Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip trapią mergaitę užauginti stipria moterimi?

Norime, kad mūsų vaikai būtų laimingi, tačiau suprantame, kad negalime nuo visko jų apsaugoti. Suprantame, kad jiems reikia pažinti pasaulį, bet bijome, kad kas nors juos įskaudins… Kaip galime padėti savo dukrai užaugti stipria ir nepriklausoma moterimi? Atsakymai – šiame straipsnyje.

Dukra – kaip jai padėti?

Svajojame, kad mūsų dukros būtų laimingos ir sunkiai to siekiame. Garsiai joms skaitome, ruošiame jas mokyklai, jos sportuoja ir muzikuoja, jas lanko svečiai… Stengiamės palaikyti jų savigarbą. Sakome joms, kad jos gali tapti kuo tik nori… Tačiau būtent dėl tokio auklėjimo jos išmoksta atitikti lūkesčius. Joms svarbu, ką apie jas galvoja aplinkiniai, jos stengiasi būti laikomos geromis.

Turbūt daugumai kyla klausimas: kas čia blogo? Atsakymas: geroji mergaitė yra išnaudojama ir ja manipuliuojama. Ji stengiasi iš visų jėgų, bet negali visiems įtikti. Mes užprogramuojame ją nesėkmei. Ji nori, kad visi būtų laimingi. Ji stengiasi būti gera, nes kitaip mama ir tėtis supyks, mokytojai įsižeis, o draugai nusigręš.

Ji pataikauja, kad jaustųsi svarbi, galvoja apie kitų jausmus ir pamiršta apie save, nuvertina savo svajones ir troškimus. Kaip nustoti auklėti „geras mergaites” ir užauginti stiprias nepriklausomas moteris?

Patarimai kaip uzauginti stipria moteri

Patarimai, padėsiantys užauginti stiprią moterį

PAGIRKITE JĄ UŽ TAI, KAD ATLIEKA NAMŲ RUOŠOS DARBUS

Tačiau nesakykite jai, kad negalite gyventi be jos pagalbos, puoselėkite jos nepriklausomybę, nepririškite jos.

IŠKLAUSYKITE JĄ, KAI JI PYKSTA

Leiskite jai visada kalbėti apie tai, kas jai nepatinka. Norint užauginti nepriklausomą moterį, reikia gyventi su mergaite, kuri turi savo nuomonę. Neužčiaupkite jos ir nenuvertinkite jos požiūrio. Taip ji išmoks pasipriešinti užgauliotojams, mokytojams, partneriui, viršininkui ir kt.

 

APTARKITE JOS IDĖJAS, PAGIRKITE ATKAKLUMĄ IR PROBLEMŲ SPRENDIMO ĮGŪDŽIUS

Mažiau diskutuokite apie jos išvaizdą, svorį ar maisto pomėgius. Jūsų dukra turi žinoti, kad ją mylite, nepaisant to, kaip ji atrodo.

Dukra

MOKYKITE RIZIKUOTI

Mergaitės, kurios moka rizikuoti, geriau save vertina ir yra atsparesnės.

LEISKITE JAI SAVARANKIŠKAI SPRĘSTI PROBLEMAS

Leiskite jai kuo dažniau įveikti iššūkius be jokios pagalbos. Galite su ja aptarti strategijas, bet leiskite jai pačiai priimti sprendimą. Leiskite jai jaustis savo gyvenimo šeimininke.

MOKYKITE, KAIP NUSTATYTI RIBAS

Mergaitė turi teisę į savo asmeninę erdvę, daiktus ir jausmus, ir tai turi būti gerbiama. Neverskite jos viskuo dalytis. Jos mėgstamiausi drabužiai, žaislai ir paslaptys turėtų priklausyti tik jai.

NEVERSKITE JOS ATITIKTI JŪSŲ LŪKESČIŲ

Jūsų dukrai gali būti sunku bendrauti su bendraamžiais ir ji gali konfrontuoti su jumis. Pasikalbėkite su ja apie jos požiūrį ir aptarkite konfliktų sprendimo būdus, tačiau nebandykite jos priversti bendrauti ir draugauti su visais, nenuvertinkite jos jausmų.

NEVERSKITE JOS BŪTI MALONIA SU VISAIS

Suteikite dukrai balsą ir pasirūpinkite, kad ji juo naudotųsi.

IŠMOKYKITE DUKRĄ BŪTI STIPRIA

Paaiškinkite, kad pasaulyje yra daug žmonių, kuriems sekasi prasčiau nei jai ir jos šeimai, ir kad stiprieji ir laimingieji turi padėti silpniesiems. Rodykite jai pavyzdį: nustatykite sveikas ribas, dirbkite su jos savigarba.

DŽIAUKITĖS, KAD JI NE TOKIA KAIP JŪS

Neperkelkite jai savo baimių ir išgyvenimų. Mergaitėms neužtenka būti gražioms, jas reikia mokyti, kaip gyventi konkurencingame pasaulyje, joms reikia priemonių, kurios padėtų tapti stipriomis.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *