Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

„Leiskite būti savarankiškiems”: 9 patarimai tvirto charakterio vaikų tėvams

Jei jūsų vaikas yra itin stiprios valios/tvirto charakterio, svarbu suprasti, kad jis ne visada pritars jūsų požiūriui. Tai nebūtinai yra blogai. Tačiau, jei bandysite priversti jį pasikeisti – bus labai sunku – tai net gali išaugti į kovą dėl valdžios. Svarbiausias patarimas – visada siekite, kad jūsų vaikas jaustų, jog jį suprantate.

Svarbiausia vaikui aiškiai parodyti, kad jį labai mylite. Pateikiame 9-is patarimus, į kuriuos turėtų įsiklausyti tvirto charakterio vaikų tėvai

AMŽIUS – PAGRINDINIS KRITERIJUS

Kuo vaikas jaunesnis, tuo labiau jis nuo jūsų priklauso ir tuo mažiau geba viską daryti ar suprasti savarankiškai.

 

ATSIŽVELKITE Į VAIKŲ GIMIMO EILIŠKUMĄ

Vyresnieji vaikai šeimoje yra linkę būti valdingi, o jaunesnieji – nerūpestingi. Šis modelis iš tiesų yra labai dažnas. Ir tai nėra atsitiktinumas – tėvai paprastai yra reiklesni vyresniems vaikams.

BŪKITE TEISINGAS IR SĄŽININGAS

Jei itin emociškai stiprus vaikas jaučiasi nuskriaustas, jis pradeda gintis. Tokiu atveju reikia rasti abipusį supratimą. Paaiškinkite, kodėl manote, kad jo atžvilgiu elgiatės teisingai. Bandydami įtikinti vaiką, atidžiai rinkitės argumentus – jis tikisi, kad būsite sąžiningi.

SIŪLYKITE ALTERNATYVAS

Pasistenkite būti kuo empatiškesni ir pasiūlykite kelias galimybes. Jei jis atsisako eiti miegoti, pasiūlykite paskaityti pasaką prieš miegą arba priminkite, kad kambaryje laukia jo mėgstamas pliušinis žaislas.

LEISKITE JAM BŪTI VIENAM

Dauguma tvirto charakterio vaikų mieliau mokosi veikdami. Todėl, kai liepiate jiems laikytis atokiau nuo karštos viryklės, jie gali prieiti arčiau. Jei nėra pavojaus gyvybei ir sveikatai, leiskite vaikui daryti tai, ką jis nori.

BŪKITE DĖMESINGI

BŪKITE DĖMESINGI

Vaikas iš tikrųjų nori jūsų dėmesio. Skirkite laiko jį išklausyti ir palaikyti.

 

PARODYKITE PAGARBĄ

Jei vaikas jaučia jūsų pagarbą, jis nekovos ir nesiginčys. Dažnai tvirto charakterio vaikai kovoja su tėvais, nes bando užsitarnauti pagarbą.

Svarbu, kad jis žinotų, jog ir jo žodis šeimoje yra svarbus. Ne tik sakykite, kad jums patinka jo idėjos, bet ir pabandykite jas įgyvendinti. Na ir kas, kad jos nėra tobulos? Jūsų vaikas bus laimingas.

AIŠKIAI PASAKYKITE, KO IŠ VAIKO TIKITĖS

Jūsų vaikas turi žinoti, ko tikitės tam tikroje situacijoje. Pavyzdžiui, sudarykite trumpą darbų sąrašą. Pavyzdžiui, kiekvieną rytą valome dantis, pusryčiaujame, apsirengiame ir t. t.

MOKYKITE VAIKĄ REGULIUOTI SAVO EMOCIJAS

Turite išmokyti vaiką ne tik reguliuoti, bet ir suvokti emocijas.

Geri tėvai yra ne tie, kurie nedaro klaidų, bet tie, kurie jas pripažįsta. Svarbiausia yra pasimokyti ir stengtis viską ištaisyti. Taip parodysite vaikui, kad klysti yra normalu. Tai viena svarbiausių pamokų, kurių galite jį išmokyti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *