Kodėl vyrai nemėgsta kalbėti apie santykius?


“Tikri vyrai neverkia”, “svarbu pačiam išspręsti problemą”… Šios ir kitos nuostatos, su kuriomis neretas vyras užauga, trukdo jam vėliau užmegzti tvirtus ir ilgalaikius santykius su moterimis.

Nuoširdumas yra ne silpnybė, o stiprybė

Nepamirškite – tai galioja tiek moterims, tiek vyrams.

Aleksas kreipėsi į mane skųsdamasis, kad per pastaruosius penkerius metus jo emociniai ir intymūs santykiai su žmona susilpnėjo. Jis prisipažino, kad atšalimas stumia jį į neištikimybę, tačiau jis vis dar norėjo išsaugoti santykius.

Aptarėme, kaip ir kodėl jo santuoka įstrigo ir ką jis norėtų padaryti, kad situacija pasikeistų. Jis turėjo visas galimybes ir atrodė tam pasiryžęs. Tačiau kai susitikome po mėnesio, pasirodė, kad jis tų žingsnių taip ir nesiėmė. Po metų jis prisipažino: jo žmona pateikė skyrybų prašymą. Tai pasirodė esąs sunkus įvykis, kuriam jis nebuvo pasiruošęs.

Mūsų vidinį augimą rodo ne problemų nebuvimas gyvenime

Mūsų vidinį augimą rodo ne problemų nebuvimas gyvenime, o gebėjimas jas spręsti

Maksas susidūrė su tomis pačiomis problemomis. Prieš ateidamas pas mane, jis pats bandė paveikti situaciją ir, nors bandymai buvo nesėkmingi, toliau kovojo už santykius.

Pirmasis susitikimas ryškiai skyrėsi nuo pokalbio su Aleksu. Jis nesiskundė žmona ir aplinkybėmis, bet nuoširdžiai ieškojo išeities iš susidariusios padėties. Jis įsidėmėjo pokalbio metu gimusias įžvalgas.

Po penkių mėnesių jis man prisipažino, kad vėl jaučiasi laimingas su mylima moterimi. Jie išvyko į dvi romantiškas keliones. Jis tiesiog įgavo antrą kvėpavimą: nusprendė pradėti savo verslą ir įgyvendinti idėjas, kurios anksčiau atrodė pernelyg sudėtingos.

Taigi, kas padėjo Maksui pakeisti santykius ir kas trukdė Aleksui? Per daugybę metų, kai kalbėjausi su daugybe vyrų, supratau, kad tie, kurie nepasiduoda aplinkybėms, turi daug bendro.

Kas jungia tuos vyrus, kurie nepasiduoda susiklosčiusioms aplinkybėms?

Tai silpniausia vyrų vieta. Ypač kai kalbama apie giliai asmeninius išgyvenimus. Daugelis ne tik nenori prašyti pagalbos, bet ir sunkiai pripažįsta sau, kad turi problemų. Esu sutikęs tokių, kurie jas neigia net skyrybų ir šeimos netekties akivaizdoje.

Prašyti paramos yra ne silpnumo, o stiprybės ženklas. Mūsų vidinis augimas – tai ne problemų nebuvimas gyvenime, o gebėjimas jas spręsti. Juk nė vienas sportininkas savo pasiekimų nepasiektų vienas. Už kiekvieno stovi jį palaikančių žmonių komanda. Tokie bendraminčiai reikalingi kiekvienam iš mūsų.

Vyrai, su kuriais dirbau, niekada nepakeitė savo gyvenimo vien dėl mūsų susitikimų ir patarimų iš šalies. Jie neapsiribodavo vien pokalbiais ir nevengdavo analizuoti, kas jų santykius atvedė į aklavietę.

Šie žmonės nesitikėjo patikrintų receptų, kuriuos būtų galima gauti iš išorės, bet ieškojo savų būdų. Jie suprato: joks psichologas ar patikimas draugas negali už tave padaryti to, ką turi padaryti pats. Išgyventi tai, pajusti, ištverti ir rasti jėgų gyventi toliau.

Biologinė emocijų užduotis – paskatinti mus veiksmams, kurie padeda palaikyti fizinę ir psichologinę sveikatą. Tačiau vyrai, dažnu atveju, neturi kuo pasigirti – jie vis dar nėra pasirengę dalytis savo jausmais ir mieliau juos pasilieka sau. Vis dar gajus žalingas požiūris “berniukai neverkia”, sugriovęs daugelio kartų stipriosios lyties atstovų gyvenimus.

Poros santykiai turėtų padėti mums atsiverti ir sulaukti palaikymo. Vyrai, mokantys būti nuoširdūs, jaučiasi daug labiau pasitikintys savimi ir laimingesni.

Jūsų santykiai nusipelno ne mažiau triūso, nei automobilio priežiūra. Pagalvokite, kaip dažnai vežate savo automobilį techninei priežiūrai, tepalų ir padangų keitimui. Tačiau kalbant apie santykius, dauguma metų metus ignoruoja gedimus, kuriems reikia dėmesio. Nenuostabu, kad anksčiau ar vėliau šis sudėtingas mechanizmas nebeveikia.

Moterys geriau suvokia pokyčių poreikį ir leidžia suprasti apie esamus sutrikimus/negalavimus. Galbūt jūsų žmona/partnerė bandė su jumis pasikalbėti, bet pasirinko tam “netinkamą laiką”. Jos siūlomos knygos ir straipsniai jums atrodė beprasmiai, o kreipimasis į specialistą  – lyg tikras pasityčiojimas. Tikras vyras gali pats viską išsiaiškinti, galvojote jūs.

Jei daugiau energijos skyrėte savo automobiliui nei santykiams su mylima moterimi, nenuostabu, kad jie sugedo dėl jūsų abejingumo.

Apie autorių:

Bob Shenkler – psichologas.

Išeiti iš AMP versijos