Santykių pradžioje dažnai idealizuojame savo partnerį. Bet staiga, netikėtai, viskas ima byrėti… Kokie ženklai rodo, kad atėjo laikas nutraukti santykius?
Laikas nutraukti santykius: 10 ženklų
PASITIKĖJIMO STOKA
Pasitikėjimas yra santykių pagrindas. Kai žmonės susitinka, jie pradeda savo santykius statyti „plyta ant plytos“. Tačiau išdavystė gali viską sugriauti.
Esame linkę atleisti ir suteikti šansą tikėdamiesi, kad mylimas žmogus daugiau neišduos. Tačiau jei asmuo nuolat pateikia priežasčių abejoti, eikite toliau. Kiekvienas turi savo kantrybės ribą, bet nelaukite per ilgai.
PRIKLAUSOMYBĖ
Ne visada galime atskirti meilę nuo priklausomybės. Priklausomybė pasireiškia tuo, kad žmogui reikia nuolatinio dėmesio ir jūsų energijos. Visi jaučiame patikimo partnerio poreikį, tačiau nenorime, kad tai taptų viso gyvenimo būtinybe.
Jei jaučiate, kad jūsų santykiuose vienas tik vartoja ir išspaudžia iš kito „visas sultis“, laikas apsispręsti: ar verta tęsti santykius?
POREIKIS KEISTIS DĖL PARTNERIO
Kartais mylime taip stipriai, kad atrodo, jog esame pasiruošę viskam. Tačiau bandydami būti kitu žmogumi, prarandate save. Jei nuolat turite apsimesti kitu žmogumi, santykiai tikriausiai nesivysto abipusiu sutarimu. Galbūt tai jūsų partnerio nuoskaudos, o gal tai jūsų asmeninis noras pritapti. Bet kokiu atveju – jūs negalite būti savimi, o tai yra pagrindinis nesveikų santykių kriterijus.
BENDRAVIMAS SU PARTNERIU – PERNELYG VARGINANTIS
Meilė yra tada, kai jaučiatės gerai. Gerai yra tada, kai bendravimas suteikia pozityvumo ir pakelia nuotaiką. Ne visada viskas gali būti saldu, tai suprantama. Tačiau jei santykiai tampa pernelyg varginantys, laikas pagalvoti apie pasekmes.
Daugelis žmonių, norėdami nesipykti ir išsaugoti santykius, vengia vienas kitam atskleisti savo tikruosius norus, mintis ir kt. Ir taip gyvena daugelį metų… Bet ar verta?
SKIRTINGI GYVENIMO TIKSLAI
Negalite ilgai „įsikurti“ tame pačiame taške, jei jus traukia skirtingomis kryptimis. Jei partnerių gyvenimo tikslai niekaip nesutampa, jie negali sukurti ilgalaikių santykių.
SANTYKIAI – ANTROJE EILĖJE
Nesvarbu, kiek esate užsiėmę, santykiai turi būti svarbiausi. Nei darbas, nei mama, nei draugai neturėtų trukdyti leisti laiką vienas su kitu. Tai nereiškia, kad turėtumėte viską mesti ir visą laiką būti kartu. Kartais užtenka paskambinti ir pasidomėti, kaip sekasi, parašyti žinutę ar nusiųsti šypsenėlę. Laimė slypi mažuose dalykuose.
KLAIDINGI LŪKESČIAI
Kartais jūsų partneris pasirodo esantis ne toks, kokį jį įsivaizdavote ir su kokiu norėjote praleisti visą savo gyvenimą. Tokiu atveju nebandykite jo įsprausti į savo tobulus rėmus, suteikite vienas kitam daugiau laisvės.
NUOLATINIS JAUTIMĄSIS SKOLINGU PARTNERIO ATŽVILGIU
Niekas niekam nieko nėra skolingas. O versti partnerį ką nors daryti dėl jūsų yra beviltiškas santykių variantas.
Būkite laimingi kaip pora, kaip du žmonės, kurie savanoriškai pasirenka rūpintis vienas kitu. Jei jaučiate, kad esate verčiamas kažką daryti – vargu ar jūsų sąjungą galima vadinti sklandžia.
EMOCINĖ PRIEVARTA
Kitaip nei fizinė ir seksualinė prievarta, emocinė prievarta yra daug subtilesnė. Jos dėka manipuliatorius įgyja beveik neribotą santykių kontrolę. Toks smurtas gali pasireikšti įvairiomis formomis – nuo iš pažiūros nekenksmingų, bet dažnų pašaipų iki atvirų įžeidinėjimų ir žeminimo.
ARTUMO PRARADIMAS
Taip nutinka, kai partneriai nustoja kalbėti apie problemas ir sunkumus. Tokiu atveju kaupiasi apmaudas ir galiausiai pradedama ieškoti paramos iš šono: draugai, giminaičiai, nauji pažįstami. Dažnai tai yra viena iš neištikimybės priežasčių.
Kiekvienas žmogus turi trūkumų, su kuriais tenka susitaikyti. Tačiau, tik iki kiekvienam skirtingos priimtinos ribos…