Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip suprasti, ar draugystė išblėso?

Krizių kupini laikai yra gera proga atidžiau pažvelgti į mus supančius žmones ir pagalvoti, ar ne laikas su kai kuriais iš jų atsisveikinti.

Draugystė – ar ji amžina?

Neseniai socialiniuose tinkluose buvo išplatintas keturių klausimų sąrašas, kuris padės jums atlikti draugystės „auditą“ ir nuspręsti, ar turėtumėte palaikyti ryšį su vienu ar kitu pažįstamu.

 

Klausimai:

Ar mūsų santykiai vis dar būtų geri, jei pats nesiimčiau iniciatyvos?

Kokį “poskonį” man palieka santykiai su šiuo žmogumi?

Ar man pavyko nustatyti sveikas asmenines ribas mūsų bendravime ir ar draugas jų laikosi?

Ar dažnai padedame vienas kitam ir ar pusiausvyra nėra pažeista?

Džordžtauno universiteto psichologė Andrea Bognor mano, kad šie klausimai gali būti naudingi, tačiau į juos reikėtų atsakyti atsižvelgiant į visų jūsų santykių kontekstą ir istoriją.

Jei draugas pastaruoju metu mažai dėmesio skiria jums, pagalvokite apie galimas priežastis – galbūt jis tiesiog išgyvena sunkų gyvenimo laikotarpį?

“Galbūt jis išgyvena sunkų ar pereinamąjį laikotarpį, pavyzdžiui, mirus vienam iš tėvų arba gimus vaikui. Arba su jumis nebendravo dėl psichologinių problemų, depresijos ar nerimo. Jei jūsų santykiai nesiklosto,  svarbu žinoti, ar tai laikina ir suprantama, ar vis tik – ne”, – sako ji.

Jei, kad ir kaip bebūtų gaila, supratote, kad draugas jums daro tik neigiamą įtaką, turbūt atėjo laikas su juo atsisveikinti.  Kaip nutraukti santykius, sukeliant kuo mažiau skausmo abiem pusėms? Atsakymus rasite šiame straipsnyje.

KAIP SUPRASTI, KADA DRAUGYSTĖ BAIGĖSI?

Ne kiekvienai draugystei lemta tęstis visą gyvenimą, tai normalu. Žinoma, niekas nesiūlo atsikratyti draugų dėl pirmo smulkaus nusižengimo. Tačiau verta leisti sau nustoti bendrauti su tam tikrais žmonėmis, jei santykiai su jais nebekelia teigiamų emocijų.

“Neprivalote draugauti su žmonėmis, kurie eina kitu gyvenimo keliu arba nėra pasirengę padėti jums siekti savo tikslų. Būna atvejų, kai vienas kitą “išaugame”. Tai natūralu, nes mes vystomės ir keičiamės”, – primena psichoterapeutė Deborah Daly.

Stipri draugystė reiškia abipusę paramą: net jei ji ne visada būna tobulai subalansuota, tačiau ilgainiui turėtų būti daugiau ar mažiau “lygi”.

Jei draugas yra savanaudis ir nuolat reikalauja laiko, dėmesio ir paramos, tačiau neatsilygina tuo pačiu, santykiai gali būti laikomi pašliję.

Kitas rimtas ženklas – vien mintis, kad pamatysite draugą, jus išvargina. “Galimybė pasimatyti slegia, nors anksčiau visada tuo džiaugdavaisi. Galbūt šis žmogus pradėjo daryti dalykus, kurie prieštarauja jūsų principams, ir jūs svarstote, ar norite draugauti su tokiu žmogumi”, – sako Deborah Daly.

“Atkreipkite dėmesį į emocijas, kurias jaučiate, kai draugas jums parašo arba pasiūlo susitikti”, – pataria psichologė Marie Land. Jei kyla nerimas ar bloga nuojauta, verta susimąstyti.

Draugystė – ar ji amžina

KAIP TEISINGAI NUTRAUKTI SANTYKIUS SU DRAUGU?

Kai kalbama apie romantiškus santykius, manoma, kad negalima leisti jiems tiesiog išblėsti savaime. Tačiau tiek Deborah Daly, tiek Marie Land mano, kad tai priimtina santykiuose su draugais. “Nemanau, kad visada būtina aiškiai pasakyti draugui, kad nenorite palaikyti santykių. Dažnai pakanka palaipsniui nutraukti bendravimą, ir jis pats tai supras”, – aiškina Deborah Daly.

Marie Land pritaria šiam požiūriui: “Bendravimą su draugu įsivaizduokite kaip teniso mačą. Pradėkite atsakyti vienu “padavimu” už kiekvienus du draugo “padavimus”. Palaipsniui duokite suprasti, kad esate užsiėmęs ir nepasirengęs bendrauti.

Jei norite atkurti santykius, verta paaiškinti, kas dabar yra negerai; jei ne, nebūtina nurodyti konkrečios priežasties, kodėl nebenorite leisti laiko kartu.

“Aš už sąžiningumą, bet kartais turi teisę nesijausti labai blogai, kai draugystė nutrūksta. Nieko blogo, jei nekaltai meluoji, pavyzdžiui, “Dabar skiriu tiek daug laiko darbui ir pomėgiams, kad retai išeinu su draugais!”

Tačiau jei šis asmuo buvo artimas jūsų draugas ir manote, kad privalote jam ar jai pasiaiškinti, arba tarp jūsų yra neišspręstų klausimų, Deborah Daly pataria pakviesti jį ar ją puodeliui kavos ir viską aptarti: “Leiskite jam ar jai žinoti, kad abu išaugote iš šių santykių ir visiems bus geriau, jei ateityje bendrausite tik retkarčiais. Būkite pasirengę, kad draugas gali įsižeisti ar supykti, ir turėkite planą, kaip spręsti susidariusią situaciją.“

“Jei draugas nesugeba priimti užuominų, jūsų pareiga sąžiningai ir tiesiai jam paaiškinti (kad ir koks nepatogus būtų pokalbis), kad jūsų gyvenimo keliai išsiskyrė”, – aiškina Andrea Bognor.

Deja, nė vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo susidūrimo su toksiškais žmonėmis. Toksiškumas gali pasireikšti įvairiais būdais. Tačiau svarbus gyvenimo įgūdis, kurį reikia išsiugdyti, yra pasiryžimas pasipriešinti bet kokiam manipuliavimui ir visoms galimoms toksiškumo apraiškoms santykiuose. Kartais geriausias pasirinkimas norint tai padaryti – atsisveikinimas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai