Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl įsimylime iš pirmo žvilgsnio: biologinė šio reiškinio kilmė

Ar per pirmąjį pasimatymą tarp jūsų įsižiebs chemija? Pasirodo, kad tai nepriklauso nuo to, ar jums patinka vienas kito išvaizda, ar ne. Ir net nesvarbu tai, kad jus sieja bendra meilė vienokioms ar kitokioms televizijos laidoms, maistui, gyvūnams… Svarbu visai ne tai… Kas gi? Atsakymas – šiame straipsnyje.

Meilė iš pirmo žvilgsnio

Iki šiol nebuvo visiškai aišku, kokie biologiniai ar elgesio mechanizmai lemia svarbiausią sprendimą, kurį žmogus priima pirmą kartą sutikęs potencialų partnerį: įsimylėti jį ar ne.

Remiantis klasikine evoliucijos teorija, partneriai pasirenkami pagal fizinį patrauklumą ir vaisingumo požymius. Tačiau tai nepaaiškina, kodėl tarp kai kurių žmonių jau per pirmąjį pasimatymą atsiranda tam tikra „chemija”, t. y. pasąmoningas potraukis vienas kitam, o kitiems, nepaisant jų išorinio patrauklumo, nieko panašaus neatsiranda.

Norėdami suprasti šią problemą, Jeruzalės hebrajų universiteto Psichologijos katedros mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 46-ios poros, kurios anksčiau nebuvo tarpusavyje susitikusios.

Kiekvienai porai buvo skirtas penkių minučių pasimatymas. Tuo metu tyrėjai stebėjo, kaip kinta kiekvieno dalyvio odos elektrinis aktyvumas, naudodami ant riešo nešiojamą elektroninę apyrankę. Tyrėjai taip pat stebėjo nesąmoningus dalyvių judesius – kaip jie linkčiojo galva, judino rankas, keitė kūno padėtį ir judino kojas. Po pasimatymo pora buvo apklausta apie romantišką susidomėjimą ir seksualinį potraukį, kurį jautė arba nejautė vienas kitam.

Rezultatai labai aiškiai parodė, kad vyro ir moters fiziologinė ir elgesio sinchronizacija turėjo lemiamą reikšmę pasimatymo rezultatui.

Meilė iš pirmo žvilgsnio

Kada romantiškos ir seksualinės traukos tikimybė yra didžiausia?

Jei sąveikos metu odoje rezonuoja elektrinis aktyvumas:

Jei tiek vyras, tiek moteris nesąmoningai pradeda derinti savo judesius prie potencialaus partnerio judesių.

Šis mechanizmas ypač svarbus moterims – kuo aukštesnį sinchronizacijos lygį rodo vyras, tuo didesnį seksualinį patrauklumą jis turi.

Tiesa, mokslininkai pripažįsta, kad kol kas tiksliai nežino, kur priežastis, o kur pasekmė – sinchronizacija didina patrauklumą, ar traukos jausmas verčia sinchronizuotis. Mokslininkai jau planuoja toliau tirti šį klausimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *