Keturių dienų darbo savaitė: kaip naujasis darbo grafikas keičia darbuotojų gyvenimą?

Keturių dienų darbo savaitė

Apie darbo savaitės sutrumpinimą nuo penkių iki keturių dienų kalbama jau ne vienerius metus. Per tą laiką mokslininkai atliko įvairius tyrimus, atskleidžiančius, kaip ši sistema veikia darbuotojų fizinę ir psichinę būklę. Pateikiame vieno iš tyrimų išvadas.

TYRIMAS

Britų mokslininkai atliko didžiulį tyrimą. Daugiau kaip 60 vietos bendrovių ir įmonių šešiems mėnesiams perėjo prie keturių dienų darbo savaitės ir tai turėjo stebėtinai teigiamą poveikį darbuotojų psichinei ir fizinei savijautai – žmonės pradėjo mažiau sirgti, tapo daug laimingesni ir ramesni.

Tyrimas buvo vykdomas 2022 m. birželio-gruodžio mėn. Jame dalyvavo įvairios įmonės – nuo bankų, internetinės prekybos milžinų ir IT įmonių iki grožio salono, animacijos studijos ir kavinės, prekiaujančios žuvimi su bulvytėmis – populiariu britų greituoju maistu. Šios įmonės 20 proc. sutrumpino darbo valandas, išlaikydamos tą patį darbo užmokestį, ir įvedė papildomą laisvą dieną per savaitę.

REZULTATAI

Poveikis buvo stulbinantis – 65 proc. mažiau nedarbingumo dienų, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, ir 57 proc. mažiau žmonių, norinčių nedelsiant išeiti iš darbo. Darbuotojai pranešė apie daug mažesnį nuovargį, nervingumą ir nerimą, retesnius streso ir perdegimo simptomus, geresnę nuotaiką ir didesnį malonumą eiti į darbą.

Be to, dėl trečios laisvos dienos žmonės galėjo daugiau laiko skirti vaikams, šeimai, naminiams gyvūnams, savo pomėgiams, labiau atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu.

Trumpai tariant, toks paprastas žingsnis, kaip darbo savaitės sutrumpinimas, padarė darbuotojus laimingesnius. Beje, darbo našumas tik padidėjo, o įmonių pelnas ne tik išliko toks pat, bet, kai kuriais atvejais, netgi padidėjo.

Exit mobile version