Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl moterys dažniau kreipiasi dėl skyrybų nei vyrai? 

Kodėl moterys nusivilia vedybiniais santykiais ir inicijuoja gyvenimą atskirai arba skyrybas? Kaip išsaugoti sąjungą, kuri nebuvo tokia ideali, kaip įsivaizdavote?

SKYRYBŲ INICIATORIAI

Kova už moterų teises nenuėjo veltui: jos pradėjo nebebijoti nutraukti nesveikus ir nelaimingus santykius. Moterys sako „gana”, kai partneris atsisako prisiimti atsakomybę ir vykdyti savo įsipareigojimus. Be to, šiandien skyrybos ar gyvenimas atskirai nėra toks sudėtingas kaip anksčiau. Žinoma, „emocinė kaina” moterims vis dar yra didelė: išsiskyrimas dažnai nėra lengvas.

Tyrimai rodo, kad moterys dažniau skundžiasi, kad yra nelaimingos savo santykiuose, ir nėra pasirengusios su tuo taikstytis.

Stanfordo universiteto sociologijos profesorius Michaelas Rosenfeldas nustatė, kad 69 proc. atvejų skyrybas inicijavo moterys. Kodėl?

SKYRYBŲ INICIATORIAI

NUMATYTIEJI LŪKESČIAI

Daugelis žmonių vis dar sudaro santuoką, susiedami tam tikrus lyčių vaidmenis ir elgesį su ilgos ir laimingos santuokos samprata. Pvz.:

„Tikiuosi, kad mano poreikiams teiksi pirmenybę, nes aš taip elgiuosi su tavo poreikiais.”

„Tikiuosi, kad pasidalysi su manimi savo emocijomis.”

„Tikiuosi, kad mes abu stengsimės stiprinti santykius ir tai bus svarbiausias prioritetas.”

Tokiuose lūkesčiuose nėra nieko blogo, tačiau kai jie tampa „numatytaisiais lūkesčiais”, kyla tam tikrų problemų. Moterys tikisi lygiateisės sąjungos – juk gyvename XXI amžiuje. Tačiau praktikoje tai ne visada pasiteisina. Atsiranda prieštaringų lūkesčių: partneriai jaučia nuoskaudą arba kaltę ir pradeda abejoti savo sąjungos ateitimi.

Žinoma, negalima paprasčiausiai suskirstyti vyrų ir moterų į dvi grupes ir kiekvienai priskirti tam tikrą vaidmenį. Svarbu objektyviai vertinti kiekvienos konkrečios poros santykių raidą. Vis dėlto neįmanoma nepripažinti, kad lyčių stereotipai vis dar stiprūs.

ATVIRUMAS

Ne visi santykiai klostysis tradiciniu keliu ir ne visos sąjungos bus visiškai vienodos. Svarbiausia – jūsų poros vertybės. Turime dirbti kartu, kad sukurtume šias vertybes atspindinčius santykius. Norime, kad porų santykiai būtų grindžiami abipuse pagarba, tačiau tam, kad tai įvyktų pasauliniu mastu, reikia laiko.

Psichologas ir knygos „Aistra ir santuoka” autorius Davidas Schnarchas sako: „Niekas jūsų neruošia santuokai, tik pati santuoka“. Svarbiausia, kad poroje esantys žmonės būtų vienas kitam lygiaverčiai partneriai. Juk niekas nenori atsidurti tokioje situacijoje, kai išsiskyrimas yra vienintelė išeitis, nes jis yra vienintelis, kuriam rūpi santykiai ir kuris kalba apie problemas.

Gebėjimas atvirai kalbėtis yra vienas svarbiausių vedybinio gyvenimo įgūdžių. Svarbu mokėti aptarti sunkias mintis ir jausmus nepuolamai ir neužimant gynybinės pozicijos. Tai leidžia išlaikyti artumą net ir sudėtingų pokalbių metu.

Pagalvokite apie problemų sprendimo būdus, kol dar nevėlu. Atvirai pasikalbėkite su partneriu arba kreipkitės pagalbos į terapeutą. Žinoma, abu partneriai turi dirbti prie santykių. Tačiau kartais užtenka vieno, kad santykiai pakryptų nauja, sveikesne linkme.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *