Pirmą kartą pirmoje klasėje: kaip prisitaikyti prie naujo gyvenimo?


Pirma karta pirmoje klaseje kaip prisitaikyti prie naujo gyvenimo

Pirmoji mokyklos klasė yra stresą kelianti ir gyvenimą keičianti patirtis vaikui, tėvams, o kartais ir seneliams. Kokių veiksmų reikėtų imtis, kad viskas vyktų kuo sklandžiau?

Rugsėjo 1-oji – tai naujo gyvenimo pradžia visai šeimai, todėl geriausia tam pasiruošti. Pateikiame keletą patarimų, kurie jums tikrai padės.

Kasdienė rutina

Nepriklausomai nuo to, ar jūsų vaikas lankė darželį ar ne, pradėjus lankyti mokyklą jo laukia nauja rutina. Visi šeimos nariai turi būti pasirengę jos laikytis. Nuo to, kelintą valandą jūsų vaikas eina miegoti, priklauso visa kita diena – jo energingumas, nuotaika ir gebėjimas susidoroti su mokykloje patiriamu stresu, kurio, iš pradžių, bus ganėtinai daug.

Pasistenkite organizuoti šeimos gyvenimą taip, kad konfliktų šia tema būtų kuo mažiau. Ankstyvas kėlimasis į mokyklą reiškia ankstyvą nakties miegą, ir likusi šeimos dalis turi to paisyti.

Kasdienine rutina

Aukščiausios klasės logistika

Kas nuveža vaiką į mokyklą ir parveža iš jos? Kas jį lydi į užsiėmimus ir būrelius? Dabar turite būti kuo mobilesni vaiko labui ir atsižvelgti į netikėtų force majeure situacijų galimybę, pavyzdžiui, kai vaikas namuose pamiršo sportinę uniformą ar šokių batelius.

Nepasikliaukite vien tik savimi, pasidalykite atsakomybe, aptarkite savo veiksmus su artimaisiais. Apsvarstykite kelias laisvo laiko galimybes: seneliai, auklės, klasės draugų tėvai. Su visais jais turėtumėte iš anksto aiškiai aptarti, kada, kokiose situacijose ir kokios pagalbos jums gali prireikti. Ir, žinoma, turėtumėte pasikalbėti su vaiku apie tai, koks yra jūsų patikėtinių ratas.

Mokykla nėra vaikystės pabaiga

Leiskite pirmokėliui ir toliau būti “kūdikiu” namuose: sėdėti jums ant kelių, žaisti ir kvailioti kartu. Tai naujo “suaugusiųjų” gyvenimo mokykloje pradžia ir didelė atsakomybė, reikalaujanti maksimalių jėgų ir energijos. Padrąsinkite vaiką, nes vaikystė tęsiasi!

Mokyklos gyvenimas knygose ir filmuose

Galite padėti vaikui prisitaikyti prie naujos situacijos ir naujų santykių skaitydami knygas ir žiūrėdami filmus apie moksleivius. Skaitykite ir žiūrėkite juos kartu ir kalbėkite apie savo patirtį. Tokiu būdu galima iškelti ir aptarti vaikui aktualius klausimus ir temas, kad jis jaustųsi savas naujoje aplinkoje ir rutinoje.

Nusiraminkite, tik nusiraminkite!

Ir, žinoma, svarbiausia – patiems suaugusiesiems išlikti ramiems ir pozityviai nusiteikusiems. Juk vaikas „skaito“ jūsų nuotaiką ir perima emocijas. Taigi, pagrindinis patarimas, kurį galima duoti pirmokų tėvams – atsipalaiduokite, viskas bus gerai!


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos