Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nuotolinis darbas: kaip efektyviai dirbti namuose?

Atrodo, nuotolinis darbas yra naudingas visiems: patogios darbo sąlygos, jauki atmosfera, laisvesnis darbo grafikas. Tačiau šie privalumai gali tapti ir nemažomis kliūtimis. Kaip išmokti būti produktyviam namuose? Pateikiame rinkodaros specialistės – koučerės Jill Celeste patarimus, kurie padės daug efektyviau dirbti nuotoliniu būdu.

PASIRUOŠKITE DARBUI

Niekas nekalba apie griežtą biuro aprangos kodą, verslo kostiumus ar aukštakulnius. Deja, tačiau apsirengę naminiais treningais arba nuo pat ryto taip ir neišlindę iš pižamos, jūs neleidžiate sau pasiruošti darbui – tiek psichologine, tiek fizine prasmėmis.
Stenkitės rengtis taip, kad jums būtų patogu dirbti, tačiau tuo pat metu bet kada galėtumėte išeiti iš namų ar atsiliepti į vaizdo skambutį. Tam puikiai tinka kokybiški džinsai ir klasikiniai balti marškinėliai ilgomis rankovėmis.

ATSKIRKITE ASMENINĮ GYVENIMĄ NUO DARBO

Darbo valandomis įsivaizduokite, kad jūs iš tikrųjų esate biure ar kitoje – jūsų darbo vietoje. Stenkitės susikoncentruoti tik į darbinius reikalus. Buities rūpesčius palikite vėlesniam laikui.
Jei ryte pasiruošite sau pietus, dienos metu galėsite visiškai susikoncentruoti į darbinę veiklą. Kelerius metus namuose dirbanti marketingo specialistė – koučerė Jill Celeste pataria: „Jei darbo metu jums skambina šeimos nariai, draugai ar pan., mandagiai pasakykite, kad perskambinsite jiems vakare – pasibaigus darbo laikui. Dienos pabaigoje visada paskambinu mamai, taip nesiblaškau dienos metu.“

Gyvenimas ir darbas

DARYKITE PERTRAUKĖLES

Vienas iš darbo namuose minusų yra tas, kad įsijautus į darbinius reikalus, gali būti sudėtinga nuo jų atsiplėšti ir bent šiek tiek pailsėti. Biure ar kitoje savo darbo vietoje, tai galite padaryti nueidami prie kavos aparato ir išgerdami puodelį kavos ar pan. Vis tik, kad ir kaip sunku būtų atsitraukti nuo darbo, stenkitės pasidaryti kelias trumpas pertraukėles – išeikite pakvėpuoti grynu oru į balkoną, pasivaikščiokite šalimais esančiame parkelyje su šunimi ar kt. Nepamirškite – norėdami būti produktyvūs, turite leisti sau pailsėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

LAIKYKITĖS GRAFIKO

Tie, kurie dirba namuose, yra savo pačių viršininkai, todėl gali būti labai lengva susigundyti baigti darbą pora valandų anksčiau, nei planavote, arba po kelių valandų darbo įsijungti mėgiamą filmą ar pan. Vis tik, stenkitės susidėlioti sau aiškų grafiką ir pabandykite jo laikytis. Tam puikiai pasitarnauja „priminimai“ išmaniajame telefone, kurie parodo, kada laikas baigti pietauti arba jau baigti šiandienos darbus.

Darbine aplinka

SUSIKURKITE DARBINĘ APLINKĄ

Pamėginkite susikurti savo darbinę aplinką, kuri jums padėtų susikoncentruoti ir nesiblaškyti. Joje neturėtų būti televizoriaus, namų apyvokos daiktų, vaikų žaislų ar lovos. Atskirkite namų sritį, kurioje miegate ir ilsitės, ir sritį, kurioje dirbate. Jei turite mažą butą, darbo dieną galite pasistatyti širmą aplink darbo stalą ar pan., taip galėsite turėti bent šiek tiek privatumo.

NENUOBODŽIAUKITE

Nesėdėkite tarp keturių sienų! Jei jaučiate, kad jums reikia pakeisti aplinką, eikite į artimiausią parką ar pan. Šiais laikais galima naudotis mobiliuoju internetu, kuris padės jums išlikti darbe, o aplinkos pasikeitimas bus tik į naudą jūsų produktyvumui. Be to, keisdami darbinę aplinką, galite sugalvoti įvairių naujų kūrybinių idėjų ir nestandartinių sprendimų.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Panašus straipsniai