervinę įtampą, kylančią laukiant galutinio rezultato, o svarbiausia – kartu su naujais įgūdžiais išmokstame svarbių gyvenimo pamokų.

Būkite savimi

Perfekcionistams patinka, kai juos giria tėvai, mokytojai, viršininkai. Tame nėra nieko blogo, jei tik nepradedate pataikauti kitiems atsisakydami savęs.

Tie, kurie visada stengiasi įtikti kitiems, gyvena nuolatiniame nerime – kas bus, jei jie nebus patenkinti? Jei taip atsitinka, jie kaltina save. Susitelkimas į kitus reiškia, kad jums rūpi tik kitų gerovė ir neatsižvelgiate į savo vertybes, poreikius ir troškimus. Tačiau juk svarbiausi sėkmės ingredientai yra meilė sau ir savirealizacijos troškimas.

Viskas tobula

Nesistenkite, kad viskas būtų tobula

Kartais perfekcionistai įsakinėja sau net dėl menkiausių dalykų. Įprasti namų ruošos darbai virsta itin svarbiomis užduotimis: baldus reikia nupoliruoti iki blizgesio, raukšles sulyginti „pagal liniuotę”, esė perrašyti penkis kartus, kad būtų išvengta klaidų. Dažnai tai baigiasi fiziniu ir nerviniu išsekimu.

Tai nereiškia, kad reikia viską daryti pusėtinai, tiesiog nepamirškite, kad iš esmės neįmanoma pasiekti tobulumo.

Mylėkite savo netobulumus

Niekas nėra tobulas ir jūs nesate vienintelis. Visi darome klaidų, visi turime silpnybių. Viena iš didžiausių gyvenimo išminčių yra gebėjimas pripažinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Taip mokomės tiesiog būti, gyventi harmonijoje su savimi, be nereikalingų lūkesčių ir nusivylimų. Labai svarbu mylėti save, kitaip negalėsime mylėti ir priimti kitų.

Besąlygiška meilė nepaiso trūkumų ir silpnybių. Besąlygiškai mylėti save – reiškia būti geranoriškesniam sau, išmintingai paskirstyti laiką, pailsėti, kai to reikia, ir rasti išteklių neatidėliotinoms užduotims atlikti. Kai nusprendžiame atsikratyti perfekcionizmo, gyvenimas tampa lengvesnis: pagaliau priimame pasaulį tokį, koks jis yra, nepaisant jo trūkumų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *